Jak rozpalić ogień w lesie?

0
Jak rozpalić ogień w lesie?
Zdjęcie: Rozpalanie ogniska w lesie / fot. Adobe, 105671664

Ogień towarzyszy ludzkości od zarania dziejów i śmiało możemy pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie jemu zawdzięczamy początek obecnej cywilizacji. Dostarcza światła pozwalającego na funkcjonowanie po zmroku, ciepła w chłodne noce, a przede wszystkim umożliwia przygotowanie gorącego posiłku. Nic dziwnego, że stał się nieodłącznym towarzyszem osób ceniących spędzanie czasu na łonie natury, niezależnie od tego, czy łonem okazują się azjatyckie stepy czy pobliska łąka.

Zabezpieczenie komputera odciskiem palca

0
Zabezpieczenie komputera odciskiem palca

Czytniki linii papilarnych to w zasadzie nic nowego. Stosowane są m.in. jako zabezpieczenie budynków czy pomieszczeń. Jednak równie chętnie są wykorzystywane także w nowoczesnych urządzeniach. Na rynku są modele telefonów czy laptopów, w których zabezpieczenie odciskiem palca to standard. Poniżej dowiesz się, jak działa czytnik linii papilarnych.

Ecodrive – czyli oszczędzanie za kierownicą!

0
Ecodrive - czyli oszczędzanie za kierownicą!

Doskonale wiemy, że wydatki związane z zakupem paliwa potrafią wywołać wiele szkód w domowym budżecie. Dlatego przy obecnych cenach benzyny – umiejętna i ekonomiczna jazda samochodem, czyli ecodrive, to recepta na mniejsze koszty ponoszone podczas wizyty w stacji benzynowej.

Czym powinien charakteryzować się dobry system B2B?

0
Czym powinien charakteryzować się dobry system B2B?

Platforma B2B to nic innego jak dedykowany system informatyczny, skupiający
w jednym miejscu wszystkie procesy biznesowe między firmami a klientami, których może być maksymalnie kilkuset. Dzięki niemu możliwa jest automatyzacja i usprawnienie przebiegu sprzedaży, a więc i pozytywny wpływ na poziom sprzedaży. Jaki powinien być system B2B i jakie potrzeby powinien spełniać, aby móc określić go efektywnym?

Podstawowe funkcje i działanie systemu

Wdrażanie systemu najlepiej zacząć od analizy procesów, mocnych i słabych stron oraz określenia celów do osiągnięcia, w których ma pomóc platforma B2B. Trzeba pamiętać, że dotrze ona do różnych odbiorców, dlatego dobre przygotowanie i właściwa implementacja jest jednym z ważniejszych kroków na etapie projektowania. Wybierając system B2B należy dokładnie przemyśleć kwestię oprogramowania, które musi być skalowalne. Sam system może być stworzony od zera i oparty o własne potrzeby, możliwe jest też przystosowanie go do własnych oczekiwań, dzięki oprogramowaniom typu open source. Właściwie wybrane oprogramowanie będzie służyć wiele lat, co stanowi podstawę dobrego systemu B2B.

Automatyzacja procesów rozliczeniowych

Usprawnieniem pracy działów finansowych, księgowych czy administracyjnych mogą być zautomatyzowane procesy rozliczeniowe lub windykacyjne. Komfortowym rozwiązaniem może być przyspieszenie procesów związanych z zamówieniami, wysyłając kopie dokumentów zamówienia do pozostałych podmiotów. Kontrahent nie uregulował jeszcze zobowiązania lub zalega z opłatą? Często bywa tak, że powyższe działy przypominają o konieczności zapłaty, dlatego wprowadzenie wysyłania automatycznych informacji o zaległościach czy konieczności opłacenia zamówienia odciąży od czasochłonnych i powtarzalnych procesów, pozwalając zaoszczędzić cenny czas.

Cyfrowy obieg danych i dokumentów

Dobry system B2B to taki, w którym przepływ informacji jest nie tylko podstawą do zbudowania bazy lojalnych kontrahentów, ale także usprawni realizację procesów biznesowych. Zautomatyzowana wymiana danych takich jak ceny czy zapasy magazynowe oraz dokumentów handlowych zoptymalizuje procesy zachodzące między naszą firmą i partnerami, a także ograniczy błędy, którego źródłem mógł być czynnik ludzki. Efekt? Zwiększenie wydajności, większa kontrola działań i przede wszystkim usprawnienie realizacji procesów.

