Kreatywna kwarantanna. Co robić z dziećmi w domu?

0
Co robić z dziećmi w domu

Dla wielu z nas przymusowa izolacja jest bardzo trudna. Szczególnie skomplikowane zadanie mają przed sobą rodzice dzieci w wieku szkolnym, którzy muszą w domowym zaciszu stworzyć im warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. A sami przecież muszą wykonywać swoje codzienne obowiązki. Żeby ta trudna misja zakończyła się sukcesem, wymagać będzie od nas sporo zaangażowania. Izolacja w domu nie musi być nudna – na kwarantannie również można się doskonale bawić. Jak to zrobić? Jak zająć czas dzieciom? Podpowiadamy.

mFaktura Standard 7

0
mFaktura Standard 7

Prowadząc własną działalność gospodarczą lub małą firmę, bezustannie jesteśmy zmuszeni do wystawiania faktur, rachunków, paragonów oraz wielu innych dokumentów, nad którymi zapanowanie może okazać się trudnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli naszą księgowość prowadzimy sami. Dlatego też prężnie rozwijane jest oprogramowanie komputerowe dedykowane usprawnieniu oraz ułatwieniu procesu wystawiania faktur. Dzisiaj prezentujemy jeden z najlepszych tego rodzaju programów, czyli mFaktura Standard 7.

Prosty nie oznacza ubogi

Software ten jest bardzo prosty w budowie i w obsłudze, jednak mnogością opcji, funkcji oraz obsługiwanych typów dokumentów, mógłby zawstydzić niejeden produkt przeznaczony dla znacznie większych odbiorców. Firma MatSol od ponad 12 lat stale udoskonala swoje dzieło, jednocześnie dbając o jego przejrzystość i przystępność dla klienta. Dlatego też praktycznie zaraz po uruchomieniu, każdy użytkownik jest w stanie bez kłopotów wystawić fakturę, zamówienie lub rachunek.

Każdy mały lub średni przedsiębiorca będzie zadowolony z obsługi fiskalnej, jaką zapewnia mFaktura Standard 7. Przepisy zmieniają się bardzo często, dlatego też dużym plusem tego programu są bezpłatne i częste aktualizacje. Dzięki temu każdy użytkownik może być pewien, iż faktury wystawiane są zgodnie z literą obowiązującego prawa.

Kolejna zaleta to możliwość instalacji na wielu wersjach systemu operacyjnego Windows, począwszy od nadal popularnego XP, poprzez Vista, 7, 8 aż do najnowszej wersji, czyli 10. Warto także zwrócić uwagę na brak ograniczeń pod względem ilości obsługiwanych klientów, oferowanych towarów czy też usług.

Mała firma, duży ruch

Nawet prowadząc małą firmę, z czasem jest trudno pamiętać o wszystkich terminach, zleceniach i innych obowiązkach związanych ze stroną finansową prowadzenia tego rodzaju działalności. Program mFaktura pomaga zapanować nad tym wszystkim dzięki zaimplementowaniu ciekawych opcji takich jak eksport danych do programów księgowych, przygotowywanie raportów czy też opcje zarządzania bazą danych. Dodatkowo istnieje możliwość współpracy z drukarkami fiskalnymi oraz wystawiania dokumentów sprzedaży w dwóch językach: polskim i angielskim.

Dzięki tym, bez wątpienia praktycznym opcjom, produkt ten pozwala na skupienie się na właściwej działalności firmy, a nie na pilnowaniu przepływu faktur, rachunków czy też zamówień. Wieczysta licencja, z jaką sprzedawany jest program mFaktura, sprawia, iż już nigdy więcej nie będzie potrzeby kupowania kolejnej aplikacji do fakturowania.

Sprawdzony sklep z oprogramowaniem

Program, o którym mówimy, jest dostępny zarówno w wersji pudełkowej, jak i elektronicznej, do wyboru przez klienta. Dostępny jest w ofercie polecanego przez wiele osób sklepu z oprogramowaniem Vebo. Pod adresem https://www.vebo.pl/mfaktura-standard można dokonać wyboru wersji najbardziej nas interesującej. Natomiast na stronie https://www.vebo.pl/matsol znajdują się inne produkty firmy MatSol, która specjalizuje się w tworzeniu prostych i przystępnych programów do obsługi faktur oraz różnego rodzaju działalności.

Dlaczego każdy kierowca powinien mieć kamerkę samochodową?

0
Dlaczego każdy kierowca powinien mieć kamerkę samochodową

Wideorejestratory są obecnie częstszym widokiem w polskich pojazdach niż jeszcze kilka lat temu, jednak wciąż niektórzy kierowcy mają przed ich zakupem opory. Sądzą, że te urządzenia są tylko stratą pieniędzy i nigdy do niczego się nie przydadzą. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna – w wielu przypadkach mogłyby się ona okazać nieocenione. Tak więc dlaczego każdy kierowca powinien zainwestować w dobrą kamerkę samochodową?

