Xbox One S na raty w sklepie Orange

Zaprezentowany w 2013 roku Xbox One i jego późniejsze odmiany sprzedał się w liczbie blisko 50 milionów egzemplarzy, co sprawia, że jest jedną z najpopularniejszych konsol w historii. Dla większości graczy zainteresowanych sprzętem firmy Microsoft najlepszym wyborem będzie przystępny cenowo model Xbox One S, który miał swoją premierę w 2016 roku. Można kupić go na korzystne raty 0% w sklepie Orange. Czym charakteryzuje się to Xbox One S i dlaczego wciąż warto się nim zainteresować?

Dane techniczne i najważniejsze zmiany wprowadzone w Xbox One S

W porównaniu z wcześniejszą wersją konsoli, najważniejszą zmianą wprowadzoną do Xbox One S była obsługa rozdzielczości 4K przy odtwarzaniu filmów. Dotyczyło to zarówno materiałów na płytach Blu-ray, jak i odtwarzanych z serwisów streamingowych jak Netflix czy YouTube. Konsola zapewnia też wsparcie dla trybu obrazu HDR (High-Dynamic Range). Najważniejsze dane techniczne Xbox One S to:

  • 8-rdzeniowy procesor AMD Jaguar o częstotliwości taktowania 1,75 GHz;
  • 8 GB pamięci operacyjnej RAM;
  • 500 GB lub 1 TB (1000 MB) pamięci wbudowanej ROM.

W porównaniu z pierwotną wersją konsoli, procesor jest nieco szybszy (wcześniej częstotliwość wynosiła 1,6 GHz), co nieznacznie wpłynęło na wydajność i płynność działania gier. Warto zwrócić też uwagę na pojemność dysku. Starszy Xbox One miał tylko jeden rozmiar do wyboru – 500 GB. Xbox One S również ma wersję z dyskiem 500 GB, ale biorąc pod uwagę „wagę” współczesnych gier, bardziej rozsądnym wyborem jest wersja z 1 TB.

Design Xbox One S – największe zmiany w stosunku do poprzedniej wersji konsoli

Duże zmiany w Xbox One S zaszły przede wszystkim w kwestii designu. Nowsza wersja jest o wiele mniejsza – zajmuje aż o 40% mniej przestrzeni. Tak duże odchudzenie konsoli udało się mimo tego, że producent całkowicie zrezygnował z zewnętrznego zasilacza – ten wbudowany jest w urządzenie, które wystarczy kablem podłączyć do prądu.

Zmieniono też konfigurację oraz układ przycisków i gniazd USB. Z jednej strony są one wygodniejsze, z drugiej – ich nowa lokalizacja umożliwia postawienie konsoli w pionie i używanie jej w taki sposób (po dokupieniu specjalnej przystawki). Wszystko to sprawia, że Xbox One S nie tylko wygląda lepiej, ale jest również bardziej ustawny. To najlepszy wybór do małego pokoju lub do salonu, gdzie szafka z telewizorem jest nieduża lub w większości zajęta.

Biblioteka gier na Xbox One S

Lista tytułów gier, w które można zagrać na Xbox One S, jest wprost imponująca. Znajduje się na niej blisko 2500 pozycji i bez wielkiej przesady można powiedzieć, że naprawdę każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Producenci konsol chwalą się przede wszystkim tak zwanymi tytułami ekskluzywnymi, czyli dostępnymi tylko na jego konsoli. Wśród tytułów dostępnych na wyłączność dostępnych na Xbox One S wymienić trzeba przede wszystkiem:

  • serię gier Halo;
  • serię gier Gears of War;
  • serię gier Forza Horizon oraz Forza Motorsport;
  • Serię gier Ori;
  • Sunset Overdrive.

Nie można zapomnieć też o grach międzyplatformowych, które dostępne są na wielu różnych konsolach, w tym na Xboxa. Wymienić można chociażby bardzo popularne serie sportowe jak FIFA, NBA 2K, GTA, Red Dead Redemption, Call of Duty czy Battlefield.

Dużą zaletą konsoli Microsoftu jest unikalna usługa subskrypcyjna Xbox Game Pass, która pozwala za niewielką opłatą miesięczną grać w ponad 100 gier wysokiej jakości. Wszystko to sprawia, że z konsolą Xbox One S w domu nie sposób się nudzić.

Zakup Xbox One S na raty w Orange – czy to się opłaca?

Pomimo tego, że konsola Xbox One S miała swoją premierę w 2016 roku, wciąż jest zdecydowanie warta zakupu. Oferuje mnóstwo ciekawych gier, dostęp do streamingowych serwisów internetowych, czy możliwość oglądania filmów w 4K. Bez trudu może stać się domowym centrum rozrywki dla całej rodziny.

To propozycja warta rozważenia, tym bardziej, że Xbox One S oferowana jest w bardzo atrakcyjnej cenie, a w sklepie Orange można kupić ją na raty 0%. Szczegóły oferty można poznać pod tym linkiem: https://www.orange.pl/sklep/Microsoft/XBOX-MS-ONE-S-Konsola-1TB—NBA-2K20/details. Warto podkreślić, że konsola jest tam oferowana w wersji z 1 TB pamięci, a do zestawu dołączana jest gra NBA 2K20, czyli idealna pozycja dla miłośników wirtualnych sportowych zmagań.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here