Jak wygląda praca pielęgniarki?

0
pielęgniarka

Na temat tego zawodu istnieje naprawdę dużo mitów. Dawna spotkać się ze stwierdzeniem, że osoby wykonujące taką pracę Nie robią nic oprócz picia kawy i plotkowania na dyżurze. Jest to naprawdę krzywdząca opinia, ponieważ bardzo mi jak się ona sprawdzą. Pielęgniarstwo jest to praca szlachetna oraz bardzo wymagająca i w wielu przypadkach nawet wyczerpująca. Personel medyczny na co dzień zmaga się z wieloma trudnościami i przeciwnościami losu. Wiele osób uważa, że pielęgniarki są to osoby, którym nie udało się zostać lekarzami. Pielęgniarki są jednak niezbędne w szpitalach i bez natychmiastowej reakcji i profesjonalnej pomocy wiele osób straciłoby życie jeszcze przed kontaktem z lekarzem gdyby nie właśnie pielęgniarki.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-pielegniarki-jak-wyglada-na-czym-polega/ 

Praca pielęgniarki – na czym polega?

Pracując jako pielęgniarka pracujemy przede wszystkim zapewniając podstawową opiekę medyczną dla pacjenta. Chodzi tu między innymi o podawanie leków, asystowanie przy porodach, pomaganie osobom sparaliżowanym, a także tym nieprzytomnym i mającym problemy z poruszaniem się podczas kąpieli, podawanie tlenu, zmienianie opatrunków czy asystowanie lekarzom. Pielęgniarki muszą również być na każde zawołanie lekarzy oraz pacjentów, co w połączeniu z pozostałymi obowiązkami jest czasami niewykonalne. Pielęgniarstwo jest to zawód z wieloma obowiązkami, które będą odpowiednie jedzenie Dla wytrwałych. Natłok zadań połączony z faktem, że w wielu szpitalach brakuje personelu, sprawia że jest to praca na wagę złota.

Jak wygląda praca pielęgniarki?

Tę pracę z pewnością należy zaliczyć do tych trudnych. Pielęgniarka musi być zawsze skupiona oraz gotowa do pracy. musi być ona też przyzwyczajona do szybkiej reakcji, ponieważ to ona w dużej mierze będzie zależeć od życia i zdrowia pacjenta. Zdarzają się dni, w których pielęgniarka nie może nawet usiąść i odetchnąć. Co dopiero mowa o napicie się kawy czy zjedzenia czegokolwiek. Przez niewystarczającą ilość personelu jedna pielęgniarka musi zajmować się czasami zielono pacjentami jednocześnie. Oznacza to, że na każdego pacjenta musi przeznaczyć swój czas. Wiele pacjentów z powodu swoich chorób nie może współpracować z Pielęgniarka. Jest to dodatkowe utrudnienie, które wlicza się do codzienności pielęgniarki. Pracując na takim stanowisku czeka na wiele pracy oraz ogromne poświęcenie.

Zobacz też: http://www.copymedia.pl/w-jaki-sposob-zostac-botanikiem/

Czym jest ochrona punktów końcowych (endpoint)?

0
Czym jest ochrona punktów końcowych (endpoint)

Bezpieczeństwo sieci firmowej jest zagadnieniem priorytetowym dla rosnącej liczby przedsiębiorców. Ze względu na stale zwiększające się ryzyko ataków złośliwego oprogramowania koniecznym rozwiązaniem staje się system Endpoint Protection (ochrona punktów końcowych). Czym jest ten rodzaj zabezpieczenia i dlaczego warto objąć swoją firmę taką ochroną?

Co to jest punkt końcowy

Za endpoint w firmowej sieci przyjmuje się każde urządzenie mające do niej dostęp. Tak więc czym jest ochrona punktów końcowych (endpoint)? Jest to rozwiązanie mające na celu chronić zarówno urządzenia biurowe, poprzez które wykonuje się pracę, ale również internet urządzeń. Chodzi o takie sprzęty, które działają w oparciu o sieć firmową i mogą być sterowane poprzez nią. Chodzi tu np. o kamery, urządzenia wielofunkcyjne, a nawet sprzęt AGD.

