Urządzenia elektroniczne dedykowane żłobkom, przedszkolom i szkołom

W dzisiejszych czasach przywiązujemy ogromną uwagę do optymalizacji bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nauczeni doświadczeniem poprzednich pokoleń, mamy świadomość, jak wiele niebezpieczeństw grozi młodym ludziom. Wysyłając dziecko do przedszkola lub szkoły, niejako tracimy nad nim kontrolę. Jednak nowoczesne technologie pomagają ograniczyć to ryzyko, poprzez kontrolę dostępu do obiektu. Wspomagają także sposób rozliczania czasu pobytu dziecka w placówce.

Systemy kontroli dostępu

Systemy kontroli dostępu cieszą się coraz większą popularnością w polskich żłobkach, przedszkolach i szkołach. I to zarówno w tych publicznych, jak i prywatnych. Na stosowaniu systemu kontroli coraz bardziej zależy nie tylko rodzicom, ale również dyrektorom i nauczycielom. Wszystko przez to, że takie rozwiązania są po prostu skuteczne.

Polski producent urządzeń elektronicznych, którego oferta znajduje się pod adresem internetowym https://micromade.pl/, proponuje grupę sprawdzonych rozwiązań. Gwarantują one kontrolę nad tym, kto wchodzi do danego budynku lub pomieszczenia. Co ciekawe, do każdego przejścia mogą być wydawane niezależne uprawnienia. Kontrolery posiadają zegar czasu rzeczywistego synchronizowany do internetowych serwerów czasu. System może działać w trybie online i offline. Wbudowana pamięć pozwala na zapamiętanie 10 tysięcy kart i ich uprawnień oraz przechowywanie ostatnich 65 tysięcy rejestracji.

Co ciekawe, kontrolery mogą być podłączone z czytnikami kart zbliżeniowych, czytnikami bezprzewodowymi, czytnikami kart z ekranem dotykowym LCD. Producent zapewnia pomoc w zakresie doboru systemu i jego modułów do potrzeb placówki, sprawną instalację sprzętu oraz zdalne wsparcie podczas jego użytkowania. Warto wiedzieć, że dla takich instytucji jak żłobek, przedszkole lub szkoła opracowano specjalną platformę o nazwie eLizak, w której wyodrębniono panel dyrektora, panel pracownika i panel rodzica.

Systemy rejestrujące czas pobytu

W związku z tym, że opłata za żłobek i przedszkole zazwyczaj uzależniona jest od czasu pobytu dziecka w danym obiekcie, coraz większym powodzeniem cieszą się systemy rejestrujące czas pobytu. W skład podstawowego zestawu wchodzą rejestrator oraz oprogramowanie. Gdy już zawiesimy urządzenie i odpowiednio je zaprogramujemy, to wystarczy rozdać karty (breloczki) dzieciom lub im opiekunom. Rejestrowane podczas wejścia i wyjścia dane są podstawą do rozliczenia.

Zarejestrowane dane są też bazą do tworzenia raportów indywidualnych i grupowych, a także listy obecności dzieci. Raporty można wydrukować na drukarce lub wyeksportować do plików CSV (arkusz kalkulacyjny) albo PDF.

Systemy ewidencji wejść i wyjść

Jednostka oświatowa lub opiekuńcza to także miejsce pracy. W każdym przedszkolu lub szkole zatrudniona jest całkiem liczna kadra pracowników merytorycznych, jak również osób z obsługi, w tym: kucharze, pomoce kuchenne, księgowi, intendenci, pielęgniarki, sprzątaczki.

Do prawidłowego rozliczania ich czasu pracy służą systemy kontroli wejść i wyjść. Rejestratory mogą ewidencjonować nie tylko przyjście i wyjście z pracy, ale również wyjścia socjalne i służbowe. Oprogramowanie pozwala na tworzenie indywidualnych i grupowych raportów nieobecności i frekwencji oraz list obecności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here