Jak wysłać paczkę po Brexicie?

0
Jak wysłać paczkę po Brexicie

Brexit spowodował u wielu osób obawy co do możliwości wysłania tam paczki. Powróciły bowiem kontrole paszportowe na granicach. Pytanie zatem, czy możliwe jest wciąż wygodne wysłanie paczki. Kiedy paczka do Wielkiej Brytanii trafi do adresata? Jak ją skutecznie wysłać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest Brexit?

O brytyjskim Brexicie w ostatnich latach było słychać bardzo wiele. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie tak naprawdę były tego konsekwencje. Brexit to proces opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej. Formalnie zerwanie tego wyspiarskiego państwa z UE nastąpiło 31 stycznia 2020 r. 31 grudnia 2020 r. zakończył się natomiast okres przejściowy, który utrzymywał pewne ustalone wcześniejszymi umowami i traktatami rozwiązania. W efekcie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej osoby posiadające zezwolenie na pobyt stały czy status rezydenta w UK muszą uzyskać status osoby osiedlonej poprzez rejestrację w specjalnym systemie. Podróżujący do UK i chcący znaleźć tam pracę muszą natomiast uzyskać specjalną, pracowniczą wizę. Nie wszystkie kwalifikacje zawodowe pracowników spoza UK są też uznawane w tym kraju. A studenci nie wyjadą do Wielkiej Brytanii na wymianę studencką ERASMUS. Częściowo utrudnione zostało też wysyłanie przesyłek. Jak powinna zostać nadana paczka do Wielkiej Brytanii?

Jak wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii?

Najlepiej wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii poprzez stronę pośrednika, skupiającego oferty firm przewozowych. Jednym z nich jest Globkurier.pl. Wystarczy wejść na jego stronę internetową i skorzystać z opcji „szybka wycena”. Tam konieczne jest podanie miejsca odbioru i nadania, wagi paczki, a także jej precyzyjnych wymiarów. Na tej podstawie dokonana zostanie wycena. Oczywiście można ustawić dodatkowe opcje, w tym preferowany czas wysyłki. Dostępne są przesyłki priorytetowe, ekspresowe, a także standardowe. Globkurier.pl współpracuje między innymi z takimi przewoźnikami, jak UPS, DHL, TNT, DPD, Meest, GLS, InPost, Paczka w Ruchu, FedEx, a także wieloma innymi.

Paczka do UK – o czym należy pamiętać?

Warto jednak pamiętać o tym, że paczka do Wielkiej Brytanii wymaga oclenia. O ile przed Brexitem paczki do UK traktowało się jak przesyłki krajowe, wraz z wyjściem tego kraju ze Wspólnoty powróciły kontrole. Odprawa celna nie jest szczególnie skomplikowanym procesem, ale należy przygotować odpowiednie dokumenty. Oczywiście Globkurier.pl realizując proces wysyłki poinformuje Cię o wszystkich istotnych wymaganiach. Co również istotne w kontekście paczek do Wielkiej Brytanii, Globkurier.pl oferuje możliwość śledzenia paczki online albo w postaci przesyłanych powiadomień SMS.

Dlaczego warto korzystać z systemu rezerwacji internetowej?

0
system rezerwacji internetowej

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba konsumentów korzysta z internetowych systemów rezerwacji. Systemy takie mają bardzo szerokie zastosowanie. Powszechnie stosowane są w hotelach, kinach, teatrach, salonach kosmetycznych czy gabinetach medycznych. System rezerwacji internetowej pozwala na sprawdzenie wolnych terminów i zarezerwowanie takiego, który najlepiej nam odpowiada. Pozwala to na zaoszczędzenie niemałej ilości czasu.

Czym jest internetowy system rezerwacji?

Systemy rezerwacji internetowej bardzo często wdrażane są m.in. przez hotele. Na stronie internetowej hotelu może znajdować się zakłada z kalendarzem i opcją rezerwacji wybranego terminu na nocleg. Pozwala to klientowi na łatwą i szybką rezerwację pokoju. Dzięki takiemu systemowi klient nie musi już specjalnie dzwonić czy wysyłać wiadomości e-mail do hotelu z zapytaniem o wolne terminy.

