Smiling woman working with laptop at home. Young woman sitting on sofa.

Zakup nowego laptopa to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Co oczywiste, nie każdy może sobie na niego pozwolić. Czy to jednak powód do zmartwień? Okazuje się, że niekoniecznie. Nowe komputery często wyglądają atrakcyjnie na papierze (efektowny wygląd, wiele rdzeni, ogrom pamięci itd.), a w praktyce nie wytrzymują konkurencji z popularnymi ostatnio MacBookami czy Ultrabookami. Z tego względu, dobrym wyjściem jest zapoznanie z ofertami sprzętów używanych. Laptopy z drugiej ręki potrafią zaskoczyć jakością, a nierzadko bywają trafniejszym zakupem niż zachwalana sklepowa świeżynka.

Gdzie szukać używanego laptopa?

Ciekawych ofert taniej elektroniki nie brakuje. Wiele atrakcyjnych laptopów pochodzi z wyprzedaży sprzętu korporacyjnego, który zakończył już swój cykl życia (średnio 2-3 lata eksploatacji), a mimo to wciąż nadaje się do bezproblemowego użytku. Przenośne komputery poleasingowe to szczególnie łakome kąski. Bywa, że za kwotę 500-1000 złotych odnajdziemy wysokiej klasy urządzenie klasy biznesowej – z wydajnym procesorem, doskonałym wyświetlaczem oraz długim czasem pracy baterii. Dowodzą tego oferty sklepów internetowych. Przykładowo, wrocławska firma SHOPLET dysponuje szerokim asortymentem używanych laptopów tak znanych i cenionych marek, jak Dell czy Lenovo. Jakość sprzętu jest kontrolowana przed dokonaniem transakcji i potwierdzana stosowną umową gwarancyjną. Dzięki temu wiemy, że mamy do czynienia z produktami w pełni sprawnymi i zadbanymi.

Z drugiej ręki nie znaczy gorsze!

Właściwie dobrany laptop używany okaże się wystarczający do codziennej pracy i rozrywki, a nierzadko wydajniejszy i znacznie lepszy od nowego, kupionego za wyższą kwotę. Jeżeli nie jesteśmy w stanie znaleźć jednego sprzętu, który odpowiadałby naszym preferencjom, warto pokusić się o dokonanie pewnych modyfikacji technicznych. Gdy problem stanowi żywotność komputera, możemy skontrolować stan akumulatora, a w razie potrzeby zainwestować w zupełnie nowy. Dobrym rozwiązaniem jest też dokupienie dysku SSD. Implementacja wydajniejszego dysku odmłodzi używanego laptopa o kilka lat, a nawet nada mu drugie życie. Tym tokiem rozumowania podąża wielu sprzedawców, którzy oferują dodatkową pamięć, wymianę akumulatora, a często proponują na te usługi kilkumiesięczne gwarancje. To prawdziwa okazja, wobec której trudno przejść obojętnie; zakup używanego laptopa nie jest dziś bowiem wyrazem oszczędności, ale praktycznego podejścia do elektroniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here