MPC LIVE to flagowy produkt od firmy AKAI. Sampler charakteryzuje się wieloma przydatnymi oraz ciekawymi funkcjami, tym samym oferując bardzo prosty i przejrzysty interfejs. MPC jest samowystarczalnym kombajnem, z pomocą którego stworzymy nawet najbardziej zaawansowane brzmienie. Zapraszamy do recenzji małego, ale za to potężnego muzycznego studia.

MPC LIVE – wielofunkcyjny sampler od AKAI

AKAI tworząc MPC LIVE w zamyśle miało rewolucję, a nie ewolucję. Powstały przez nich kombajn jest samowystarczalnym sprzętem, dzięki któremu może stworzyć nawet najbardziej oryginalne brzmienie i rozruszać każdą imprezę. Przy pomocy MPC LIVE możemy nie tylko grać na żywo, jak wskazuje na to nazwa. To również potężne narzędzie służące do produkcji muzyki w domu lub studiu.

Kup AKAI MPC LIVE w StudioPro.pl.

Kluczowe właściwości AKAI MPC LIVE

Sampler AKAI MPC LIVE posiada wiele ciekawych oraz nowatorskich funkcji. W tej części artykułu przedstawimy kluczowe właściwości sprzętu od AKAI.

Dotykowy ekran

MPC LIVE wyposażony został w kolorowy wielodotykowy 7-calowy ekran umożliwiający nieograniczoną kontrolę nad muzykę przy pomocy delikatnego dotknięcia. Z poziomu wyświetlacza mamy dostęp do wielu funkcji.

  • Ekran główny – punkt centralny MPC, z poziomu którego możemy zarządzać pozostałymi elementami oprogramowania od AKAI;
  • Ścieżki audio – funkcja pozwala na nagrywanie oraz edytowanie 8-miu ścieżek audio w czasie rzeczywistym w trybie autonomicznym oraz 128-miu ścieżek w trybie kontrolera,
  • Q-LINK EDIT – panel umożliwiający użytkownikowi konfigurację pokręteł Q-LINK,
  • Sample edit – przetwarzanie oraz przycinanie audio bezpośrednio na panelu dotykowym,
  • Channel Mixer – zaawansowana funkcja pełniąca rolę miksera, pozwalająca użytkownikowi na dodawanie efektów do ścieżki audio oraz jej profesjonalną edycję.

Zasilanie

MPC LIVE do pracy nie wymaga podpiętego zasilacza. W urządzeniu zamontowana została bateria litowo-jonowa, która zapewnia działanie sprzętu przez maksymalnie 5 godzin. Ponowne jej naładowanie do pełna zajmuje godzinę..

Pamięć i łączność

W zestawie do MPC LIVE dołączana jest karta Micro SD o pojemności 16 GB. Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w złącze dysku SATA 2,5”, dzięki czemu do sprzętu możemy podłączyć dysk zewnętrzny SSD lub HDD. MPC ma także wbudowany czytnik kart SD oraz wejście USB, co pozwala na transport plików z pendrive-a.

Pokrętła Q-LINK

Pokrętła Q-LINK służą do regulacji każdego elementu oraz funkcji dostępnej w MPC LIVE – efekty, ustawienia miksera i syntezatora. MPC posiada 4 banki posiadające po 4 pokrętła Q-LINK.

Czy warto kupić AKAI MPC LIVE?

AKAI MPC LIVE to sampler, który jest jednym z najpotężniejszych kombajnów w świecie DJ-skim. Małe, mobilne urządzenie, które nie wymaga pracy pod zasilaczem, jest samowystarczalnym sprzętem do produkcji muzyki w domu lub studiu oraz do gry na żywo. Podsumowując – MPC LIVE od AKAI jest samplerem, który powinien znaleźć się na konsolecie każdego profesjonalnego DJ-a.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here