Samsung jest jednym z najbardziej znanych i renomowanych na rynku producentów drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych. W dzisiejszym artykule przedstawimy dwa produkty z serii Samsung Xpress oraz podpowiemy, czy sprzęty z ten linii są warte uwagi.

Samsung Xpress M2026

Pierwszą przedstawianą przez nas drukarką jest model M2026 z serii Samsung Xpress. Sprzęt ten zaprojektowany został z myślą o łatwej i intuicyjnej obsłudze oraz taniej i ekologicznej eksploatacji. Drukarka M2026 wyposażona została w podręczną pamięć 8 MB. Urządzenie może pochwalić się bardzo dobrą szybkością druku – 20 stron na minutę. Rozdzielczość również robi wrażenie – 1200x1200dpi. Uzyskiwana jest ona poprzez zmianę rozmiaru punktów i ich rozmieszczenia. Oznacza to, że drukowane dokumenty lub zdjęcia będą wyróżniały się niesamowitą ostrością oraz bogactwem detali.

Drukarka Samsung Xpress M2026 wyposażona została w odbiornik Wi-Fi Direct, który bezproblemowo paruje się z urządzeniami mobilnymi. W praktyce oznacza to łatwe drukowanie za pomocą telefonu lub tabletu z systemem iOS, Android lub Windows.

Cena Samsung Xpress M2026: około 250 zł.

Samsung Xpress M2070F

Drugim opisywanym sprzętem serii Xpress jest urządzenie wielofunkcyjne Samsunga – M2070F. Model ten oferuje swoim użytkownikom skanowanie, drukowanie oraz kopiowanie dokumentów i zdjęć. Drukarka wyposażona została w procesor i taktowaniu 600 MHZ oraz pamięć podręczną 128 MB, co przekłada się na jej ogromne możliwości.

Wielofunkcyjne urządzenie od Samsunga cechuje się niesamowitą jakością druku oraz ponadprzeciętną wydajnością tonera. M2070F swoim użytkownikom oferuje bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Drukowanie, skanowanie i kopiowanie jeszcze nigdy nie było takie proste.

Dzięki zastosowanemu modułowi Wi-Fi Direct możemy zlecić drukowanie lub skanowanie bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego. Oznacza to, że w prosty sposób wydrukujemy dokument lub zdjęcie za pomocą smartfona lub tabletu z systemem iOS, Android lub Windows.

Ze względu na swoją wszechstronność oraz zastosowane funkcje M2070F nadaje się zarówno do domowego użytku, jak i do małego lub średniego biura, gdzie drukowane są duże ilości dokumentów.

Cena Samsung Xpress M2070F: około 550 zł.

Samsung Xpress – najważniejsza zaleta popularnej serii drukarek oraz urządzeń

Bez wątpienia do listy zalet serii Xpress od Samsunga można dopisać wiele elementów – wydajność, jakość oraz ergonomiczność. Jednakże produkty Xpress mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Tonery wystarczają na bardzo długo i nawet przy niskiej zawartości mogą pochwalić się najwyższą jakością druku. Niestety ich cena nierzadko jest przytłaczająca, a tonery do poszczególnych modeli Xpress mogą kosztować nawet połowę ceny drukarki lub urządzenia. Alternatywą tego rozwiązania są zamienniki, które cechują się taką sama wydajnością oraz jakością jak oryginalne tonery. Przykładowo – toner MLT-D111S Czarny kosztuje około 220 zł, zaś jego zamiennik – 80 zł (sprawdź zamienniki tonerów Samsung Xpress).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here