Czy konieczne jest stosowanie oddzielnego systemu

W tym miejscu można zastanawiać się, czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście niezbędne, skoro inne programy antywirusowe oferują je jako dodatek do swoich usług. Zagłębiając się w ten temat widać wyraźnie, że system Endpoint Protection wyodrębniony jako zupełnie oddzielne narzędzie, stanowi podstawę bezpieczeństwa firmowej sieci. Zagrożenie cyberatakami z dnia na dzień przybiera na sile, dlatego posiadanie inteligentnego systemu monitorującego punkty końcowe uznaje się obecnie za obowiązkowe.

Jak działa ochrona punktów końcowych od Bitdefender

Po rozstrzygnięciu konieczności posiadania ochrony sieci firmowej dobrze jest zrobić miejsce na wyjaśnienie, jak działa ten system. Wiadomo już, czym jest ochrona punktów końcowych (endpoint). Co można powiedzieć na temat sposobu ochrony urządzeń podłączonych do sieci LAN w przedsiębiorstwie korzystającym z propozycji Bitdefender?

Nadrzędną korzyścią jest ochrona każdego urządzenia poprzez działanie w tle. Zadanie monitorowania zagrożenia i wychwytywania go przejmują na siebie tzw. agenty. Ich rolą jest również podejmowanie działań zapobiegawczych i doraźnych, które mają na celu ograniczenie dostępu urządzenia do sieci wewnętrznej. Skutecznie hamuje to wpływ złośliwego oprogramowania bez względu na jego rodzaj.

Coraz częściej bowiem zauważa się ataki ze strony systemów bezplikowych, które nie działają na plikach dyskowych, lecz w pamięci RAM urządzenia. Rozwiązanie Endopint Protection widoczne w jest w stanie uporać się bez przeszkód z takimi cyberzagrożeniami. Dodatkowo sterowanie agentami może odbywać się w sposób zautomatyzowany dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Korzyści z ochrony punktów końcowych od Bitdefender

Wiesz już, czym jest ochrona punktów końcowych (endpoint) i dlaczego koniecznie należy objąć jej działaniem lokalną sieć firmową. Specjaliści Bitdefender również zdają sobie sprawę z zagrożenia urządzeń działających w Twoim środowisku LAN i oferują rozwiązania mające na celu ograniczenie wpływu złośliwego oprogramowania i podniesienie bezpieczeństwa programów i dokumentów wykorzystywanych w firmie. Taka kontrola ma znaczenie szczególnie w miejscach, gdzie używa się wielu przeróżnych narzędzi podłączonych do sieci wewnętrznej.

Co zrobić, by zachęcić osoby odwiedzające sklep do zakupów?

0
jak zwiększyć konwersje w sklepie internetowym

Choć głównym motywem skłaniającym do wyboru konkretnej oferty jest cena, to jednak istnieje również wiele innych czynników, dzięki którym odwiedzający sklep klient decyduje się na dokonanie w nim zakupu. Takimi czynnikami w przypadku sklepów internetowych są m.in. dostępne opcje płatności, metody i czas dostawy, zaufanie i bezpieczeństwo, a także ogólna funkcjonalność serwisu.

Optymalizacja serwisu

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeśli zatem nie chcesz, by trafiający do Twojego sklepu klient szybko się zniechęcił i zrezygnował z zakupów, postaraj się przygotować serwis o przejrzystym układzie wewnętrznym, który będzie łatwy w nawigowaniu, tak by klient bez problemu mógł szybko odnaleźć wszystkie ważne dla niego informacje. Intuicyjna nawigacja i uproszczona ścieżka finalizacji zamówienia to sprawdzony sposób to, jak zwiększyć konwersje w sklepie internetowym. Warto w tym miejscu powiedzieć, czym w ogóle jest konwersja. W maksymalnie uproszczonej wersji jest to stosunek liczby kupujących do ogólnej liczby odwiedzających sklep osób. Im wyższy poziom konwersji, tym większa efektywność działania sklepu i większe zyski z realizowanych działań optymalizacyjnych czy marketingowych.

