Życie w przyszłości już teraz

Futurologia jest dosłowną wizytówką powojennego świata w XX wieku. W czasach, kiedy w księgarniach królował Lem, a na Cartoon Network „Jetsonowie”, ludzkość marzyła o latających samochodach, rozmowach wideo na odległość i dostępności informacji na każdym kroku. Teraz, mając już to wszystko (lub prawie wszystko), należy wkroczyć w świat nowoczesnych rozwiązań dla jeszcze szerszego spektrum życia codziennego.

Inteligentny dom

Fenomen dopiero wkraczający do Polski, ale jakże popularny za Atlantykiem. Szykując się do budowy własnego gniazdka, warto zwrócić uwagę na rozwiązania technologiczne, które są już od pewnego czasu dostępne. Inteligentny dom to nic innego, jak zespół na pozór zwykłych urządzeń, które połączone w jedną sieć, potrafią samodzielnie dostosowywać się do aktualnej sytuacji. Korzystając z tego rozwiązania można się pokusić o takie możliwości jak zdalne zasłanianie okien, zmianę natężenia światła z pozycji swojego smartfona czy uruchomienie ogrzewania wtedy, gdy akurat ktoś jest w danym pomieszczeniu.

Sprzęt audio

Od epoki winylu minęło już dość sporo czasu (choć audiofile oczywiście wiernie czerpią garściami z tego rodzaju rozrywki), toteż ludzie zdąży przywyknąć do zabierania muzyki, gdzie im się żywnie podoba. Słuchanie ze smartfona czy słuchawek niekoniecznie należy do najwygodniejszych czynności podczas przebywania w domu. Dlatego z pomocą przychodzi sprzęt audio, który można zamieścić w dowolnym miejscu. W połączeniu z funkcją smart-mieszkania otrzymuje zdecydowanie więcej możliwości, a użytkowanie takiego zestawu musi się wiązać z dużym komfortem.

Dekodery

Odbieranie sygnału, szczególnie w słabszych warunkach atmosferycznych, potrafiło być czasami problematyczne. Z odpowiedzią przychodzi technologia naziemnej telewizji, którą z pomocą dekodera bez problemu można odebrać na dowolnym telewizorze. Jest to rozwiązanie niezwykle tanie i bardzo skuteczne szczególnie w przypadku miejsc, gdzie z zasięgiem są notoryczne problemy.

Skutery elektryczne

Poza własnym mieszkaniem należy też mieć na uwadze życie poza nim. Przemieszczanie się, szczególnie po mieście, potrafi zabrać dość sporą dawkę czasu, a w dodatku nie ma zbyt wiele wspólnego z ekologicznym rozwiązaniem. Warto wtedy postawić na elektryczny środek transportu, który dodatkowo będzie na tyle mały, że zwinnie przeciśnie się w nawet największym miejskim korku.

Wszystkie z wyżej wymienionych rozwiązań można znaleźć na stronie https://sklep.ferguson.pl/. Dla własnego komfortu warto przenieść się w przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here