Korzyści związane z korzystaniem z systemu rezerwacji internetowej

Jak można się domyślić, korzystanie z tego typu systemu wiąże się z wieloma korzyściami. Wśród nich na pewno wymienić można oszczędność czasu. Jak bowiem wspomniano, system rezerwacji internetowej eliminuje konieczność dzwonienia do hotelu czy innego punktu. Wszystko załatwić można poprzez kilka kliknięć przed komputerem. Co więcej, nie jest się tu w żaden sposób ograniczonym czasowo. Takie systemy działają przez całą dobę i cały czas pokazują aktualne informacje odnośnie wolnych terminów.

Dlaczego warto wdrożyć system rezerwacji internetowej?

Nie da się ukryć, że dziś klienci preferują te rozwiązania, które pozwalają im daną sprawę załatwić szybko i sprawie. Tak właśnie jest w przypadku systemów rezerwacji online. Nie można się zatem dziwić, że klienci wybierają te hotele, kina czy restauracje, które dają im możliwości rezerwacji terminu przez internet. Podkreślić trzeba również, że internetowy system rezerwacji zmniejsza obciążenie pracą. Dzięki temu pracownicy mają więcej czasu na to, aby móc realizować inne zadania. Wszystko to bezpośrednio prowadzi do zwiększenia przychodów przez firmę. Korzystanie z systemu rezerwacji online to także możliwość uzyskania przez właściciela biznesu znacznie szerszych informacji o swoich klientach. Dzięki temu przedsiębiorca ma możliwość przygotowania takiej oferty, która jeszcze bardziej odpowiadać będzie na oczekiwania klientów. Takie możliwości daje m.in. system rezerwacji online IdoBooking. Nie można się zatem dziwić temu, że tego typu systemy cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców i znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Czy warto kupić obserwujących na Instagramie?

0
Czy warto kupić obserwujących na Instagramie

Kupowanie lajków i followersów na Instagramie wciąż pozostaje kwestią sporną, ponieważ w mniemaniu samych twórców takie metody zakrawają na pewnego rodzaju oszustwo, które karane jest tymczasową blokadą. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób wciąż decyduje się na taki krok w celu szybkiego i bezproblemowego zdobycia zainteresowania na swoim profilu.

Gdyby chodziło wyłącznie o zainteresowanie i ilość lajków, to prawdopodobnie moglibyśmy mówić o uzależnieniu użytkowników od tego rodzaju bodźców. Rzecz jednak w tym, że im więcej followersów, tym większa szansa na to, że znane marki zechcą nawiązać z nami współpracę. A w tym momencie wkraczamy już w strefę finansów, która w przypadku Instagrama ma niebagatelne znaczenie.

Zalety kupowania followersów na Instagramie

Niezaprzeczalnym plusem takiej inwestycji jest fakt, że proces, nad którym sami musielibyśmy pracować miesiącami, odbywa się w mgnieniu oka za niewielką opłatą. To ogromne udogodnienie dla osób, które prowadzą własną firmę i nie mogą pozwolić sobie na to, aby poświęcać sporą część dnia na aktywność w serwisie.

Zwrócenie się o pomoc do firmy to powszechnie stosowana metoda na zdobycie sporego zainteresowania, które przekłada się naturalnie na zarobki firmy. Wielu przedsiębiorców traktujących Instagrama jako platformę promocyjną regularnie kupuje followersów i wykupuje posty sponsorowane, by docierać do jak największej ilości osób.

Gdzie kupić followersów na Instagramie?

Najpopularniejszymi firmami oferującymi takie usługi są polskielajki.pl, tanielajki.pl oraz kuplike.pl.

Polskielajki.pl to polska firma, która podchodzi do każdego zlecenia w sposób niezwykle profesjonalny, zdając sobie sprawę z tego, że zadowolenie klienta jest kluczową sprawą. Już za niespełna 10zł można spodziewać się około setki dodatkowych obserwujących. Co więcej, nie są to znikający followersi, czyli fałszywe konta, które będą znikały po upływie okresu gwarancyjnego. Strona ta oferuje również gwarancję premium, a pierwsze oznaki wzmożonego zainteresowania naszym profilem zaobserwujemy już niespełna po godzinie.

