Roboty współpracujące

Optymalizacja procesu produkcyjnego, roboty współpracujące czy inne innowacje rozwiązania stają się standardem na wielu halach produkcyjnych. Nowoczesne przedsiębiorstwa, które chcą przyspieszyć proces produkcji, zmniejszyć jego koszty oraz zwiększyć jakość produktu końcowego, decydują się na zakup robotów, które wykonują prace za ludzi zmniejszając koszty.

Światowym producentem jest Universal Robots. Firma która swoją działalność rozpoczęła w Odessie obecnie składa się z 3 modeli. UR3, UR5, UR10. Są to urządzenia niezmiernie bezpieczne i przyjazne dla człowieka podczas pracy. Programowanie ich jest bardzo proste. Dzięki powtarzalności zwiększają efektywność. Współpraca człowieka jest możliwa, dzięki czemu nie musimy odznaczać miejsc oddzielających prace człowieka i prace robota.

Roboty współpracujące są bardzo tanie w utrzymaniu, dzięki czemu koszty ich zakupu bardzo szybko się zwracają. W przedsiębiorstwach które postawiły na automatyzacje, dużym problemem stanowi kadra inżynierska, która odpowiednio by programowała maszyny. Universal Robots potrafią nas pod tym względem zaskoczyć. Pozwala operatorowi, który nawet nie posiada wiedzy o programowaniu, w odpowiedni sposób zaopiekować się urządzeniem dzięki wizualizacji 3D. Wystarczy poprowadzić robota przy użyciu tableta i nim pokierować a następnie zapisać interesujące nas ruchy. W ten sposób czas wdrożenia naszego urządzenia skraca się z kilku dni do kilku godzin. Średni czas rozpakowania i montażu urządzenia trwa ok. 1 godziny a czas konfiguracji skraca się do 6 godzin. Łatwo jest nasze urządzenia przemieszczać i zmieniać ich zastosowanie.

Roboty współpracujące są bardzo elastyczne i maja wiele zastosowań. Możemy nimi wykonywać takie zadania jak: podnoszenie i przemieszczanie przedmiotów, polerowanie, formowanie, sterowanie CNC, pakowanie i paletyzacja. W średnio rozwiniętych przedsiębiorstwach koszt zakupu takiej maszyny zwraca się średnio po 200dniach pracy urządzenia, dlatego optymalizacja procesu produkcyjnego cieszy się coraz to większą sławą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here