organizacja

Organizacja pracy jest to klucz do sukcesu. Kiedy prowadzisz działalność gospodarczą lub pracujesz w firmie, Mamy dla ciebie kilka patentów które pozwolą Ci usprawnić wykonywanie twoich obowiązków. Dobra organizacja pomoże osobom, które przede wszystkim stawiają pierwsze kroki w biznesie, ale również tym bardziej doświadczonym, którzy mają problem z organizacją. Uczniowie oraz studenci również mogą skorzystać z tego typu rad. Poznaj cztery sposoby na lepszą organizacje. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/organizacja-pracy/

1. Zacznij od umysłu

Kluczem do sukcesu jest tutaj długi sen. Dużo osób jest przekonanych, że ich sen jest wystarczająco długo, ale nie jest to prawda. Po prostu przyzwyczaili się oni do takich godzin, jakie sobie narzucili.

Musimy pamiętać o regule, aby spać więcej niż 6 mniej niż 10. 6 godzin oraz mniej to zdecydowanie za mało, aby być produktywnym i dobrze spędzić dzień. 7,8 oraz w ostateczności 9, jest to dobry czas. Natomiast 10 godzin i więcej jest to zdecydowanie za dużo.

Pamiętaj o tym, A twój mózg będzie ci za to wdzięczny. Wówczas będziesz działać wydajniej oraz Twoja praca będzie na wyższych obrotach. Dodatkowo nie będziesz potrzebować dodatkowych wspomagających filiżanek kawy.

2. Zacznij od celów

Zaczęcie od celów pozwoli nam jasno ustalić na czym powinniśmy się skoncentrować oraz co powinniśmy realizować danego dnia. Poznamy, dzięki temu priorytety oraz ustawimy hierarchię naszej pracy.

Dobrym sposobem jest również blokowanie czasu. Jest to nic innego jak załatwianie podobnych czynności za jednym razem. Sposób czas na wykonanie zadania Zdecydowanie się skróci. Pozwoli to na zorganizowanie lepszego czasu pracy.

3. Miejsce pracy 

dużo osób zapomina, że otoczenie wywiera na nas bardzo duży wpływ. Bardzo często przymykam na to oko, nie doceniamy tego, co jest wokół nas. Wszystko co jest nam potrzebne, oraz to czego regularnie używamy powinna znajdować się na naszym biurku. Inne rzeczy które są tam zbędne powinny wylądować w szufladach, aby nie przeszkadzały nam w naszej organizacji.

Zadbajmy również o utrzymanie porządku w naszych dokumentach. Zasada jest prosta każdy dokument który został użyty, archiwizujemy lub wyrzucamy. Nie ma co trzymać niepotrzebnych papierów które tylko zajmują na miejsce w biurze.

To samo tyczy się poczty elektronicznej. Dobrze zarządzaj swoją skrzynką. Powinno się zaglądać do niej w pracy co dwie trzy godziny. Regularne odpisywanie na maile pomoże nam uniknąć zaległości.

4. Zmień swoje nawyki

Zamiast rozpisywać sobie listę rzeczy do zrobienia, Przygotuj sobie listę sukcesów. O co w niej chodzi? Umieszczamy tam wszystkie osiągnięcia, które mamy osiągnąć z danego dnia, tygodnia czy też miesiąca. W ten sposób nie tylko odpowiednio się zorganizujemy, ale również będziemy mieli satysfakcję z wykonanego zadania.

Zobacz też: http://www.copymedia.pl/w-jaki-sposob-chronic-wzor-uzytkowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here