Przedstawiamy nowy telewizor Samsung QLED 2019 – Q80

Z początkiem roku Samsung wprowadził na rynek odświeżone wersje telewizorów z serii QLED, na które składa się cała seria modeli z różnych półek cenowych. Warty uwagi jest z pewnością jeden z telewizorów QLED 2019 – Q80, który stanowi ciekawą równowagę pomiędzy wysokimi możliwościami, a korzystną ceną.

QLED 2019 Q80 – podstawowe informacje

Przyjrzyjmy się bliżej temu telewizorowi z serii QLED 2019. Q80 to model, który dostępny jest w trzech wariantach rozmiarowych, tj. w wersji 55”, 65” oraz 75”. Długości przekątnej potwierdzają, że model Q80 to oferta skierowana do najbardziej powszechnego odbiorcy, bowiem to właśnie sprzedaż odbiorników w tych trzech rozmiarach jest aktualnie najwyższa.

Przystępna będzie także cena Q80, ponieważ w przypadku telewizora o przekątnej ekranu 65” powinna ona oscylować w granicach 9999 zł. Jest to cena znacznie niższa niż za rozdzielczość 8K – TV Q950 w 8K o takiej samej przekątnej kosztuje nawet 19999 zł. Różnica jest więc bardzo wyraźna.

Tylne podświetlenie – lepsze kontrasty

Telewizor QLED 2019 Q80 wyposażony został w pełne, tylne podświetlenie (Direct Full Array 6x). Przede wszystkim gwarantuje ono osiąganie znacznie lepszych kontrastów w wyświetlanym obrazie, lepsze odzwierciedlenie czerni, a tym samym – znacznie lepsze wrażenia z filmowych seansów, jakiego nie może zapewnić mniej precyzyjne podświetlenie krawędziowe.

Ciekawe technologie serii QLED 2019

Zastosowane w telewizorach Samsung QLED matryce VA charakteryzowały się szybszą degradacją kolorów przy ostrzejszych kątach patrzenia na ekran. W najnowszych modelach zdecydowano się na zastosowanie specjalnej powłoki Ultra Viewing Angle, która niweluje ten efekt i pozwala na oglądanie wyświetlanych treści nawet pod większym kątem.

Inteligentne skalowanie obrazu

Zeszłoroczne QLED 8K TV korzystały z nowatorskiej technologii skalowania obrazu. Rozdzielczość 8K osiągana była dzięki procesorowi Quantum, który wykorzystywał algorytmy sztucznej inteligencji do skalowania obrazu o niższej jakości do rozdzielczości jak najbliższej 8K.

Technologia ta została teraz wykorzystana w procesorze Quantum 4K, zasilającym telewizory z serii QLED 2019 Q80. Dzięki temu, nawet materiał o znacznie niższej rozdzielczości niż 4K będzie odpowiednio poprawiony i przeskalowany, a wyświetlany obraz będzie zbliżony do rozdzielczości Ultra HD.

Inne właściwości Q80

Typowo dla wszystkich telewizorów Samsung, Q80 obsługuje standard HDR10+, może też osiągać jasność wynoszącą maksymalnie 1500 nitów. Ponadto, odbiornik ten został wyposażony w inteligentne funkcje, za sprawą których telewizor sam dopasuje jasność ekranu do panujących warunków, a także odpowiednio uwypukli dźwięk w trakcie seansu.

Ulepszenia zyskał także system Ambient Mode, który został znacznie rozbudowany w modelach QLED 2019. Q80 po zgaszeniu nie będzie już tylko czarną bryłą – może wyświetlać obrazy, informacje czy też zdjęcia. W tym roku szczególnie zaakcentowano jego walory estetyczne, powiększając zakres dostępnych motywów.

Ciekawy telewizor z wysokiej półki

QLED 2019 Q80 plasuje się mniej więcej pośrodku topowych telewizorów Samsung zarówno pod względem dostępnych funkcji, jak i ceny. Telewizor ten posiada tylne podświetlenie oraz – co ciekawe – przejął również technologię inteligentnego skalowania obrazu, która dotychczas pomagała osiągnąć rozdzielczość 8K w zeszłorocznych modelach 8K TV. Dodatkowo Q80 posiada inne, bardziej kosmetyczne zmiany, które na pewno przypadną do gustu każdemu użytkownikowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here