Podobną ofertę znajdziemy na stronie firmy tanielajki.pl, która cenowo jest idealna na każdą kieszeń. Strona ta cieszy się nieskazitelną opinią użytkowników, którzy regularnie powracają i korzystają z usług profesjonalistów.

Kuplike.pl to strona, która niedawno przeszła totalną modernizację i możemy teraz podziwiać nowy wygląd strony jak i polepszone opisy każdego z produktów.

Jakie są wady kupowania followersów?

Podstawową wadą kupowania lajków na Instagramie jest fakt, że niekoniecznie muszą one wiązać się ze wzrostem autentycznego zainteresowania naszym kontem i treściami, które zamieszczamy.

Najtańsze firmy oferujące wzrost followersów oferują faktycznie tylko wzrost obserwujących, ale nie zapewni lajków pod postami czy istotnych w tej materii komentarzy. Jest to jedynie sposób na rozruszanie machiny pełnej algorytmów, który sprawi, że nasz profil będzie łatwiejszy do namierzenia. Niekoniecznie musi się to wiązać ze znalezieniem nowej bazy klientów czy odbiorców faktycznie zainteresowanych tym, co proponujemy.

Jeżeli zależy nam tylko na cyfrach i usatysfakcjonuje nas ilość nowych obserwujących, to z pewnością taka opcja będzie dla nas odpowiednia. Jeżeli jednak myślimy, że kupując followersów jeszcze raczkująca marka własna lub świeże konto zdobędzie imponującą popularność, to niestety jesteśmy w błędzie. Na tego typu sukcesy trzeba solidnie i sumiennie pracować, oferując użytkownikom wartościowe treści, z którymi będą mogli się identyfikować lub które z jakiegoś powodu będą im bliskie.

Rodzaje skrzyniopalet – te modele można znaleźć w typowym, polskim magazynie

0
Rodzaje skrzyniopalet

Każda skrzyniopaleta składana to logistyczne dzieło sztuki. I choć nie zawsze jej wygląd napawa optymizmem, to zwykle jest to niezwykle funkcjonalna konstrukcja. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów skrzyniopalet, które różnią się między sobą materiałem wykonania. Co o każdym z nich warto wiedzieć?

Case do AirPods Pro | Przegląd akcesoriów ochronnych

0
Case do AirPods Pro

Kupując słuchawki z linii AirPods lub AirPods Pro, urządzenia te otrzymujemy w niewielkim, białym pudełeczku. Akcesorium to służy jednocześnie do przechowywania, ładowania oraz chronienia naszych słuchawek przed zniszczeniem. Choć nie ma wątpliwości, że produkty Apple wyglądają doskonale, to niestety część z nich w szybkim czasie może ulec zniszczeniom w postaci zarysowań. To właśnie na takie zniszczenia podatne jest pudełko do AirPods, które zostało wykonane z błyszczącego plastiku. Jeśli chcemy jednak, aby pudełko naszych słuchawek zachowało na długo swój świetny wygląd, warto wyposażyć się w etui, które zabezpieczy powierzchnię przed otarciami i zarysowaniami.

Lean Manufacturing – czym jest, zasady oraz korzyści dzięki wdrożeniu koncepcji w praktyce

0
Lean Manufacturing

Odpowiedzią na dynamiczne zmiany, które regularnie obserwujemy w gospodarce, czy też w społeczeństwie jest niesamowita koncepcja Lean Manufacturing. Jednak w rzeczywistości czym jest Lean Manufacturing? Istnieje spore prawdopodobieństwo, że do tej pory mało kto mógł poznać te zagadnienie od podstaw. Jak wiadomo, nowoczesne techniki, koncepcje oraz rozwiązania technologiczne początkowo są znane jedynie w małej grupie osób. Dopiero po czasie zyskują one na popularności i stają się pewnego rodzaju standardem dla całej branży. Najprawdopodobniej podobnie będzie także i w tym przypadku, dlatego warto poznać ogólne informacje oraz zasady Lean Manufacturing.

