Problematyczne akumulatory w smartfonach

Otaczająca nas elektronika jest wszechobecna, ogromna ich część jest zasilana przez akumulatory, które niestety nie rozwijają się na tyle szybko by zapewnić użytkownikom długi czas pracy urządzeń.

To jak długo trzyma bateria ma dla wielu ogromne znacznie!

Dla wielu osób spadek poziomu naładowania akumulatora w telefonie jest tak dramatycznym przeżyciem, że są one w stanie bez namysłu podłączyć urządzenie, na którym przechowują prywatne informacje, do dowolnego gniazda USB, nie zważając na potencjalne ryzyko. A takie sytuacje są tym częstsze, im gorszą baterię ma telefon. Pojemność akumulatora i jego stabilność dla wielu z nas są sprawą kluczową każdego dnia. Zamiast jednak liczyć na to, że uda się gdzieś bezpiecznie podładować baterie w ciągu dnia, wystarczyłoby często wymienić stary, zużyty akumulator na nowy z pełną pojemnością.

Nowy akumulator? Tak, ale uwaga na podróbki.

Eksperci sklepu internetowego https://www.czescisamsung.pl/ zwracają uwagę, że duża część baterii nieoryginalnych, które można łatwo kupić w internecie rzadko kiedy mają deklarowaną pojemność, a to sprawia, że nowa bateria może utrzymać nasz smartfon jeszcze krócej niż stary oryginalny akumulator. Oprócz tego akumulatory i baterie z niepewnego źródła niosą poważne zagrożenie, mogą one ulec rozszczelnieniu, wylaniu czy nawet wybuchowi. Dlatego nie warto oszczędzać kilkanaście złotych na nowym akumulatorze i lepiej wybrać część oryginalną od znanego producenta. To sprawi, że smartfon będzie znów działał tak samo długo jak w dniu zakupu.

Trudno dostępne akumulatory.

O ile baterie do telefonów zwykle udaje się jeszcze zastąpić jakimiś rozsądnie wycenionymi i w miarę dobrymi zamiennikami, o tyle już akumulatory do kamer cyfrowych czy aparatów fotograficznych nie są tak popularne. Można powiedzieć, że „na szczęście”, bo dzięki temu ryzyko zakupu bubla jest znacznie mniejsze, ale niestety dostępność oryginalnych akumulatorów też często nie jest wcale duża.

Ten problem dotyczy nie tylko zawodowych fotografów, choć dla nich jest oczywiście bardziej bolesny. Znalezienie akumulatorów do aparatów sprzed paru lat często jest trudne i zajmuje sporo czasu. I z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia: nie można po prostu kupić drugiego akumulatora razem z aparatem, bo nieużywany przez parę lat też straci swoje właściwości, a znalezienie nowego „na szybko” jest często niemożliwe.

Nie kupuj kota w worku.

W przypadku dedykowanych akumulatorów do Samsunga czy innych popularnych smartfonów i aparatów trzeba zakupów dokonywać u sprawdzonych dystrybutorów. Są one niestety bardzo często podrabiane  Dostępne w wielu miejscach w internecie, znacznie tańsze od oryginalnych baterie powinny zwrócić naszą uwagę. W przypadku nieoryginalnych baterii może dojść do uszkodzeń urządzenia spowodowanych używaniem niewłaściwego akumulatora których nie obejmie żadna gwarancja, a naprawa najczęściej będzie całkowicie niemożliwa. Za te kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na pewno więc nie opłaca się ryzykować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here