AKRacing jest marką, która dotychczas głównie kojarzona była z krzesłami dla graczy, choć już wcześniej w jej kolekcjach pojawiały się również typowe fotele biurowe. Ostatnie premiery produktowe firmy pokazują jednak, że chce się jeszcze mocniej skupić na projektowaniu mebli do biur. Dla odbiorców biznesowych powstały 2 nowe kolekcje nazwane Meraki oraz Solitude. W niniejszym artykule przybliżę pierwszą z nich.

Krzesła biurowe z serii AKRacing Meraki imponują nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim specyfikacją techniczną. Spośród komponentów mechanicznych montowanych w innych produktach wybrano same egzemplarze z najwyższej półki. Podłokietniki poza regulacją wysokości oferują mechanizm rotacyjny, który pozwala obracać podłokietniki na boki, a także opcję przesuwania do przodu i tyłu – należą do grupy części o funkcjonalnościach 3D. Mechanizm odpowiadający za nachylenie oparcia daje wielką swobodę, ponieważ można go ustawić w 90 różnych pozycjach, co stopień aż do wartości 180 stopni. Klasa 4 podnośnika hydraulicznego daje pewność, że nie będzie tracił z czasem swoich właściwości. Nowatorski stop aluminium zastosowany do odlania podstawy, to materiał niełamliwy i wytrzymujące niemałe obciążenia wagowe. Nośność kółek została podwyższona w stosunku do wcześniejszych serii, aby z foteli biurowych AKRacing Meraki mogły korzystać osoby ważące nawet 150 kilogramów.  

Obróbka tapicerska każdej powierzchni stoi na wysokim poziomie. Gruba skóra PU nie przetrze się po kilkunastu miesiącach. Jej mieszanka została na potrzeby kolekcji Meraki ponownie ulepszona przez AKRacing. Korekta jej właściwości była niezbędna, gdyż fotele biurowe w aktywnej firmie są znacznie mocniej eksploatowane, niż rekreacyjne krzesła dla graczy. Podobne zmiany nastąpiły jednocześnie  w obiciu innych serii AKRacing. Pod tapicerką umiejscowiono grubą warstwę pianki. Górna powierzchnia pianki została wyprofilowana zgodnie z anatomicznym ukształtowaniem ludzkiego ciała. Pianka jest bardzo gęsta i sprężysta. Ciekawym rozszerzeniem oferowanym wraz z fotelem jest system dodatkowych poduszek. Posiadają gotowe mocowania i mogą w dalszym stopniu wpłynąć na prawidłową ergonomię mebla.        

Przejrzyj dostępne modele
AKRACING.PL – WEJDŹ

Kto nie siedział jeszcze w fotelu biurowym sprzedawanym pod marką AKRacing, powinien dać szansę wymienionym meblom, gdyż mają one bezpośredni wpływ na efektywność w pracy. Dobre krzesło do biura pozwala łatwiej skupić się na obowiązkach zawodowych. Bez niego wielogodzinne narady lub prace nad projektem mogą stać się torturą. AKRacing Meraki dołącza do grupy foteli biurowych, które ułatwiają szybki rozwój zawodowy.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here