Co powinieneś wiedzieć o telefonach VoIP

0
Co powinieneś wiedzieć o telefonach VoIP

Słyszałeś o funkcjonalnościach telefonów VoIP? Być może korzystałeś już z tej technologii, a być może dopiero planujesz wprowadzić ją do swojej firmy. Jeśli szukasz kompleksowych informacji na jej temat – ułatwimy ci zadanie. W niniejszym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o telefonach VoIP na biurkowych i innych – tak, byś mógł zdecydować, czy to rozwiązanie idealne dla ciebie.

Podatki dla marynarzy – co trzeba wiedzieć?

0
Podatki dla marynarzy - co trzeba wiedzieć?

Marynarze to największa grupa zawodowa pracującą poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej — blisko 60 tysięcy Polaków wykonuje ten zawód, będąc zatrudnionymi na statkach u zagranicznych armatorów. Warto przypomnieć, że marynarze co roku do 30 kwietnia powinni rozliczyć PIT-36 za rok poprzedni oraz comiesięcznie uiszczać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Jednak rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy nie jest takie proste jak się wydaje. Sytuacja podatkowa każdego marynarza jest zupełnie inna. Mogą przysługiwać mu indywidualnie ustalane ulgi, może rozliczać się razem z małżonkiem, może mieć inne warunki umowy. Z powodu nieznajomości prawa podatkowego, a także błędnej interpretacji zawieranych kontraktów, zarówno przez organy prawne, jak i samych marynarzy, podatki marynarskie sprawiają wiele problemów i powodują liczne wątpliwości.

Niejednoznaczne przepisy dotyczące opodatkowania dochodów uzyskanych na statkach oraz zawiłość warunków dotyczących zatrudnienia powodują, że marynarze często unikają składania zeznań podatkowych, a niektórzy z nich są nawet przekonani, że system podatkowy ich wcale nie dotyczy. Jednak szybko postępujący proces uszczelnienia systemu podatkowego i coraz większe doświadczenie urzędów skarbowych w analizie sytuacji podatkowej marynarzy sprawiają, że nie trudno wykazać, że marynarz nie składa zeznań podatkowych. Rozliczanie podatków marynarzy jest obowiązkowe, a jego brak podlega odpowiedzialności karnej.

Przepisy regulujące podatki dla marynarzy często się zmieniają. Weryfikacja zeznania podatkowego wymaga znajomości przepisów podatkowych. Tylko radca prawny rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące podatków marynarskich, nie opłaca się ryzykować składania niepoprawnych zeznań, ponieważ za błąd w zeznaniu odpowiada podatnik, a nie urząd. Kancelaria radcowska jest źródłem rzetelnej wiedzy, o jaki tym podatek za pracę marynarzy powinno się zapłacić. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: https://radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/

Outsourcing IT

0
Outsourcing IT

Wraz z postępem, który jest wręcz galopujący w XXI w. rodzaj problemów, który napotyka ludzi, przybiera zupełnie inną naturę. Kiedyś, głównymi elementami oraz rzeczami, których brakowało globalnie ludzkości, były takie rzeczy jak: żywność, pieniądze, materiały budowlane itd. Pomimo tego, że jest jeszcze dużo miejsc na świecie, które głównie poszukują właśnie wspomnianych wcześniej zasobów, to widać tendencję, że nasze zmagania idą w trochę inną stronę. Największy problem mamy obecnie z zasobami czasowymi. W tym miejscu, nawiązując do dziedziny technologii informacyjnych, warto powiedzieć kilka słów na temat korzyści outsourcingu IT.

Czym jest outsourcing IT? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Są jednak elementy, o których niewątpliwie warto powiedzieć w momencie, kiedy chcemy opisywać korzyści związane z opisywanym zabiegiem. Na początku warto powiedzieć o tym, czym w gruncie rzeczy jest sam outsourcing? Mówimy tutaj o procesie zlecania zadań pośrednich przy wykonywanej przez nas pracy, projekcie, innym osobom, za odpowiednią opłatą. Wysokość takiej wypłaty zależy oczywiście od kwalifikacji, pochodzenia osoby, której zlecamy zadanie jak i poziomu trudności i złożoności zleconego przedsięwzięcia. Zakres outsourcingu IT może być zarówno spory jak i nieduży. Wszystko zależy od tego, jaką mamy koncepcje odnośnie złożoności naszego projektu oraz tego, jak bardzo chcemy być zaangażowani w poszczególne jego elementy pośrednie. Tutaj decyzja leży po naszej stronie.