Kamerka przyda się w razie wypadku

Wypadek na drodze może zdarzyć się każdemu – nawet jeśli ktoś jest świetnym i ostrożnym kierowcą. W końcu nie jesteśmy w stanie zapanować nad zachowaniem innych uczestników ruchu drogowego. Nie jesteśmy między innymi w stanie przewidzieć, czy ktoś inny nie będzie jechał pod wpływem alkoholu lub narkotyków czy po prostu zbyt szybko.

Zresztą nawet bycie dobrym kierowcą nie wyklucza słabszego samopoczucia czy pecha. W naszym kraju często problem stanowią również złe warunki atmosferyczne, a więc śliska bądź oblodzona jezdnia. Krótko mówiąc – w każdej chwili może nam się przydarzyć coś nieoczekiwanego.

Posiadając kamerkę samochodową, ratujemy się od ogromnej ilości stresów i potencjalnych trudności. Jeśli zdarzy się wypadek, nie będzie to nasze słowo przeciw słowie drugiego kierowcy, a nagranie, które wszystko rozjaśni i nie pozostawi żadnych wątpliwości. Kamerka będzie użyteczna także, jeśli sprawca ucieknie z miejsca wypadku, ponieważ nawet w nocy powinna pozwolić na odczytanie z nagrania numeru z tablicy rejestracyjnej. Sami możemy po prostu nie zdążyć go dostrzec czy zapamiętać.

Należy jednak pamiętać, że aby nagranie zostało włączone do materiału dowodowego w sądzie, trzeba upewnić się, że jest ono dobrej jakości (warto więc zainwestować w porządny wideorejestrator, taki jak Navitel R1000), a także, że złożony został odpowiedni wniosek.

Wideorejestrator może pomóc także na parkingu

Wysokiej klasy wideorejestratory wyposażane są często w czujniki, które pozwalają udokumentować akty wandalizmu czy kolizje nawet, kiedy samochód nie jest włączony, czyli na przykład na parkingu.

Jak to działa? Rzeczony czujnik wykrywa uderzenie bądź ruch i zaczyna nagrywać, uwieczniając w ten sposób sprawcę. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że ktoś uszkodzi nasze auto, ale z uwagi na brak świadków ucieknie od odpowiedzialności.

Dobry wideorejestrator nie kosztuje majątku

Kamerka nie musi być warta tysięcy złotych, aby dobrze spełniać swoje zadanie. Istnieje wiele budżetowych wideorejestratorów (przykładowo ten opisany tutaj: https://techpolska.pl/navitel-r1000-recenzja/), które posiadają wszystkie niezbędne funkcje i wystarczające parametry, a kosztują znacznie mniej, przez co powinny być w finansowym zasięgu niemal każdego kierowcy.

Nie warto kupować byle czego, ponieważ nagranie z takiej skrajnie taniej kamerki będzie niewyraźne i w razie czego i tak wiele nam nie da, zwłaszcza, jeśli zdarzenie będzie miało miejsce w ciemności bądź przy złych warunkach atmosferycznych.

Ubezpieczenia dla różnych branż

0
Ubezpieczenia dla różnych branż

Niezależnie od branży w jakiej działa firma należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Warto skorzystać w tym zakresie z pomocy wykwalifikowanych i doświadczonych brokerów, którzy zadbają o ubezpieczenie wszystkich osób w firmie.

Pożyczka przez internet – jak ją zaciągnąć?

0
Pożyczka przez internet – jak ją zaciągnąć

Firmy pożyczkowe chętnie udzielają zobowiązań przez internet, zarówno krótkoterminowych, jak i ratalnych. Taka forma obsługi jest nie tylko tańsza, ale również szybsza. Skraca więc czas potrzebny na weryfikację i akceptację wniosku. Sprawdź, jak zaciągnąć pożyczkę przez internet.

Praca w supermarkecie – jakie ma wady i zalety?

0
Praca w supermarkecie

Praca w miejscach typu supermarket, kojarzy się głównie z nudnym skanowaniem produktów na kasie oraz układaniem towaru. W rzeczywistości polega ona na wielu różnych czynnościach. Dodatkowo pracownicy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo asortymentu, pieniądze które znajdują się w kasie fiskalnej, oraz pomoc klientom.