Jakie wybrać etui dla Huawei p30 pro?

0
Etui skórzane Huawei p30 pro

Smartfon Huawei p30 pro to najwyższy model z serii Huawei p30. Cieszy się dużym zainteresowaniem i posiada wysokie notowania w internecie. Smartfon tej klasy powinien mieć odpowiednie zabezpieczenia, które uchronią go w razie upadku lub zalania. Etui skórzane Huawei p30 pro będzie odpowiednie dla wymienionego modelu i osób lubiących klasyczne rozwiązania. Do kompletu przyda się również szkło hartowane na przód telefonu.

Modne akcesoria dla smartfonów

Uszkodzony smartfon to duży problem. W sklepach internetowych dostępny jest szeroki asortyment pokrowców na telefon. Warto skorzystać z oferty i wybrać oryginalne etui, które będzie pasowało do stylizacji i charakteru właściciela. Można wybierać w kilku modelach pokrowców. Jeśli konieczny jest częsty dostęp do wyświetlacza, to przyda się prosty case, który będzie osłaniał tył i boki smartfona. Może on być wykonany z przezroczystego lub kolorowego silikonu, a także z trwałego, odpornego plastiku.

Modele etui skórzanego Huawei p30 pro mogą mieć zamykaną klapkę lub prosty fason, bez klapki. Skóra to materiał, który potrafi dopasować się do określonego kształtu. Jest przewiewna, więc nie dochodzi do nagrzania smartfona. Skórzane pokrowce są robione ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Jest to przeważnie skóra licowa wysokiej jakości, garbowania i farbowana specjalnym sposobem. Pokrowce są testowane i sprawdzane na poszczególnych etapach produkcji. Ważne, aby były funkcjonalne, amortyzowały telefon podczas upadku i przyciągały uwagę niepowtarzalnym designem.

Etui skórzane Huawei p30 pro – propozycje

Skórzany pokrowiec na telefon to połączenie klasyki i elegancji. Świetnie się komponuje zarówno ze stylem biznesowym, jak i sportowym. Może być dopasowane do skórzanych elementów garderoby, takich jak torebka, buty czy pasek od zegarka. Do wyboru są etui wykonane ze skóry, posiadającej oryginalne tłoczenia, dostępne w wielu kolorach.

Przed zakupem etui skórzanego Huawei p30 pro, należy sprawdzić, czy jest ono kompatybilne z modelem telefonu. Etui powinno zapewniać swobodny dostęp do złączy, mikrofonu i głośników, oraz możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu, bez konieczności zdejmowania etui.

Oryginalne, luksusowe etui to kolekcje dostępne w sklepie internetowym Luxcase.pl. Jest siedem kolekcji i każda z nich jest wykonana ze skóry tłoczonej w motywy zwierzęce. Etui są dostępne w kilku kolorach i można do nich dopasować odpowiedni kolor logo: biały, srebrny lub złoty. Etui skórzane Huawei p30 pro powinny zainteresować zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

Opisy kategorii w sklepie internetowym – czy warto o nie zadbać?

0
Opisy kategorii w sklepie internetowym

Prowadzenie sklepu internetowego nie jest wcale tak prostą kwestią jakby się mogło wydawać. Do załatwienia i dopilnowania jest bowiem wiele rzeczy, których nie widzi użytkownik. Są również takie, które mają wpływ na jego postrzeganie strony. Co ciekawe wiele elementów ma znaczenie również dla algorytmu Google, który odpowiada za dobrą widoczność sklepu w wynikach wyszukań.

Opisy kategorii – jak powinny wyglądać?

