Chyba każdy z nas znalazł się w sytuacji bez wyjścia, jeśli chodzi o nagłą konieczność wizyty u specjalisty. Wypadek losowy – konieczna jest wizyta u ortopedy, a może u kardiologa? Nie jest ważne, jakiego specjalisty potrzebujesz. Szacuje się, że na wizytę do specjalisty trzeba czekać ok. 4 miesiące. A są i tacy, na których trzeba czekać dłużej.

Co robić?

Już spory procent Polaków decyduje się na wykupienie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, które gwarantują im stały dostęp do specjalistów i wszelkich badań diagnostycznych bez kolejek i długiego oczekiwania. Część Polaków, która jeszcze nie ma wykupionego prywatnego ubezpieczenia, a potrzebuje nagłej konsultacji medycznej najczęściej decyduje się na prywatną wizytę lekarską. Jak wiadomo, na jednej wizycie się nie kończy. Są to wysokie koszty. A gdzie jeszcze diagnostyka?

Boimy się chorób.

Obawiamy się nawet najprostszych problemów zdrowotnych. Chociaż coraz częściej w naszym środowisku pojawiają się informacje o naprawdę poważnych i groźnych zachorowaniach, to czasami trudno zadbać nam właściwie o nasze zdrowie jeśli czas oczekiwania na badania jest bardzo długi. Kilka miesięcy oczekiwania na tomografię komputerową ze skierowaniem od lekarza? A może miesiąc oczekiwania na wizytę u kardiologa, mimo iż na skierowaniu wyraźnie zapisane jest CITO?

A co w przypadku gdy pojawia się poważna choroba?

O ile na wizytę u prywatnego specjalisty może Cię będzie jeszcze stać i wykonasz badanie krwi w prywatnym laboratorium, o tyle może okazać się, że nie masz już funduszy na specjalistyczne leczenie związane chociażby z nowotworem, który warto nadmienić, że dotyka coraz większą ilość osób. Korzystając z dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego zakupionego w Avivie masz zapewnione pełne wsparcie finansowe – nie musisz się już obawiać kosztów długotrwałego leczenia czy opieki medycznej, ale – co ważne – kosztów niezbędnych lekarstw czy też wizyt w prywatnych klinikach.

Może Cię dotknąć nie tylko nowotwór, może to być zawał serca, niewydolność wątroby czy też konieczna operacja zastawek serca. Ilość wykupowanych polis na ubezpieczenie zdrowotne stale rośnie – to znak, że my Polacy podchodzimy świadomie do naszego zdrowia i chcemy być przygotowani na każdą ewentualność. Nie chcemy by nasze życie było zależne od kolejek do państwowych lekarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here