Bezpieczeństwo, dogodne warunki płatności i dostawy

Elementem odstraszającym od oferty sklepu jest często nieatrakcyjna dla klienta forma dostawy oraz jej koszt. Jeśli zatem zastanawiasz się, w jaki sposób poprawić konwersje w sklepie online, postaraj się udostępnić klientom przynajmniej kilka różnych opcji dostawy. Staraj się również ograniczać koszty związane z wysyłką, a klientom kupującym produkty za nieco większą kwotę, oferuj bezpłatną dostawę. By zwiększyć konwersje, należy również zadbać o zbudowanie atmosfery zaufania, tak by klient realizujący zakupy w Twoim sklepie czuł się bezpiecznie. Ważny jest zatem nowoczesny wygląd serwisu, stworzenie regulaminu zakupów, opisanie procedury zwrotów i reklamacji, a co najważniejsze, zadbanie o bezpieczeństwo transakcji. Klient musi mieć pewność, że zakupy w sklepie są bezpieczne, a w przypadku chęci zwrotu towaru nie będzie miał z tym większych trudności.

Osoby zastanawiające się nad tym, jak zwiększyć konwersje w sklepie internetowym, podejmują wiele często zupełnie niepotrzebnych działań, które mają jedynie marginalny wpływ na decyzje zakupowe klientów, zapominając przy tym o kluczowych kwestiach lub traktując je po macoszemu. By uniknąć tego typu błędów, warto konsultować się ze specjalistami w zakresie marketingu sklepów internetowych i przy ich pomocy wdrażać działania zapewniające możliwie najwyższy poziom konwersji.

Dlaczego warto składać komputery?

0
Dlaczego warto składać komputery

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może sobie pozwolić na posiadanie komputera. Stał się on w wielu przypadkach głównym źródłem rozrywki w domu. Wyparł on radio jak i telewizję, a internet jest najtańszy w historii.

Co to jest agile i czym zajmuje się agile coach?

0
agile coach

Agile po raz pierwszy zaistniało w 2001 roku w symbolicznym manifeście: „Manifesto for Agile Software Development”, który zawierał szereg ogólnych zasad, później stosowanych we wszystkich zwinnych metodach wytwarzania oprogramowania. Dzisiaj termin ten jest coraz częściej poruszany na konferencjach IT i  wiele z firm decyduje się na przejście na ten popularny model zarządzania.

Czym jest Agile?

Agile jest metodą zarządzania pracą zespołu, opartą na tym, że ważniejsze od procesów i narzędzi są ludzie i interakcje, oprogramowanie robocze jest istotniejsze od dokumentacji oraz kluczowe są reagowanie na zmiany i efektywna współpraca z klientem.

Agile zakłada, że na początku projektu nie da się dokładnie rozplanować całości jego przebiegu. W związku z tym praca dzielona jest na sprinty, czyli cykle pracy o czasie nie dłuższym niż 4 tygodnie. W tym czasie zespół projektuje rozwiązania, programuje je i testuje oraz otrzymuje informacje zwrotne od klienta. Całość pracy odbywa się w oparciu o listę priorytetów, tzw. Product Backlog, która zmienia się wraz z kolejnymi cyklami projektu i zawiera w sobie najważniejsze elementy, które zespół deweloperski powinien wytworzyć jako pierwsze.

Taki cykl pracy opiera się na założeniu, że zespoły organizują się samodzielnie i są kros-funkcjonalne, samodzielnie wybierają sposób wykonywania swojej pracy, aby o czasie ukończyć poszczególne iteracje. Liczy się tutaj, przede wszystkim, efektywna współpraca i umiejętność szybkiej adaptacji zmian, co umożliwia praca podzielona na sprinty, a zadowolenie klienta jest priorytetem. Zespół na bieżąco analizuje opcje zwiększające jego wydajność, a klient ma możliwość wprowadzenia zmian nawet na późnym etapie developmentu.

Czym się zajmuje Agile Coach?

Agile Coach zajmuje się, w dużym skrócie, wprowadzeniem Agile w organizacji.  Jego zadaniem jest między innymi organizowanie szkoleń, rozwijanie kompetencji poszczególnych zespołów i ich bieżące wsparcie w zakresie pracy w metodyce Agile. Uczy on poprzez bycie skupionym, zaangażowanym, pełnym szacunku, otwartym i odważnym, czyli poprzez główne wartości zawarte w „Manifesto for Agile Software Development”.