Dobra strona, a tym bardziej sklep internetowy powinna zawierać elementy wpływające na jakość poruszania się po niej. Mowa tu o wspomnianym użytkowniku, jak i algorytmie Google. Jednym z takich elementów są opisy kategorii. Gdzie je umieścić i jak stworzyć by spełniały swoje zadanie? Jeśli chodzi o ich rozmieszczenie na stronie to nie jest ono jakoś szczególnie określone. Najważniejsze, by tematyka opisu zgadzała się z konkretną podstroną. Najczęściej opisy umieszcza się na dole strony, pod produktami, które są dostępne w ofercie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by taki opis znalazł się nad nimi. Stanowi on wówczas nie podsumowanie, a wprowadzenie do tematyki. Teraz konkrety, jak powinien taki opis wyglądać? Przede wszystkim powinien omawiać tematykę podstrony. Mianowicie jeśli znajdują się na niej produkty np. do demakijażu, to o nich powinna być mowa w tekście. Długość takiego opisu kategorii w sklepie internetowym również istotna. Powinno to być minimum dwa tysiące znaków. W tekście powinny zostać odpowiednio zaznaczone h1 oraz h2. Co więcej musi on zawierać w sobie słowa kluczowe, które będą pozytywnie wpływały na poruszanie się po stronie algorytmu.

Opisy kategorii w sklepie internetowym – co zapewniają?

Prawidłowo napisany opis kategorii w sklepie internetowym zapewnia użytkownikowi wiedzę na temat tego co jest w nim oferowane. Z kolei algorytm Google będzie znacznie lepiej oceniał stronę i dzięki temu będzie się ona pojawiała wyżej w wynikach wyszukań. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://copyexperts.pl/oferta/opisy-kategorii-w-sklepie-internetowym/  firmy, która zajmuje się tworzeniem takich właśnie opisów kategorii na sklep internetowy. Przygotowane przez nią treści są profesjonalne i dostosowane do wszystkich wymagań. Dlatego też warto sprawdzić ich ofertę.

Auto detailing – co należy o tym wiedzieć?

0
Auto detailing

Ostatnimi czasy w Polsce coraz większą popularnością cieszy się auto detailing. Jest to sposobność do tego, aby posiadać zadbane, czyste i schludne auto, które jest przecież wizytówką każdego mężczyzny. Tego typu usługi wbrew pozorom nie należą do najdroższych- zapewne dlatego są tak chętnie wybierane. Czym charakteryzuje się auto detailing? Dlaczego tak właściwie auto detailing jest godny uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym charakteryzuje się auto detailing?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat auto detailing Lublin, warto zastanowić się, czym tak właściwie jest to pojęcie. Otóż w praktyce jest to pewien zespół działań, który polega na tym, że czyści się, konserwuje, a także dokonuje renowacji samochodu, motoru lub innych pojazdów. Co godne podkreślenia- proces ten nie kończy się jedynie na tradycyjnym myciu i usuwaniu drobnych uszkodzeń. Zdecydowanie w tym przypadku chodzi o dbałość nawet o najdrobniejsze szczegóły. Zadaniem takiej osoby jest przywrócenie czterokołowca do stanu podobnego do tego fabrycznego. Warto wspomnieć o tym, że usługa może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Wszelkie działania podzielone są na kilka różnych etapów. Istotne jest indywidualne podejście do problemu. Więcej informacji na temat usług auto detailingu i powłok ceramicznych znaleźć można na stronie https://www.carstyling-lublin.pl/uslugi-powloka-ceramiczna.

Dlaczego auto detailing jest godny uwagi?

Auto detailing niesie ze sobą wiele zalet, o których warto wspominać. Przede wszystkim usuwamy nie tylko przybrudzenia, ale również wszelkie defekty, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne, jednakże po bliższym przyjrzeniu się możemy je dostrzec. Takie problemy, jak chociażby przebarwienia lakieru, zarysowania i inne mankamenty mogą być w łatwy sposób usuwane. Dochodzi do polerowania lakieru, co jeszcze bardziej poprawia wrażenia wizualne. Dodatkowo specjaliści zajmujący się auto detailingiem jednocześnie zabezpieczają karoserię na przyszłość, aby drobinki zabrudzeń osadzały się z większą trudnością.

Fakty i mity o 5G – co trzeba wiedzieć?

0
Fakty i mity o 5G

Wokół 5G narosło wiele nieprawdziwych teorii. Czym jest sieć piątej generacji? W jaki sposób wpłynie na naszą codzienność? Dlaczego technologia określana jest mianem „rewolucyjnej”? Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące sieci 5G.