Reasumując, outsourcing to zjawisko stosunkowo nowe, gdyż wykorzystuje ono największy wynalazek technologii informacyjnej, którym jest internet. Dzięki niemu, możliwe jest zlecanie zadań wykonawcom na całym świecie, niezależnie od tego, ile kilometrów dzieli nas od zleceniobiorcy. W branży IT outsourcing jest coraz bardziej popularyzowany i nic nie wskazuje na to, żeby obraz rzeczy miałby się w najbliższym czasie zmienić. Pamiętajmy jednak, że nic nie jest za darmo i taki proces jest stosunkowo kosztowny. Z drugiej strony warto zadać sobie pytanie, co bardziej w danym momencie cenimy – czas czy nasze pieniądze, a rozwiązanie przyjdzie samo.

Czy komputer pomaga w rozwoju dziecka?

0
Czy komputer pomaga w rozwoju dziecka?

Jeszcze kilka dekad temu komputer kupiony dziecku miał służyć przede wszystkim do nauki i pracy. Mało kto myślał wówczas o uzależnieniu od internetu i gier komputerowych. Współczesny rodzic ma znacznie trudniejsze zadanie. Bezpieczne korzystanie z komputera przez dzieci to obecnie bardzo ważny element socjalizacji i wychowania. Jak nowoczesne technologie mogą wpłynąć na rozwój dziecka w różnym wieku?

Co w polityce – czy Donald Trump wygra następne wybory?

0
Co w polityce – czy Donald Trump wygra następne wybory?

Donald Trump jest jednym z tych prezydentów Stanów Zjednoczonych, wobec których wyrażenie „kontrowersyjny” raczej nigdy nie jest eufemizmem. Zbliżające się wybory prezydenckie w 2020 roku będą wyjątkowym sprawdzianem dotychczasowych umiejętności politycznych prezydenta.

Wysokość składek ZUS w 2019

0
Wysokość składek ZUS w 2019

Nie każdemu pasuje praca pod czyjeś dyktando. Stawianie się w pracy codziennie o tych samych godzinach, problemy z uzyskaniem urlopu w danym dniu, brak możliwości wyjścia z pracy o dowolnej godzinie. Coraz więcej osób decyduje się więc na założenie własnej działalności gospodarczej, by nie musieć być od innych zależnym. Własna działalność gospodarcza, daje duże pole rozwoju, dzięki niej można naprawdę dużo w życiu osiągnąć i stać się niezależnym finansowo.

Opłaty związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, wiąże się jednak z różnymi ważnymi opłatami, o których nie wolno zapominać. Jedną z najważniejszych opłat, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, są składki ZUS. Składka ta jest co roku ustalana indywidualnie dla każdego przedsiębiorcy i opłaca się ją w stałych, miesięcznych ratach. W skład składki ZUS należy składka emerytalna, składka zdrowotna, składka rentowa, składka wypadkowa, składka na Fundusz Pracy oraz składka chorobowa, która jest składką dobrowolną.

Wysokość składek ZUS w 2019 w Dużym Zusie, od stycznia do grudnia

Składki ZUS 2019, rozkładają się ma kwoty:

-składka emerytalna 558,08zł
-składka zdrowotna 342,32zł
-składka rentowa 228,72zł
-składka wypadkowa 47,75zł
-składka na Fundusz Pracy 70,05zł
-składka chorobowa 70,05zł

W sumie kwota składek ZUS w 2019 roku wynosi 1316,97zł, jeśli uwzględni się także dobrowolną składkę chorobową. Jak widać w składkach ZUS w roku 2019, zawierają się wszelkie istotne składki, które zabezpieczają właściciela firmy na wiele różnych sposobów.

W przypadku nowych firm, które mogą płacić preferencyjny ZUS, składki układają się następująco:

-składka emerytalna 131,76zł
-składka zdrowotna 54zł
-składka rentowa 228,72zł
-składka wypadkowa 11,27zł
-składka chorobowa 16,54zł

W sumie jest to kwota 555,89zł.

Jeszcze inaczej rozkładają się składki, w przypadku Małego ZUSu, ten z kolei skierowany jest do osób, prowadzących działalność gospodarczą na małą skalę. W przypadku tego ZUSu, bierze się pod uwagę minimalne wynagrodzenie w danym roku. Najniższa podstawa składek nie może być niższa niż 30% minimalnego wynagrodzenia i nie może przekraczać 60% prognozowanego nadany rok wynagrodzenia. W przypadku roku 2019 nie może być niższa niż 675zł ani wyższa niż 2859zł.

