Nowy, odświeżony Apple iMac

W 2019 roku marka Apple zaprezentowałam nowy, odświeżony Apple iMac. Ten innowacyjny komputer zachwyca nie tylko lepszą specyfikacją, ale również designem. Firma po raz kolejny udowadnia, że funkcjonalność może iść parze ze stylem. Czym jeszcze zachwycił nowy iMac?

Nowy, odświeżony Apple iMac – co się zmieniło?

Odświeżone modele niewiele się zmieniły pod względem wyglądy. Zmiany są jednak widoczne wewnątrz konstrukcji i dotyczącą procesorów i układów graficznych. Nowy iMac dostępny jest w dwóch wersjach, sami zobaczcie na https://idream.pl/mac/imac.html.

Pierwsza ma 21,5-calowy wyświetlacz, a do tego możliwość konfiguracji z ekranem o rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli oraz z panelem Retina o rozdzielczości 4K 4096×2304 pikseli i jasności 500 nitów. Druga wersja posiada 27-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 5K 5120×2880 pikseli i jasności 500 nitów.  Dzięki temu obraz jest naprawdę szczegółowy. 21,5-calowa wersja iMaca wyposażona jest w sześciordzeniowy procesor Intel ósmej genenracji i 3 GHz częstotliwości taktowania. Ma to niezwykle pozytywny wpływ na szybkość pracy.

Warto wspomnieć o tym, że dotychczas dostępna była maksymalnie jednostka czterordzeniowa. Natomiast w wwersji 27-calowej znajdziemy sześć rdzeni w standardzie. Co więcej, za dopłatą możliwy jest zakup wersji z ośmiordzeniowym Core i9 3m6 Hgz dziewiątej generacji czy też 3,1- i 3,7-gigahercowym Core i5. Z takim wyposażeniem iMac osiąga wysoką ocenę za szybkość, przewyższając swoich m.in. MacBook Air.

W większym iMacu można włożyć m.in. układ Radeon Pro Vega 48 z 8 GB pamięci VRAM, Radeon Pro 580X z 8 GB pamięci VRAM. Natomiast 21,5-calowa wersja moze zostać uzbrojona w układ Vega z 4 GB HBM2. Nowy, odświeżony iMac posiada dwa kable. Pierwszy to kabel zasilający, a drugi to lightning, który służy do ładowania myszy i klawiatury.

Należy pamiętać, że Apple nie oferuje urządzeń, które można byłoby podłączyć do iMaca na USB. Jeżeli chodzi o interfejsy, mamy tutaj sprawdzone rozwiązania czyli Wi-Fi oraz Bluetooth 4.2. Został wyposażony w slot na kartę pamięci SDXC i gniazdo na blokadę Kensington.

Czy warto kupić nowy i odświeżony Apple iMac?

Szybsze i wydajniejsze komputery marki iMac to z pewnością wydatek warty każdej złotówki. Wyposażone w najnowsze procesory Intela i układy graniczne Radeon Vega, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oczywiście to propozycja dla tych, którzy są w stanie wydać nieco większa kwotę na zakup sprzętu.

Urządzenie będzie idealnym rozwiązaniem dla fanów fotografii. Doskonale sprawdzi się przy edycji zdjęć i filmów. Co więcej, wbudowane wyświetlacze są bardzo ostre, a do tego wiernie odwzorowują kolory.

Dodatkowe chipy graficzne sprawiają, że oba modele będą idealnym rozwiązaniem dla fanów gier komputerowym.. W większym modelu najlepiej sprawdzi się wtedy supermocny Radeon Pro Vega 48, dzięki któremu granie stanie się prawdziwą przyjemnością. Jeśli zależy Ci na mocy, to postaw na model 27-calowy, który przewyższa mniejszą wersję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here