Zalety pracy w supermarkecie

W dzisiejszych czasach braki kadrowe, dotykają wielu branż. Nawet tych bardziej wyspecjalizowanych. Znalezienie pracownika na stanowisko magazyniera, kierownika sklepu, czy sprzedawcy-kasjera to nie lada wyzwanie. Na jakie korzyści możemy liczyć, decydując się na podjęcie pracy w supermarkecie? Oto one:

  • umowa o pracę – forma etatu zależy głównie od naszej dyspozycyjności – to rzadkość w dzisiejszych czasach. Jest to element, który gwarantuje pracownikowi stabilność i bezpieczeństwo. Należy mu się płatny urlop wypoczynkowy oraz zwolnienie lekarskie.
  • pakiet socjalny oraz inne benefity – oprócz podstawy wynagrodzenia, wielu pracowników dyskontów dostaje również możliwość korzystania z klubów fitness, siłowni, basenu, prywatnej opieki medycznej oraz bony pieniężne. A oprócz tego w niektórych firmach wręczane jest dofinansowanie do wyprawki szkolnej dla dziecka, paczki z okazji świąt, czy nieoprocentowane pożyczki.
  • możliwość rozwoju zawodowego – w dużych dyskontach rekrutacja na dane stanowiska, w pierwszej kolejności odbywa się wewnętrznie. Dzięki temu starzy pracownicy mają możliwość awansowania.

Przeczytaj też: http://www.copymedia.pl/automotywacja-na-czym-polega/

Wady pracy w supermarkecie

Oprócz zalet pracy w supermarketach, istnieją również wady. Na szczęście jest ich mniej, są to:

  • praca w dużym sklepie – nie należy do najprostszych i najlżejszych, jest wielozadaniowa. Stanowi połączenie pracy umysłowej z fizyczną. Gdy chcemy podjąć pracę w takim miejscu, musimy przyswoić wiele informacji na temat sprzedawanych produktów i być za nie odpowiedzialni.
  • należy być odpornym na stres oraz otwartym do ludzi – pracownik dyskontu musi liczyć się z tym, że będzie miał na co dzień kontakt z ludźmi, którzy nie zawsze są mili. Pracownik takiego miejsca, musi posiadać umiejętności łagodzenia problematycznych sytuacji oraz być opanowany.
  • praca zmianowa – duże supermarkety zwykle są otwarte od świtu do nocy. Osoba, która chce się zatrudnić w takim miejscu, musi mieć świadomość że będzie pracowała w trybie zmianowym. Czasami od bardzo wczesnych godzin porannych.

Źródło: https://infratechsummit.pl/

Holistyczny proces zarządzania i planowania w firmie – systemy ERP

0
Holistyczny proces zarządzania i planowania w firmie - systemy ERP

Zarządzanie wszystkimi procesami i czynnościami wykonywanymi w ramach istnienia przedsiębiorstwa nie należy do najłatwiejszych zadań. Od wielu dziesiątek lat specjaliści zastanawiali się, jak usprawnić działania przedsiębiorstwa tak, aby nie tracić zbyt wiele czasu na wykonywanie mało istotnych, powtarzalnych czynności.

Niepełnosprawność a praca

0
Niepełnosprawność a praca

Każdy człowiek na świecie musi pracować na swoje utrzymanie i na potrzeby swojej rodziny.

Prosty i intuicyjny program do fakturowania

0
Prosty i intuicyjny program do fakturowania

Wielu przedsiębiorców obawia się przejścia do programu umożliwiającego wystawianie faktury online z uwagi na występowanie potencjalnych trudności z użytkowaniem danego interfejsu. Łatwiej bowiem jest skorzystać z papierowego blankietu, gdzie na spokojnie wypisać możemy wszystkie dane naszego klienta. Natomiast liczyć się należy z faktem, że papierowe faktury to już przeżytek. Jaki program do wystawiania faktur online wybrać, by nie przestraszyć się wielości informacji i nie popełniać w nim podstawowych błędów?

Jak skutecznie reklamować swoją firmę?

0
Jak skutecznie reklamować swoją firmę

Rozwiązania tworzone w ramach marketingu internetowego mają na celu budowanie pozycji firmy w wyszukiwarce. Wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności, a ta z kolei skutkuje wzmożonym ruchem na stronie i konwersją. To od wyniku wyszukiwania zależy to, czy użytkownik zobaczy ofertę. Może być ona przedstawiona w dwojaki sposób: w postaci naturalnych wyników lub reklamy umieszczonej w ich pobliżu. Zarówno organiczne, jak i sponsorowane linki oddziałują na decyzję konsumentów. Jednak to nie jedyne czynniki wpływające na widoczność. Kampanie Google Ads, które powstają przy użyciu najskuteczniejszego narzędzia reklamowego, dają możliwość efektywnego reklamowania firmy w Internecie.

ZOBACZ TEŻ