Taka osoba jest także coachem na poziomie zarówno zespołowym, jak i indywidualnym, pomagając poszczególnym członkom w rozwinięciu skrzydeł. Jako facylitator wspiera spotkania zespołów, jest nawigatorem ewentualnych konfliktów i mentorem w zakresie korzystania z Agile. Wdraża nowych członków zespołu jak i cały zespół w uczeniu się nowego procesu.

Agile Coach wspiera także menedżerów podczas większych przedsięwzięć i wprowadzaniu zmian w strukturach firmy. Jego zadaniem jest pomoc w ukształtowaniu nowych procesów i wymagań, których wymaga wprowadzenie Agile, ale też utworzenie środowiska pracy, które będzie oparte na zaufaniu i współpracy.

Osoba na tym stanowisku posiada szeroko rozwinięte umiejętności miękkie, potrafi słuchać, rozwiązywać konflikty, jest asertywna, szanuje ludzi i ma wysoko rozwinięty poziom inteligencji emocjonalnej. To także osoba chłonna wiedzy, dążąca do ciągłego rozwoju, potrafiąca zainspirować i zmotywować innych.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://leadership-center.pl/agile/

Cztery kroki do zaprojektowania niepowtarzalnego etui do telefonu

0
Cztery kroki do zaprojektowania niepowtarzalnego etui do telefonu

Telefon ubrany w ciekawie ozdobiony pokrowiec staje się urządzeniem na swój sposób unikalnym, dobrze dopasowanym do indywidualnych preferencji użytkownika. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój telefon w znaczący sposób odróżni się od innych urządzeń tej samej serii, zaprojektuj etui od podstaw, wykorzystując do tego celu proste w obsłudze narzędzia udostępniane przez firmy sprzedające pokrowce. Jak to zrobić?

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem po wyborze firmy oferującej usługę projektowania etui do telefonów, jest wybór modelu urządzenia, dla którego chcemy je przygotować. Zwykle do dyspozycji mamy długą listę urządzeń różnych marek. Wskazujemy interesującą nas markę, a następnie wybieramy model telefonu. Kolejnym krokiem jest wybór szablonu, który posłuży nam jako rodzaj ramki do umieszczenia na powierzchni etui wybranych przez nas grafik lub fotografii. Krok trzeci to samodzielny wybór zdjęć. Możemy sięgnąć po gotowe grafiki i zdjęcia zwykle zgromadzone w rozbudowanym katalogu składającym się z kilku działów tematycznych. Jeśli jednak zależy Ci na głębszej personalizacji, zaprojektuj etui z prywatnych fotografii. Wybrane zdjęcia zostaną automatycznie wyskalowane, dzięki czemu nie stracą na ostrości. Czwarty, ostatni krok to uzupełnienie całości projektu krótkim tekstem. Jeśli nie chcesz umieszczać na etui dodatkowego napisu, oczywiście możesz to pominąć. Następnie wystarczy zatwierdzić projekt i poczekać na dostawę gotowego pokrowca.

Korzyści z samodzielnego projektowania pokrowców

Największą zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość przygotowania w pełni spersonalizowanego, niepowtarzalnego case idealnie dopasowanego do osobistych preferencji i potrzeb użytkownika. Atutem etui zaprojektowanych od podstaw jest ich atrakcyjny wygląd, oferowany przez nie wysoki poziom ochrony telefonu oraz przystępna cena. Sylikonowe pokrowce pokryte kolorowym nadrukiem są bardzo tanie i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, jednokolorowych pokrowców innych typów. Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, zaprojektuj etui z pomocą prywatnych fotografii. Taki pamiątkowy pokrowiec będzie nie tylko ciekawą dekoracją, ale i skutecznym zabezpieczeniem smartfona przed ryzykiem szybkiego porysowania jego obudowy.

Własnoręczne zaprojektowanie etui do telefonu jest naprawdę proste. Wystarczy znaleźć firmę, która dysponuje intuicyjnym, internetowym kreatorem pokrowców, wskazać model telefonu, dla którego chcemy przygotować etui, wybrać kilka zdjęć, które pozwolą ozdobić powierzchnię pokrowca, ewentualnie przygotować okolicznościowy napis i gotowe.