Zarządzanie relacjami z kontrahentami

System B2B powinien również umożliwiać tworzenie specjalnych ofert dla partnerów biznesowych, gdzie możliwy byłby podział na stałych klientów lub tych, którzy decydują się na większe zamówienie. Widoczność tego w systemie zdecydowanie ułatwia późniejsze negocjacje, które mogą okazać się korzystne dla obu stron.

To tylko niektóre z cech dobrego systemu B2B. Powyższe dają optymalizację procesów biznesowych i skrócenie czasu realizacji zamówień, wynikające z automatyzacji działań. Wydawać się może, że platformy e-commerce charakteryzują się podobnymi cechami, dlatego ważne, aby zbadać i wybrać funkcje, które potrzebne są właśnie Tobie.

Więcej o B2B możesz poczytać na tym blogu https://smartbees.pl/blog/b2b

Na co zwrócić uwagę przy pozycjonowaniu strony internetowej?

0
Na co zwrócić uwagę przy pozycjonowaniu strony internetowej?

W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat pozycjonowania stron internetowych. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które mają trochę wolnego czasu i chcą samodzielnie stanąć w szranki z robotami wyszukiwarki Google. Działania podejmowane na stronie powinny być dopasowane do bieżącej sytuacji oraz profilu działalności firmy. W przypadku osób niedoświadczonych, koniecznie jest uzupełnienie podstawowej wiedzy z zakresu SEO. Tylko wówczas możliwe jest osiągnięcie założonych celów oraz uniknięcie kar nakładanych przez Google. Dzięki lekturze tego artykułu, pozycjonowanie nie będzie już dla Ciebie czarną magią!

Zadbaj o odpowiednie treści

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych powinno obejmować stworzenie oraz wdrożenie unikalnych treści. Jest to bardzo istotne, gdyż wyszukiwarka Google niezwykle surowo ocenia teksty skopiowane z innych stron. Umieszczenie oryginalnych treści na stronie internetowej to nie tylko ukłon w stronę robotów wyszukiwarki Google, ale także sposób na pozyskanie uwagi osób odwiedzających naszą stronę. Użytkownicy znacznie lepiej oceniają unikalne teksty, który wyróżniają się na tle konkurencji. Jeśli chcesz, aby pozycjonowanie było skuteczne, oryginalne treści to podstawa!

Wzbogać stronę zdjęciami

Podobnie jak w przypadku unikalnych treści, wzbogacenie strony zdjęciami również wpływa pozytywnie na pozycjonowanie strony internetowej. Decydując się na wykorzystanie obrazów, warto pamiętać o kilku żelaznych zasadach:

  • Nazwa zdjęcia powinna zawierać frazy kluczowe powiązane z tematyką danej podstrony
  • Wspomniana nazwa powinna odpowiadać również charakterowi zdjęcia
  • Należy wykorzystywać wyłącznie te zdjęcia, które są dostępne na zasadzie wolnej licencji lub te, do których posiadamy prawa autorskie

Linkowanie wewnętrzne

Jednym z podstawowych aspektów optymalizacji witryny jest linkowanie wewnętrze. Jego istotą jest umieszczanie linków do podstron w obrębie  jednego serwisu. Wspomniane rozwiązanie jest przydatne zarówno dla czytelników, jak i robotów indeksujących. Ułatwia nawigowanie po stronie, co owocuje większą liczbą jej wyświetleń oraz dłuższym czasem odwiedzin. Pozycjonowanie stron internetowych z wykorzystaniem linkowania wewnętrznego nie może zakłócać spójności tekstu, dlatego odnośniki powinny znajdować się w dobrze przemyślanych miejscach.

Pomoc specjalistów

Nie ulega wątpliwości, że pozycjonowanie obejmuje szereg rozmaitych aspektów. Aby kompleksowo zadbać o swoją witrynę, warto zasięgnąć pomocy doświadczonych specjalistów. Współpracując z WebDoctor możesz liczyć na pełne wsparcie oraz skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Poznań to miejsce, w którym agencja prowadzi swoją działalność.

Więcej szczegółów: http://www.webdoctor.pl/

Umiejętności miękkie programisty

0
Umiejętności miękkie programisty

Mimo iż programista pracuje w ciszy, nie pracuje sam.

Zalety faktoringu bez regresu

0
Zalety faktoringu bez regresu

Faktoring to coraz popularniejsza usługa finansowa, dzięki której przedsiębiorcy mogą skorzystać z wygodnego finansowania faktur z odroczonym terminem płatności. Faktoring sprzyja poprawie płynności finansowej firmy i przyczynia się do długotrwałego rozwoju. Czytaj dalej i poznaj zalety faktoringu bez regresu.

