Kontenerowe stacje sprężarek – zalety i rozwiązania

0

Jak ograniczyć metraż przeznaczony pod sprężarkownię? Co zrobić, kiedy zakłada się wykorzystanie systemu sprężarek w różnych lokalizacjach? Wykorzystaj innowacyjne rozwiązanie i postaw na kontenerowe stacje sprężarek.

Spedycja kolejowa Nowym Jedwabnym Szlakiem

0

W obecnej dobie zwiększa się zainteresowanie polskich i europejskich przedsiębiorstw w zakresie wymiany gospodarczej z Chinami i innymi krajami azjatyckimi, a co za tym idzie wciąż rośnie zapotrzebowanie na przewóz towarów na tych obszarach. W odpowiedzi na te potrzeby coraz prężniej rozwija się branża transportu międzykontynentalnego, a zwłaszcza transportu multimodalnego, która stale poszukuje nowych rozwiązań. Aktualnie odwołuje się ona również do sprawdzonych realizacji opartych na idei starożytnych szlaków handlowych, czego przykładem jest dynamiczny rozwój Nowego Jedwabnego Szlaku.

Pierwsze kroki w marketingu internetowym

0

Marketing internetowy jest podstawą pomagającą wkroczyć firmie na rynek. Pomaga w zdobyciu nowych klientów, a także wspiera jej pozycję. W jaki sposób zacząć stawiać w nim pierwsze kroki?

Kasa fiskalna w firmie

0

Osoby, które sprzedają towary osobom fizycznym nieprowadzącym własnej działalności gospodarczej, mają obowiązek stosować kasy fiskalne. Kwestie związane z tym tematem zostały jasno opisane w prawie podatkowym.

Które oprogramowanie magazynowe wybrać?

0

W dzisiejszych czasach kiedy mamy wiele obowiązków na głowie, musimy wspomagać się różnego rodzaju oprogramowaniem.

Programy magazynowe dla małych firm

0

Każdy zakup w firmie musi być przemyślany – o tym powinien pamiętać każdy przedsiębiorca. Szczególnie istotne jest to w małych firmach – tu fundusze ani zyski nie są jeszcze duże, więc trzeba naprawdę dobrze rozważyć, co jest potrzebne. Idealnym przykładem jest tutaj program do magazynu. Na co należy zwrócić uwagę?

1. Cena

Zazwyczaj patrzymy przede wszystkim na cenę oprogramowania. Jest to niestety dość duży błąd. Choć jest to paradoksalne, tani program do magazynowania nie zawsze jest bowiem tani w użytkowaniu. Dlaczego? Otóż wychodzą na jaw wszystkie koszta dodatkowe, jak naprawy, serwis, zmarnowany czas, bo program się zaciął…

2. Naprawa? Znowu?

No właśnie – często kupujemy program do magazynu, a potem okazuje się, że non stop się on psuje i zacina. Zwróćmy na to uwagę przed zakupem – sprawdźmy, ile program miał awarii w ostatnim półroczu, jak wygląda gwarancja, itp.

3. Wymagania programu

Pamiętajmy, że program musi pasować do komputera, jakim dysponujemy. Nie ma sensu kupować drogiego, najnowocześniejszego programu, jeśli mamy stary komputer…

4. Do czego ja potrzebuję tego programu?

Następnie warto sprawdzić, czy standardowa funkcjonalność programu, jaki chcemy kupić umożliwi nam rzeczywiście sprawne zarządzanie magazynem. Myślmy także w przód – przecież nasza firma na pewno się rozwinie! Wybierzmy taki program, do którego można ewentualnie dokupić rozszerzenia adekwatne do naszej firmy. To jeszcze nie wszystko – pamiętajmy o tym, żeby popracować na wersji demo i sprawdzić, czy z punktu widzenia pracownika, umożliwia ona prowadzenie magazynu.

5. Szkolenie?

Pamiętajmy także, że choćby i był to najprostszy program na świecie, to jednak pracowników należy odpowiednio przeszkolić, aby żadne dokumenty magazynów nie zaginęły.

6. LoMag- nowość na rynku

Jak zatem nie dać się wrobić w drogi program, który nie przyniesie nam żadnych korzyści? Warto wypróbować LoMag – to gwarancja sukcesu!

W jaki sposób nauczyć się regularnego oszczędzania?

0

Rośnie samoświadomość Polaków w zakresie oszczędzania pieniędzy, co bez wątpienia jest bardzo dobrą tendencją. Rodacy jeszcze do niedawna nie przykładali uwagi do tego, by odkładać pieniądze. Natomiast, odkąd pojawił się taki temat motywacyjny jakim jest systematyczne oszczędzanie to ludzie zaczęli bliżej przyglądać się własnym finansom. Jest to optymalne rozwiązanie dla każdego, zwłaszcza dla osób, które mają niewielkie dług bądź widzą, że mimo dobrych zarobków nie potrafią odłożyć pieniędzy.