5G – sieć piątej generacji

W dzisiejszym świecie coraz więcej urządzeń łączy się z internetem mobilnym. Do smartfonów i tabletów dołączyły urządzenia AGD, autonomiczne pojazdy, inteligentne budynki. Z tego powodu infrastruktura jest coraz bardziej obciążona. Sieć piątej generacji opracowana została jako następca obecnego standardu 4G. Wysoka przepustowość 5G umożliwi bezproblemowe korzystanie z internetu większej liczbie użytkowników i urządzeń. Sieć piątej generacji oferuje ogromną prędkość pobierania – nawet dziesięć razy wyższą niż sieci 4G. Ta technologia umożliwi dalszy rozwój Internetu Rzeczy i inteligentnych miast. Dzięki minimalnemu opóźnieniu przesyłanego sygnału sieć 5G umożliwi zdalne sterowanie robotami, wykonującymi zadania wymagające najwyższej precyzji, np. operacje chirurgiczne. Korzyści odczują też użytkownicy smartfonów – wyższa prędkość przesyłania danych to lepsza jakość wideo on-line i komfortowe korzystania z usług chmurowych.

Wiele pytań rodzi wpływ sieci 5G na zdrowie człowieka. Technologia wykorzystuje fale radiowe – tak samo jak poprzednie generacji sieci komórkowej. Fale wysyłane są przez stacje nadajnikowe i odbierane przez smartfony. Do tej pory nie dostarczono żadnych naukowych dowodów potwierdzających szkodliwy wpływ promieniowania elektromagnetycznego na ludzki organizm. Fale radiowe od lat są nieodłącznym elementem rzeczywiści – ich źródłem są m.in. wszechobecna instalacja elektryczna, a także popularne urządzenia: mikrofalówki, telewizory, laptopy.

Sieć 5G – kto może skorzystać?

Wdrożenie sieci 5G wymaga przygotowania ze strony operatorów, a także samych użytkowników. Dostawca usług telekomunikacyjnych musi dostosować infrastrukturę do nowej technologii. Z kolei użytkownicy muszą posiadać urządzenia oraz dostosowaną ofertę od operatora, które dostosowane są do pracy w sieci 5G. Nie wszystkie smartfony wspierają tę technologię. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli przygotowanych do pracy w sieci piątej generacji – są to m.in. iPhone 12, Samsung Galaxy S20+, Xiaomi Mi 10, Huawei P40.

Indywidualni i biznesowi klienci Orange mogą już wypróbować 5G na częstotliwość 2100 MHz. W zasięgu 5G Orange znajduje się już kilkanaście miast – m.in. Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kraków, Kielce i Częstochowa. Z sieci piątej generacji może korzystać już blisko 6 milionów osób.. Z sieci piątej generacji mogą korzystać także użytkownicy Orange Flex: https://flex.orange.pl/oferta/5g.

Orange Flex – elastyczna oferta

Orange Flex to sieć w aplikacji, która wykorzystuje model subskrypcyjny. Swoim numerem zarządzasz za pomocą prostej aplikacji mobilnej. Za jej pomocą aktywujesz usługi i dokonujesz płatności. W Orange Flex do wyboru masz cztery Plany komórkowe. W ramach każdego z nich masz do dyspozycji nielimitowane rozmowy SMS-y, MMS-y w kraju i w roamingu w UE oraz paczkę danych: 15 GB, 30 GB, 50 GB lub 100 GB. W razie potrzeby możesz zmienić Plan i wielkość pakietu – zrobisz z poziomu aplikacji. W Orange Flex nie zużywasz danych podczas korzystania z popularnych mediów społecznościowych – m.in. z TikToka, Facebooka, Instagrama czy Twittera. Jest to możliwie dzięki bezpłatnej usłudze Social Pass. Z kolei Music Pass, Video Pass i Game Pass pozwolą Ci korzystać z multimediów on-line bez zużywania pakietu.

Artykuł sponsorowany.

ZOBACZ TEŻ