Problematyczne akumulatory w smartfonach

0
Problematyczne akumulatory w smartfonach

Otaczająca nas elektronika jest wszechobecna, ogromna ich część jest zasilana przez akumulatory, które niestety nie rozwijają się na tyle szybko by zapewnić użytkownikom długi czas pracy urządzeń.

To jak długo trzyma bateria ma dla wielu ogromne znacznie!

Dla wielu osób spadek poziomu naładowania akumulatora w telefonie jest tak dramatycznym przeżyciem, że są one w stanie bez namysłu podłączyć urządzenie, na którym przechowują prywatne informacje, do dowolnego gniazda USB, nie zważając na potencjalne ryzyko. A takie sytuacje są tym częstsze, im gorszą baterię ma telefon. Pojemność akumulatora i jego stabilność dla wielu z nas są sprawą kluczową każdego dnia. Zamiast jednak liczyć na to, że uda się gdzieś bezpiecznie podładować baterie w ciągu dnia, wystarczyłoby często wymienić stary, zużyty akumulator na nowy z pełną pojemnością.

Nowy akumulator? Tak, ale uwaga na podróbki.

Eksperci sklepu internetowego https://www.czescisamsung.pl/ zwracają uwagę, że duża część baterii nieoryginalnych, które można łatwo kupić w internecie rzadko kiedy mają deklarowaną pojemność, a to sprawia, że nowa bateria może utrzymać nasz smartfon jeszcze krócej niż stary oryginalny akumulator. Oprócz tego akumulatory i baterie z niepewnego źródła niosą poważne zagrożenie, mogą one ulec rozszczelnieniu, wylaniu czy nawet wybuchowi. Dlatego nie warto oszczędzać kilkanaście złotych na nowym akumulatorze i lepiej wybrać część oryginalną od znanego producenta. To sprawi, że smartfon będzie znów działał tak samo długo jak w dniu zakupu.

Trudno dostępne akumulatory.

O ile baterie do telefonów zwykle udaje się jeszcze zastąpić jakimiś rozsądnie wycenionymi i w miarę dobrymi zamiennikami, o tyle już akumulatory do kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych nie są tak popularne. Można powiedzieć, że „na szczęście”, bo dzięki temu ryzyko zakupu bubla jest znacznie mniejsze, ale niestety dostępność oryginalnych akumulatorów też często nie jest wcale duża.

Ten problem dotyczy nie tylko zawodowych fotografów, choć dla nich jest oczywiście bardziej bolesny. Znalezienie akumulatorów do aparatów sprzed paru lat często jest trudne i zajmuje sporo czasu. I z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia: nie można po prostu kupić drugiego akumulatora razem z aparatem, bo nieużywany przez parę lat też straci swoje właściwości, a znalezienie nowego „na szybko” jest często niemożliwe.

Nie kupuj kota w worku.

W przypadku dedykowanych akumulatorów do Samsunga czy innych popularnych smartfonów i aparatów trzeba zakupów dokonywać u sprawdzonych dystrybutorów. Są one niestety bardzo często podrabiane  Dostępne w wielu miejscach w internecie, znacznie tańsze od oryginalnych baterie powinny zwrócić naszą uwagę. W przypadku nieoryginalnych baterii może dojść do uszkodzeń urządzenia spowodowanych używaniem niewłaściwego akumulatora których nie obejmie żadna gwarancja, a naprawa najczęściej będzie całkowicie niemożliwa. Za te kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na pewno więc nie opłaca się ryzykować.

Postanowienia noworoczne – jak się do nich przygotować?

0
Postanowienia noworoczne - jak się do nich przygotować?

Dla wielu z nas, Nowy Rok kojarzy się z czystą kartką w kalendarzu, którą pragniemy wypełnić nowymi postanowieniami. Dlatego już w okresie przedświątecznym rodzą się oryginalne plany na najbliższą przyszłość. Więcej sportu, mniej fast-foodów, regularne oszczędzanie czy trenowanie silnej woli – to jedne z najczęstszych deklaracji. Jak prawidłowo wprowadzić je w życie?

Pożyczka przez Internet – jak wziąć?

0
Pożyczka przez Internet – jak wziąć?

Pożyczka przez Internet to jeden z najszybszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki. Dzięki internetowym pożyczkom dostępnym na wielu portalach finansowych można w szybki i prosty sposób zdobyć pieniądze na dowolny cel. Czytaj dalej i sprawdź, jak wziąć pożyczki przez Internet.

ZOBACZ TEŻ