Podróżowanie z dziećmi może być nie lada wyzwaniem. Przejechanie samochodem kilkuset lub kilku tysięcy kilometrów, gdy na tylnej kanapie szaleją dzieciaki, to dla wielu rodziców prawdziwy koszmar. W obawie przed taką sytuacją wielu z nas rezygnuje z długich samochodowych wycieczek. A przecież istnieje wiele prostych sposobów, dzięki którym podróż nie będzie przypominała koszmaru. Wystarczą dobre przygotowania.

Prywatne kino samochodowe

Oglądanie filmów animowanych sprawia, że dzieci są przez długi czas spokojne i grzeczne. Dlaczego nie wykorzystać tego faktu podczas podróży? Jest to rozwiązanie niezwykle skuteczne i dostępne dla wszystkich, niezależnie od posiadanego pojazdu. Jeżeli Wasz samochód nie jest wyposażony w ekrany, możecie wykorzystać tablet.

Jaki wybrać? Zaskakujące, że najważniejsze wcale nie są parametry techniczne tabletu. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa rozmiar urządzenia. Należy wybrać takie, które bez problemu „zamontujecie” pomiędzy przednimi fotelami. Drugą ważną cechą jest maksymalna głośność. To oczywiście ze względu na hałas panujący w samochodzie. Jednak jeżeli wasz tablet nie zapewnia odpowiedniego poziomu głośności, wystarczy zabrać ze sobą głośnik bezprzewodowy.

Na nudę audiobooki

To doskonała propozycja dla miłośników dobrej książki. Wspólne słuchanie najciekawszych pozycji światowej literatury to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Rynek audiobooków nieustannie się rozwija i naprawdę każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie i swoich dzieci. W wersji audio dostępne są najbardziej popularne pozycje książkowe, czytane przez najlepszych polskich aktorów. Dzięki temu słuchanie audiobooków to naprawdę duża przyjemność.

Audiobooki mają dużą zaletę – trwają długo. Dzięki temu Wasze pociechy zostaną zaangażowane w słuchanie na naprawdę długi czas. A Wy zyskacie cenny spokój.

Zabawa w zagadki

To coś co dla całej podróżującej rodziny, bo przecież każdy lubi zgadywanki i łamigłówki. Przygotowanie jest niezwykle proste. Wystarczy w Internecie wyszukać kilka lub kilkanaście skomplikowanych zagadek, wydrukować ich treść i zabrać ze sobą w podróż.

Maluchy z radością będą starały się odpowiedzieć na pytania zadawane przez rodziców. Będą zajęte szukaniem rozwiązań i na jakiś czas zapomną o trudach długiej podróży. Co na pewno poprawi nastrój wszystkim uczestnikom wycieczki.

Małe przekąski

I na koniec coś czego nie może zabraknąć podczas długiej podróży. Mowa o małych przekąskach. Zabranie paczki paluszków, biszkoptów lub kukurydzianych chrupek może wydawać się pójściem na łatwiznę. Ale powiedzmy szczerze – podczas długiej podróży wszystkie chwyty są dozwolone. W końcu w długie trasy nie wyruszamy codziennie.

Małe przekąski poprawią dzieciom humor. Sprawią, że przez chwilę zapomną o psotach i rozrabianiu. Zajmą małe usta i paluszki. Co ważne zaspokoją też pierwszy głód. A przecież wiadomo, że głodne dziecko to marudne dziecko.

Sposobów na uatrakcyjnienie podróży z dziećmi jest naprawdę wiele. Wszystkie sprawią, że Wasze pociechy nie będą się nudzić i tym samym będą bardziej grzeczne. Dlatego nie warto rezygnować z podróżowania samochodem. Trzeba tylko dobrze zaplanować plan rozrywek.

Źródło: Allview.pl – Tablety z 3G

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here