smartband

Coraz częściej na rękach osób aktywnych można zaważyć małą opaskę, która jest zazwyczaj pozbawiona wyświetlacza. Jest to smartband, który mierzy szereg parametrów użytkownika i przesyła je do smartfona, umożliwiając tym samym ich analizę. Sprawdź, co mierzy smartband i dlaczego może być przydatny dla Ciebie?

  • Budowa smartbana jest bardzo prosta, a samo urządzenie dobrze wygląda na ręce
  • Opaska mierzy szereg parametrów, które  będą ważne dla osób aktywnych fizycznie, ale nie tylko.
  • Koszt takiego urządzenia nie jest drogi i niektóre opaski można kupić za mniej niż 100 złotych.

Smartbandy to proste urządzenia, które swoim wyglądem przypominają opaski na rękę. Zazwyczaj pozbawione są wyświetlacza, lub wyświetlają jedynie godzinie. Ich funkcją jest mierzenie szeregu parametrów, które będą przydatne między innymi dla osób aktywnych fizycznie. Większość opasek jest wodoodporna, co pozwala na ich użytkowanie w każdych warunkach. Niewielkie wymiary opaski sprawiają, że może być ona noszona przez każdego, praktycznie w każdej sytuacji i nie będzie się wyróżniać w kreacji, co pozwoli na monitorowanie swojego zdrowia niezależnie od okoliczności.

Sama opaska zbudowana jest tak, aby mierzyła szereg parametrów ciała. Większość opasek pozwala na mierzenie kilometrów pokonanych danego dnia oraz czasu aktywności fizycznej. Pozwala to na dokładną analizę stylu życia i wprowadzenie ewentualnych zmian. Smartband może również oszacować ilość spalonych kalorii, jednak warto pamiętać, że w przypadku opaski jest to estymacja wyniku, która może być bardzo daleka od prawdy.

Opaski mogą również mierzyć puls czy monitorować pracę serca – są to dodatkowe wiadomości dla użytkownika. Należy je traktować z dystansem, gdyż smartbandy nie są zarejestrowanymi urządzeniami medycznymi i mogą podawać informacje obarczone błędem – jednak jakiekolwiek nieprawidłowości wykryte za pomocą smartbandu, powinny być niezwłocznie skonsultowane z lekarzem, co może pozwolić na wczesną diagnozę procesów patologicznych w organizmie. Smartband może zmierzyć również ilość kroków wykonanych danego dnia, mierzyć czas i jakość snu czy nawet motywować do aktywności fizycznej, dzięki czemu stajemy się bardziej aktywnymi osobami.

Inwestycja w opaski nie należy do drogich, proste smartbandy kosztują poniżej 100 złotych, co sprawia, że są one dostępne dla każdego. Modele uznanych producentów mogą kosztować 100 złotych, a za najbardziej zaawansowane produkty przyjdzie nam zapłacić nawet do 1000 złotych. Warto jednak wybrać produkt odpowiedni dla siebie, bo nie zawsze dopłata oznacza lepszą opaskę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here