Rodzaje skrzyniopalet

Każda skrzyniopaleta składana to logistyczne dzieło sztuki. I choć nie zawsze jej wygląd napawa optymizmem, to zwykle jest to niezwykle funkcjonalna konstrukcja. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów skrzyniopalet, które różnią się między sobą materiałem wykonania. Co o każdym z nich warto wiedzieć?

Skrzyniopalety drewniane

Wykonane z drewna skrzyniopalety składane, to bardzo popularne elementy magazynowego wyposażenia. Zwykle są to też bardzo proste konstrukcje, które składają się z elementów drewnianych pozbijanych gwoźdźmi. Ich cechą charakterystyczną jest niska cena. Niestety, przedkłada się ona na jakość samej skrzyniopalety. Konstrukcje te nie tylko są wrażliwe na bezpośrednie oddziaływanie wilgoci, ale z biegiem czasu same się rozpadają. Zjawisko to wynika z zainicjowanych procesów rozkładu, oddziaływania pleśni, ale też powolnego niszczenia struktur łączących poszczególne elementy drewniane.

Skrzyniopalety plastikowe

Duże skrzyniopalety plastikowe to bardzo częste zjawisko w polskiej logistyce. Są one lekkie i dość trwałe, a jednocześnie łatwe w transporcie. Co więcej, skrzynie wykonane z plastiku sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest podwyższona wilgotność. Co więcej, plastikowa Skrzyniopaleta składana wyróżnia się dużą odpornością na oddziaływanie różnych substancji chemicznych, które z konieczności muszą być przechowywane w skrzyniopaletach. Trzeba też pamiętać, że plastik – jako tworzywo – jest bardzo lekkie, co znacznie ułatwia transport tych skrzyń w obrębie magazynu, ale i poza nim

Skrzyniopalety metalowe

Na rynku można spotkać również metalowe skrzyniopalety składane, które – w przeciwieństwie do dwóch powyższych rodzajów – doskonale znoszą nawet bardzo duże ciężary. Niestety ich dużą wadą jest ciężar. Masa typowej, w miarę dużej skrzyniopalety metalowej, może wynieść nawet 100 kilogramów! Oczywiście wszystko zależy tu od rodzaju zastosowanej do jej produkcji stali, czy też od specyfiki konstrukcyjnej skrzyni. Warto też zaznaczyć, że duże skrzyniopalety metalowe są dość kosztowne, co wynika z konieczności ich lakierowania lub cynkowania.

Podsumowując, dostępne na rynku odmiany skrzyniopalet różnią się między sobą funkcjonalnością, materiałem wykonania, ale i możliwością wykorzystania do określonych zadań. I na tym właśnie polega wyjątkowość ich poszczególnych rodzajów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here