Jak zostać spawaczem? Kursy i niezbędne szkolenia

0
spawacz

Spawacz jest to pracownik, które może pracować w prawie każdym sektorze przemysłu. Najczęstszych przypadkach w pracy znajdują w budownictwie oraz branży styczniowe. Praca spawacza dzieli się na produkcję przy częściach zmiennych. Spawacz pracuje zazwyczaj na halach bądź w pomieszczeniach fabryk, czy też warsztatach. Czasami zdarza się, że spawacze są potrzebni w miejscach, gdzie akurat potrzebna jest wykonana usługa. Można więc powiedzieć, że wykonuje on swoją pracę, także mobilnie. Przykładem takich spawaczy mogą być osoby pracujące w terenie czy różnego rodzaju awaria. Ścieżki kariery spawacza nie są bowiem ściśle określone. Niektórzy zaczynają wstawać w warsztatach, a inny na wielkich halach produkcyjnych. Spawacz powinien posiadać odpowiedni kursy oraz zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania swojego zawodu.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-spawaczem-kursy-i-szkolenia-na-spawacza/

Kursy dla spawaczy

Aby zostać spawaczem, należy zdobyć odpowiednie wykształcenie. W takim celu najlepiej jest pracować w zawodzie podejmując się różnego rodzaju kursów. Kursy takie wahają się w granicach od 1500 zł do 3000 zł kropka jest to jednak spora różnorodność, która wydaje się być ogromna. Kurs na spawacza może być tak że dofinansowany. Aby zdobyć dofinansowanie na taki kurs, musimy skierować się do urzędu pracy oraz zapytać czy jest taka możliwość. Bardzo często duże firmy organizują kursy dla spawaczy, podczas rozbudowania swoich stanowisk. Przy takim kursie możesz uzyskać niezbędną wiedzę oraz poprawić swoje umiejętności. Po kursie, który oferuje nam firma możemy liczyć na zatrudnienie. Taki kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Nauka zarówno jednej jak i drugiej części kończy się egzaminem. Po otrzymaniu wyniku pozytywnego z egzaminu możemy podjąć miało pracę.

Uprawnienia spawalnicze

Istnieje kilka metod uprawnień spawalniczych. Najbardziej podstawowym jest podział na spawanie gazowe oraz spawanie elektroniczne. Metoda elektryczna wykorzystywana jest przy łukach elektrycznych, jako narzędzie w takim przypadku używa się spawarki. Najczęstszymi uprawnieniami zdobywany mi przez spawaczy i jest uprawnienie MAG 135 i 136. Szukając ofert pracy, natkniesz się jednak na uprawnienie spawalnicze, metodą MIG 131 i TIG 141. Są to metody najbardziej pożądane przez pracodawców. Dzięki kursom spawalniczym możesz uzyskać tą niezbędną wiedzę. Podczas kursów będziesz mógł poznać różne metody. Dzięki temu, będziesz mógł sam sobie poradzić w różnych warunkach, które cię spotkają.

Zobacz też: http://www.copymedia.pl/ile-zarabia-spawacz/

SEO i pozycjonowanie stron internetowych – czy te dwa pojęcia oznaczają to samo?

0
seo

Wiele osób używa pojęć SEO oraz pozycjonowanie stron internetowych jako synonimów i wykorzystuje je zamiennie. Czy jest to jednak rzeczywiście to samo? Jak mawia pewien klasyk YouTube’a – „nic bardziej mylnego”. To pojęcia, która są wprawdzie ze sobą mocno związane, ale nie podpadają pod dokładnie tę samą definicję. Poniżej wyjaśniamy różnice i wskazujemy, jaka jest relacja tych dwóch określeń związanych z działaniami na stronach internetowych w sieci.

Co jest niezbędne do obsługi technicznej imprez masowych?

0
Obsługa techniczna imprez masowych - Warszawa

Warszawa to miasto, które tętni życiem. Każdego dnia odbywają się w nim intrygujące spotkania z artystami, ludźmi kultury, czy gośćmi z zagranicy. Nie brakuje również różnorodnych eventów i spotkań masowych. Każda z takich imprez wymaga specjalnego przygotowania, a przede wszystkim – doskonałego oświetlenia i nagłośnienia. Jak jednak znaleźć najlepszych fachowców w Warszawie?