Warto pamiętać też o terminach płatności składek ZUS, w przypadku jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, termin ten wypada do 5 każdego miesiąca. W przypadku osób fizycznych płacących składkę tylko na siebie, termin jest do 10 każdego miesiąca a w przypadku pozostałych płatników, termin jest do 15 każdego miesiąca.

Elektrozaczepy – urządzenia elektromagnetyczne do zabezpieczenia drzwi i okien

0
Elektrozaczepy – urządzenia elektromagnetyczne do zabezpieczenia drzwi i okien

Stosowanie elektrozaczepów w drzwiach lub oknach może przyczynić się do poprawy ich funkcjonalności i znacznie zwiększyć stopień bezpieczeństwa każdej nieruchomości – zarówno biura, jak i domu czy mieszkania. Czym są i jak działają elektrozaczepy?

Płatny hosting czy darmowy serwis – co wybrać?

0
Płatny hosting czy darmowy serwis – co wybrać?

Każda firma lub osoba prywatna, która chce mieć swoją stronę w Internecie, musi korzystać z usług hostingowych. Często jednak pojawia się dylemat, dotyczący tego, czy lepiej zdecydować się na hosting płatny, czy darmowy.

Mobilne ERP

0
Mobilne ERP

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z jej ciągłą kontrolą. Trzeba mieć cały czas oko na wszystkim, co dzieje się w firmie, więc przerzucenie wszystkich ważnych dokumentów i programów na telefon jest bardzo ważne. Jest to oczywiście związane z jak najlepszymi działaniami firmy, ponieważ aktualnie telefon nosi przy sobie praktycznie każda osoba.

Mobilne ERP- co to jest

Należy zacząć od tego, co to w ogóle jest ERP. Z angielskiego jest to  Enterprise Resource Planning, czyli w tłumaczeniu jest to planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Celem ERP jest zintegrowanie wszystkich procesów, które zachodzą w przedsiębiorstwie, w każdej sekundzie. Jest to bardzo interaktywne podejście, ponieważ wspiera ono firmę w analizie i zarządzaniu procesami.

Czym można sterować za pomocą ERP

  1. Finansami i księgowością
  2. Produktami i magazynem
  3. Zakupami i sprzedażą
  4. Projektami
  5. Marketingiem

Są to tylko przykłady, ponieważ wiele zależy od tego, jaki jest profil działalności danej firmy i czym konkretnie można w niej zarządzać.

Mobilne ERP to przyszłość

Strony internetowe, które nie są obsługiwane przez telefony umierają. Tym samym śladem idą oczywiście programy, które powstają. O ile standardowe osoby nie muszą mieć dostępu do najważniejszych rzeczy ze swojego komputera, o tyle założyciele firm muszą mieć cały czas pod kontrolą wszystko co dzieje w przedsiębiorstwie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom system ERP przeniósł się na telefony. Aktualnie z każdego miejsca i w każdym momencie można sprawdzić co dzieje się danymi procesami. Jest to bardzo duży rozwój dla firm, ponieważ można bardzo szybko i bez przeszkód dodać nowe informacje do systemu. Analitycy wyliczyli, że za kilka lat, aż 50% programów dla firm będzie dostępnych na telefon. Jest to oczywiście związane z bardzo szybkim rozwojem telefonów komórkowych, bez których wiele osób nie wyobraża sobie życia.

Podsumowując, prowadzenie firmy wiąże się z dużym obowiązkiem. Systemy ERP są wykorzystywane w przypadku planowania marketingu, zakupów, sprzedaży itd. Mobilność ERP, bo można spotkać ten program w telefonie, pokazał, że świat cały czas się rozwija i dzięki temu można łatwiej i z dowolnego miejsca na ziemi zarządzać swoją firmą.

Jak dobry antywirus chroni małe i średnie firmy?

0
Jak dobry antywirus chroni małe i średnie firmy?

Dobry antywirus w małej i średniej firmie powinien zapewnić pełną ochronę. Mimo że mniejsze przedsiębiorstwa rzadziej bywają celem celowanych ataków hakerskich, również i one są narażone na włamania, kradzież danych, złośliwe oprogramowanie i oszustwa internetowe. Przed konsekwencjami tych wydarzeń może je uchronić dobry antywirus, bo kompleksowo zabezpiecza on na różnych płaszczyznach potencjalnego ataku. Takim programem, dedykowanym małym i średnim firmom, jest AVG Internet Security.

ZOBACZ TEŻ