O czym warto pamiętać przy wyborze dostawcy usługi kolokacji serwerów?

0

Powierzenie opieki nad danymi przedsiębiorstwa zewnętrznej firmie jest ogromną odpowiedzialnością. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, wymagań ale i przyszłych celów – w tym planów na rozwój Twojej firmy. Na rynku można znaleźć wiele firm, oferujących usługi kolokacji, jednak wybranie odpowiedniego operatora może okazać się trudne.

Dlaczego warto korzystać z internetowych kantorów wymiany walut?

0

Internetowe kantory wymiany walut to miejsca cieszące się dużą wiarygodnością. Poza tym, kojarzą się z szybkim załatwieniem konkretnej usługi i to już całkowicie za nimi przemawia. Ludzie dzisiaj chcą bowiem szybko załatwiać wszystkie sprawy, zwłaszcza te o podłożu finansowym.

Kamery megapikselowe IP – wprowadzenie

0

Telewizja przemysłowa CCTV to obszar, gdzie praktycznie non stop mamy do czynienia z nowinkami technologicznymi. Praktycznie co parę miesięcy wchodza nowe kamery, z wydajnymi parametrami i nowymi rozwiązaniami technicznymi.

Rejestratory cyfrowe sprzed paru pat były proponowane z kompresją MPEG-4. Z kolei kompresję H.264 spotykaliśmy  w urządzeniach droższych. Dzisiaj kodek H.264 to już standard, jeśli chodzi o urządzenia monitorujące z kategorii CCTV – https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa

Duże znaczenie ma tu miniaturyzacja elektroniki. Przetworniki są coraz bardziej precyzyjne, procesory coraz szybsze. A i tak pobór energii pozostaje niski. By uzmysłowić sobie z jakim zjawiskiem mamy do czynienia, trzeba powiedzieć tak:

Gdyby stopień rozwoju motoryzacji był tak ogromny jak postęp w elektronice, dzisiaj kupowalibyśmy samochody po 25 dolarów. A na jednym galonie paliwa przejechalibyśmy 1000 mil. Ale zejdźmy na ziemię, wróćmy do CCTV.

Większość monitoringowych systemów wymaga odpowiednich kabli, przeważnie koncentrycznego 75 ohm. Dodatkowo potrzebne są wtyczki BNC i podłączenie zasilania do kamer, osobnym przewodem. To, w połączeniu z cyfrowym rejestratorem, czyli nagrywarką, daje nam prosty system telewizji przemysłowej CCTV.

Jak to wygląda z monitoringiem IP? – https://www.montersi.pl/monitoring-ip

Megapikselowe kamery IP odznacza znacznie wyższa rozdzielczość od tej, którą mamy w analogowych kamerach. Tu mamy ryzyko, że gdy obejrzymy obraz z kamery megapikselowej, od razu zechcemy odpuścić sobie analogowe. Kamery sieciowe wyposażone są w gniazdo typu Ethernet, można więc uzyskać połączenie z internetem, poprzez zastosowanie switcha sieciowego.

Mamy tutaj do czynienia z podobną analogią jak w kwestii typowych sieci Local Area Network. Kamera to w tym systemie takie mini komputer. Jeżeli jest potrzeba przesyłu sygnału przez drogę radiową, trzeba po prostu wpiąć kamerę do Access Point i zająć się konfiguracją połączenia.

Kamery IP  – https://www.montersi.pl/kamery-ip widziane w sieci mają swój adres. Dlatego też systemy IP pozwalają na połączenie ze sobą nawet setek kamer. Do zarządzania takim dużym wachlarzem kamer dobrze wykorzystać komputer osobisty i na przykład dedykowany moduł CMS. Producenci kamer sieciowych często wykorzystują standard ONVIF. To pozwala na współpracę urządzeń różnych marek.

Kamery sieciowe w wielu przypadkach działają w standardzie PoE. Transmisja sygnału użytecznego odbywa się z zasilaniem przez komputerową skrętkę. Po skrętce można także zrealizować transmisję dźwięku oraz sterować obrotowymi kamerami PTZ.

Gdy sieć komputerowa istnieje już w obiekcie, można po prostu się do niej wpiąć. Ale ważne jest, by zadbać o osobno zorganizowaną sieć LAN. Chodzi o kamery IP, ma to być sieć dedykowana. Warto zapamiętać, że obraz wysokiej jakości to też spory strumień danych. Trzeba transportować go w sieci jak najsprawniej, by obraz był płynny.

Zaleta systemów IP to szeroki wybór opcji rejestracji obrazu z kamer. Klasycznie stosuje się rejestrator cyfrowy NVR – https://www.montersi.pl/rejestratory-ip . W bardziej złożonych opcjach, mamy dedykowane oprogramowanie do komputera PC.

Masz problem z wyborem odpowiedniego monitoringu? Zgłoś się do specjalistówe ze sklepu Montersi.pl

ZOBACZ TEŻ