Obsługa techniczna imprez masowych – Warszawa

Obsługa techniczna imprezy masowej to niełatwe zadanie, które wymaga wynajęcia sceny, przygotowania świateł, muzyki i całego klimatu. Nie istnieje możliwość ograniczenia się w tym względzie do jednej płaszczyzny, gdyż wówczas efekty nie będą pełne, a to z kolei może zrazić uczestników.

Nie chcąc ich stracić, warto zadbać o w 100% profesjonalną obsługę techniczną, która dopilnuje każdego elementu. Jedynie wówczas będzie możliwe uzyskanie nie tylko zadowolenia osób przebywających na evencie, ale również ich uznania. W efekcie chętniej przybędą także na kolejne spotkania i z zapartym tchem będą opowiadać znajomym o wszystkim, co ujrzeli i przeżyli. Dzięki temu zapewnią doskonałą opinię i reklamę organizatorom, bez względu na to, czy brali udział w zjeździe naukowym, czy w rozrywkowej imprezie masowej.

Biorąc pod uwagę te czynniki, nikogo nie może dziwić, iż obsługa techniczna imprez masowych to prawdziwe, kompleksowe wyzwanie, któremu sprostać może tylko najlepsza firma. Co zatem powinna oferować, aby efekty były tak dobre, jak oczekujemy?

Sceneria jest najważniejsza

Przede wszystkim, aby mówić o imprezie masowej, evencie, konferencji czy nawet kameralnym spotkaniu artystycznym, należy rozważyć kwestię miejsca, w którym się odbędzie. Nie ulega wątpliwości, iż wpłynie ono na cały klimat i powinno być dostosowań nie tylko do charakteru spotkania, ale również do liczby uczestników i ich specyficznych wymagań.

Dlatego profesjonalna firma eventowa musi umieć znaleźć najlepiej dopasowane miejsce. Może to być scena w plenerze, a może elegancka sala konferencyjna w hotelu – ważne, aby odpowiadała potrzebom i sprzyjała organizacji eventu o konkretnej atmosferze. Czego innego oczekują przecież naukowcy na konferencji, a czego innego uczestnicy koncertu jazzowego.

Oświetlenie i dźwięk

Kolejnymi istotnymi elementami każdego eventu są światło i dźwięk. Obecnie, kiedy multimedia odgrywają ogromną rolę w naszym społeczeństwie, pokazy, które zawierają zharmonizowaną muzykę, nagrania video, hologramy, lasery i kolorowe światła są wręcz niezbędne, aby zapewnić odpowiednie atrakcje widzom.

Dlatego pełna obsługa techniczna powinna zawierać kompleksową współpracę z ekipą dźwiękowców i oświetleniowców, możliwość wyposażenia profesjonalnego sprzętu i jego odpowiedniego zaaranżowania w miejscu eventu, w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Właśnie takie usługi zapewnia warszawska firma 3Tech, specjalizująca się w organizacji imprez, spotkań oraz w pełnej koordynacji wszystkich działań, mających na celu zapewnienie dobrej zabawy uczestnikom.

Xbox One S na raty w sklepie Orange

0
Xbox One S na raty w sklepie Orange

Zaprezentowany w 2013 roku Xbox One i jego późniejsze odmiany sprzedał się w liczbie blisko 50 milionów egzemplarzy, co sprawia, że jest jedną z najpopularniejszych konsol w historii. Dla większości graczy zainteresowanych sprzętem firmy Microsoft najlepszym wyborem będzie przystępny cenowo model Xbox One S, który miał swoją premierę w 2016 roku. Można kupić go na korzystne raty 0% w sklepie Orange. Czym charakteryzuje się to Xbox One S i dlaczego wciąż warto się nim zainteresować?

Dane techniczne i najważniejsze zmiany wprowadzone w Xbox One S

W porównaniu z wcześniejszą wersją konsoli, najważniejszą zmianą wprowadzoną do Xbox One S była obsługa rozdzielczości 4K przy odtwarzaniu filmów. Dotyczyło to zarówno materiałów na płytach Blu-ray, jak i odtwarzanych z serwisów streamingowych jak Netflix czy YouTube. Konsola zapewnia też wsparcie dla trybu obrazu HDR (High-Dynamic Range). Najważniejsze dane techniczne Xbox One S to:

  • 8-rdzeniowy procesor AMD Jaguar o częstotliwości taktowania 1,75 GHz;
  • 8 GB pamięci operacyjnej RAM;
  • 500 GB lub 1 TB (1000 MB) pamięci wbudowanej ROM.

