Czym jest ochrona punktów końcowych (endpoint)

Bezpieczeństwo sieci firmowej jest zagadnieniem priorytetowym dla rosnącej liczby przedsiębiorców. Ze względu na stale zwiększające się ryzyko ataków złośliwego oprogramowania koniecznym rozwiązaniem staje się system Endpoint Protection (ochrona punktów końcowych). Czym jest ten rodzaj zabezpieczenia i dlaczego warto objąć swoją firmę taką ochroną?

Co to jest punkt końcowy

Za endpoint w firmowej sieci przyjmuje się każde urządzenie mające do niej dostęp. Tak więc czym jest ochrona punktów końcowych (endpoint)? Jest to rozwiązanie mające na celu chronić zarówno urządzenia biurowe, poprzez które wykonuje się pracę, ale również internet urządzeń. Chodzi o takie sprzęty, które działają w oparciu o sieć firmową i mogą być sterowane poprzez nią. Chodzi tu np. o kamery, urządzenia wielofunkcyjne, a nawet sprzęt AGD.

Czy konieczne jest stosowanie oddzielnego systemu

W tym miejscu można zastanawiać się, czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście niezbędne, skoro inne programy antywirusowe oferują je jako dodatek do swoich usług. Zagłębiając się w ten temat widać wyraźnie, że system Endpoint Protection wyodrębniony jako zupełnie oddzielne narzędzie, stanowi podstawę bezpieczeństwa firmowej sieci. Zagrożenie cyberatakami z dnia na dzień przybiera na sile, dlatego posiadanie inteligentnego systemu monitorującego punkty końcowe uznaje się obecnie za obowiązkowe.

Jak działa ochrona punktów końcowych od Bitdefender

Po rozstrzygnięciu konieczności posiadania ochrony sieci firmowej dobrze jest zrobić miejsce na wyjaśnienie, jak działa ten system. Wiadomo już, czym jest ochrona punktów końcowych (endpoint). Co można powiedzieć na temat sposobu ochrony urządzeń podłączonych do sieci LAN w przedsiębiorstwie korzystającym z propozycji Bitdefender?

Nadrzędną korzyścią jest ochrona każdego urządzenia poprzez działanie w tle. Zadanie monitorowania zagrożenia i wychwytywania go przejmują na siebie tzw. agenty. Ich rolą jest również podejmowanie działań zapobiegawczych i doraźnych, które mają na celu ograniczenie dostępu urządzenia do sieci wewnętrznej. Skutecznie hamuje to wpływ złośliwego oprogramowania bez względu na jego rodzaj.

Coraz częściej bowiem zauważa się ataki ze strony systemów bezplikowych, które nie działają na plikach dyskowych, lecz w pamięci RAM urządzenia. Rozwiązanie Endopint Protection widoczne w jest w stanie uporać się bez przeszkód z takimi cyberzagrożeniami. Dodatkowo sterowanie agentami może odbywać się w sposób zautomatyzowany dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Korzyści z ochrony punktów końcowych od Bitdefender

Wiesz już, czym jest ochrona punktów końcowych (endpoint) i dlaczego koniecznie należy objąć jej działaniem lokalną sieć firmową. Specjaliści Bitdefender również zdają sobie sprawę z zagrożenia urządzeń działających w Twoim środowisku LAN i oferują rozwiązania mające na celu ograniczenie wpływu złośliwego oprogramowania i podniesienie bezpieczeństwa programów i dokumentów wykorzystywanych w firmie. Taka kontrola ma znaczenie szczególnie w miejscach, gdzie używa się wielu przeróżnych narzędzi podłączonych do sieci wewnętrznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here