Smartfony marki Samsung należą do grona najlepiej sprzedających się w naszym kraju telefonów komórkowych nowej generacji. Osoby zainteresowane zakupem smartfona marki Samsung, mogą zdecydować się na wybór jednego z tańszych modeli tych telefonów, dedykowanych szerszemu gronu odbiorców lub wybrać tzw. flagowca, czyli zaawansowany technologicznie model smartfona z wyższej półki cenowej.

Dlaczego warto wybrać Samsung Galaxy S8?

Najnowsze telefony Samsung Galaxy S8 i S8 Plus to właśnie takie zaawansowane urządzenia, wyposażone w szereg unikalnych rozwiązań technologicznych, gwarantujące najwyższy komfort obsługi, niebagatelne możliwości i atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Niestety wciąż jest to sprzęt dość delikatny, podatny na różnego rodzaju uszkodzenia, zwłaszcza uszkodzenia natury mechanicznej. Dlatego, jeśli już decydujemy się na zakup tak drogiego smartfona, powinniśmy w odpowiedni sposób zadbać o jego bezpieczeństwo. Na rynku znajdziemy wiele modeli case Galaxy S8 i S8 Plus, czyli różnego rodzaju pokrowców, których nadrzędnym celem jest ochrona telefonu przed zabrudzeniami i przypadkowym uszkodzeniem. Pokrowce do Samsung Galaxy S8 i S8 Plus produkowane są z różnych typów materiałów, przybierają różnorodne kształty i kolory. Poniżej znajdziesz zestawienie najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji tego typu pokrowców.

Najpopularniejsze rodzaje etui Samsung Galaxy S8

Klasyczne pokrowce sylikonowe – to podstawowy rodzaj case Galaxy S8 i S8 Plus, wykonany z elastycznego sylikonu, który dobrze dopasowuje się do kształtu smartfona, zabezpieczając jego obudowę przed porysowaniem, wilgocią i zabrudzeniami różnego rodzaju. W związku z tym, że silikon jest materiałem elastycznym, wykonane z sylikonu etui w pewnym stopniu amortyzuje siłę wstrząsów i przypadkowych uderzeń, na jakie narażony jest każdy smartfon w trakcie jego użytkowania. Sylikon jest materiałem trwałym, elastycznym, lekkim i co bardzo ważne, tanim. Dzięki temu powszechnie wykorzystywany jest przy produkcji praktycznie wszystkich typów pokrowców na telefony – jako materiał podstawowy lub dodatkowy.

Etui na telefon z tworzywa TPU – tworzywa TPU (termoplastyczne poliuretany) to nowy, ale szybko zyskujący na popularności rodzaj materiału wykorzystywanego do produkcji pokrowców na telefony komórkowe. Ten specyficzny materiał swoim wyglądem przypomina gumę, jest jednak od niej trwalszy i lżejszy. Wykonane z TPU pokrowce do Galaxy S8 lub S8 Plus często pokrywane są różnego rodzaju nadrukami, co pozwala personalizować wygląd telefonu, dostosowując go do potrzeb konkretnego użytkownika. Materiał TPU łączy się z innymi materiałami typu plastik, sylikon lub eko skóra, dzięki czemu case Galaxy S8 stają się bardziej funkcjonalne i eleganckie. Z udziałem tego typu materiału powstają m.in. pokrowce na telefon o konstrukcji książkowej lub formie futerału.

Pokrowiec z plastiku – do produkcji etui do telefonów powszechnie wykorzystuje się również różne rodzaje utwardzanego tworzywa sztucznego – plastiku. Ze względu na właściwości plastiku, takie pokrowce są bardzo lekkie, można w prosty sposób je barwić i pokrywać różnego rodzaju nadrukami, dla zwiększenia atrakcyjności wyglądu telefonu. W przypadku pokrowców dla smartfonów Samsung Galaxy S8 i S8 Plus, twarda powłoka plastikowa często łączona jest z elastycznym sylikonem lub tworzywem TPU, który eliminuje część wstrząsów i tym samym zwiększa bezpieczeństwo użytkowania telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here