W porównaniu z pierwotną wersją konsoli, procesor jest nieco szybszy (wcześniej częstotliwość wynosiła 1,6 GHz), co nieznacznie wpłynęło na wydajność i płynność działania gier. Warto zwrócić też uwagę na pojemność dysku. Starszy Xbox One miał tylko jeden rozmiar do wyboru – 500 GB. Xbox One S również ma wersję z dyskiem 500 GB, ale biorąc pod uwagę „wagę” współczesnych gier, bardziej rozsądnym wyborem jest wersja z 1 TB.

Design Xbox One S – największe zmiany w stosunku do poprzedniej wersji konsoli

Duże zmiany w Xbox One S zaszły przede wszystkim w kwestii designu. Nowsza wersja jest o wiele mniejsza – zajmuje aż o 40% mniej przestrzeni. Tak duże odchudzenie konsoli udało się mimo tego, że producent całkowicie zrezygnował z zewnętrznego zasilacza – ten wbudowany jest w urządzenie, które wystarczy kablem podłączyć do prądu.

Zmieniono też konfigurację oraz układ przycisków i gniazd USB. Z jednej strony są one wygodniejsze, z drugiej – ich nowa lokalizacja umożliwia postawienie konsoli w pionie i używanie jej w taki sposób (po dokupieniu specjalnej przystawki). Wszystko to sprawia, że Xbox One S nie tylko wygląda lepiej, ale jest również bardziej ustawny. To najlepszy wybór do małego pokoju lub do salonu, gdzie szafka z telewizorem jest nieduża lub w większości zajęta.

Biblioteka gier na Xbox One S

Lista tytułów gier, w które można zagrać na Xbox One S, jest wprost imponująca. Znajduje się na niej blisko 2500 pozycji i bez wielkiej przesady można powiedzieć, że naprawdę każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Producenci konsol chwalą się przede wszystkim tak zwanymi tytułami ekskluzywnymi, czyli dostępnymi tylko na jego konsoli. Wśród tytułów dostępnych na wyłączność dostępnych na Xbox One S wymienić trzeba przede wszystkiem:

  • serię gier Halo;
  • serię gier Gears of War;
  • serię gier Forza Horizon oraz Forza Motorsport;
  • Serię gier Ori;
  • Sunset Overdrive.

Nie można zapomnieć też o grach międzyplatformowych, które dostępne są na wielu różnych konsolach, w tym na Xboxa. Wymienić można chociażby bardzo popularne serie sportowe jak FIFA, NBA 2K, GTA, Red Dead Redemption, Call of Duty czy Battlefield.

Dużą zaletą konsoli Microsoftu jest unikalna usługa subskrypcyjna Xbox Game Pass, która pozwala za niewielką opłatą miesięczną grać w ponad 100 gier wysokiej jakości. Wszystko to sprawia, że z konsolą Xbox One S w domu nie sposób się nudzić.

Zakup Xbox One S na raty w Orange – czy to się opłaca?

Pomimo tego, że konsola Xbox One S miała swoją premierę w 2016 roku, wciąż jest zdecydowanie warta zakupu. Oferuje mnóstwo ciekawych gier, dostęp do streamingowych serwisów internetowych, czy możliwość oglądania filmów w 4K. Bez trudu może stać się domowym centrum rozrywki dla całej rodziny.

To propozycja warta rozważenia, tym bardziej, że Xbox One S oferowana jest w bardzo atrakcyjnej cenie, a w sklepie Orange można kupić ją na raty 0%. Szczegóły oferty można poznać pod tym linkiem: https://www.orange.pl/sklep/Microsoft/XBOX-MS-ONE-S-Konsola-1TB—NBA-2K20/details. Warto podkreślić, że konsola jest tam oferowana w wersji z 1 TB pamięci, a do zestawu dołączana jest gra NBA 2K20, czyli idealna pozycja dla miłośników wirtualnych sportowych zmagań.

Artykuł sponsorowany.

ZOBACZ TEŻ