Jeżeli nie chcesz już używać Facebooka, możesz zawiesić konto. To rozwiązanie, które powinno sprawdzić się w większości przypadków. Zawieszenie sprawia, że treść pozostaje na serwerach serwisu, ale konta nie można znaleźć w wyszukiwarce. Niemożliwe jest również działanie za pośrednictwem zawieszonego usera. Jeśli jednak taka opcja Ci nie wystarcza, wykorzystaj poniższe porady jak usunąć konto z Facebooka na stałe.

Jak wykasować swoje konto z Facebooka?

Usunięcie konta na Facebooku nie jest trudne z technicznego punktu widzenia, ale może być skomplikowane, ponieważ jesteś uzależniony od FB bardziej niż myślisz… I wcale nie mowa o tym, że psychicznie nie poradzisz sobie bez portalu Marka Zuckerberg w swoim życiu. Chodzi o to, że po wysłaniu zgłoszenia nie możesz lajkować ani udostępniać treści za pomocą FB. Nie możesz też logować się na portal ani za jego pomocą na konta powiązane. Jeżeli Facebook zauważy, że się zalogowałeś uzna, że… jednak chcesz wrócić. A więc jak trwale usunąć konto z Facebooka?

Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiednią podstronę, a jak wszyscy wiemy, FB bywa pod tym względem dość mało użyteczny. Zwłaszcza, gdy próbuje się zrobić coś nietypowego, jak zmiana nazwy fanpage’a czy usuwanie fanów – znalezienie opcji bywa trudne.

Właśnie z tego powodu dla ułatwienia podajemy link: Kliknij tutaj, aby przejść do strony usuwania konta na Facebooku. Bez obaw, po kliknięciu konto nie znika automatycznie.

Jeżeli już wszedłeś na ten adres, Twoim oczom powinien ukazać się następując obraz:

Po przeczytaniu komunikatu, kliknij przycisk „Usuń moje konto”. Na wypadek, gdybyś działał w pośpiechu podkreślmy to, co znajduje się w komunikacie: usunięcie będzie permanentne, więc wszystkie Twoje dane zostaną na stałe wymazane i nie będzie można ich przywrócić.

Po kliknięciu w link, trzeba przejść standardowe kroki weryfikacji, takie jak podanie hasła oraz uzupełnienie tekstów typu captcha. To zabezpieczenie, dzięki któremu nikt nie usunie konta zamiast Ciebie.

To już wszystko czy powinieneś coś jeszcze zrobić, aby usunąć konto na FB? Cóż, teraz właśnie przychodzi „moment próby”. Nie loguj się na fejsa, nie używaj go do lajkowania pod artykułami, nie klikaj z przyzwyczajenia „zaloguj się z FB” na nowym portalu… I po dwóch tygodniach cierpliwości, Twoje konto zniknie.

Czy na pewno warto usunąć konto na Facebooku?

Media społecznościowe na dobre wtargnęły do naszego życia i stały się właściwie obowiązkiem. Powiedzenie, że jeśli „nie ma Cię na Facebooku to nie istniejesz” zdążyło się zestarzeć dawno temu. Portal bywa uzależniający, zdarza się, że karmi użytkownika dużą ilością niskiej jakości treści, a Messenger bywa zawodny – jednak ostatecznie FB jest bardzo praktycznym narzędziem, dlatego całkowite usuwanie konta jest uzasadnione tylko w nielicznych przypadkach.

Warto pamiętać, że kasowane konta na Facebooku nie jest konieczne, by ukryć zdjęcia lub inne treści. Jeśli chcesz, by Twoi znajomi i rodzina nie widzieli starych lub krępujących fotografii, zamiast usuwania konta zajmij się ustawieniami prywatności lub wyrzucaniem samych zdjęć. Większość treści można skonfigurować w taki sposób, aby była widoczna tylko dla Ciebie lub dla Ciebie i dla bliskich znajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here