3 szczegóły, na które warto zwrócić uwagę kupując kable do telefonu

Każdy z nas doskonale zna uczucie, gdy w całym gąszczu kabli, które się plączą na naszej podłodze, czy też na biurku, próbujemy odnaleźć ten jedyny właściwy, aby naładować nasz telefon. Próbujemy i wtykamy różne kable i to na różne sposoby w otwór ładowania i okazuje się, że nie działa. Może to być zły albo zepsuty kabel. Ewentualnie także złącze w telefonie. Ogarnia nas spora złość, frustracja oraz zniecierpliwienie. Jak to jest możliwe, że mają tyle kabli żaden nie pasuje? Kupmy w końcu porządny i odpowiedni kabel.

Odpowiednia końcówka

Gdy wybieramy kabel do telefonu, to zwróćmy uwagę na jego końce. O ile z jednej strony na pewno będziemy mieli do czynienia z końcówką klasyczną, a więc podłużnym złączem USB typu A, a o tyle z drugiej strony mamy już nieco więcej możliwości.

Może to być USB Typu C, mini USB, micro USB, czy też złącze Lightning. Pamiętajmy, aby przed zakupem upewnić się zawsze, która konkretnie końcówka pasuje do naszego smartfona. W większości sklepów internetowych znajdziemy opcję jaką jest filtrowanie produktów. Gdy posiadamy telefon ze złączem USB typu C, to poszukajmy jednie kabli z taką właśnie końcówką.

Świetnym wyborem jest kabel do telefonu uniwersalny, który posiadał będzie kilka przeróżnych końcówek z przeróżnymi wtykami. Obojętnie, czy się zdecydujemy na uniwersalne rozwiązanie, czy na kabel do telefonu, który został wyprodukowany specjalnie, aby pasował do konkretnego modelu smartfona, jeśli zainwestujemy w markowe oraz profesjonalne akcesorium, to posłuży nam ono przez naprawdę długi czas.

Jakość wykonania

Gdy potrzebny jest nam kabel do telefonu, to musimy być świadomi tego, że kiepski kabel może nam się nie tylko bardzo szybko zniszczyć, ale także będzie powoli ładował urządzenie, które może ładować się teoretycznie o wiele szybciej. Może, gdy podłączymy do niego odpowiedniej jakości ładowarkę oraz kabel będzie idealnie.

Długość kabla do telefonu

Wśród co po niektórych osób panuje przekonanie, że długość kable nie ma wpływu na parametry ładowania bądź też prędkość transferu danych. Dwa kable o takich samych parametrach, ale różnej długości, na przykład 0,5 metra i 2 metry inaczej ładują. Musimy pamiętać o tym, że przy zmianie długości kabla, powinien mieć także większą średnicę. To wszystko jest po to, aby zachować parametry prawidłowe transferu danych oraz szybkości ładowania.Jaka jest zatem długość optymalna kabla, przy natężeniu standardowym prądu 2A? Jest to na pewno długość dochodząca do około trzech metrów.

Dłuższe kable na pewno są proporcjonalnie droższe, ponieważ trzeba przy ich produkcji zastosować więcej materiałów, a głównie więcej miedzi. Dają jednak możliwość podłączenia do ładowarki, która jest jest daleko od gniazda ładowania telefonu bądź tabletu, na przykład za szafą, czy też pod biurkiem. Producenci urządzeń najczęściej dołączają do zestawu oryginalnego krótkie czy też kabel do telefonu normalnej długości, które się nie nadają do wszystkich zastosowań, spełniają jedynie wymagania minimalne. Wówczas warto sięgnąć właściwie po nieco dłuższe kable. I to bez żadnych obaw o szybkość ładowania oraz bezpieczeństwo.

Przy wyborze odpowiedniego dla siebie kabla musimy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Najbardziej liczy się tutaj średnica przewodu oraz także jakość końcówek oraz izolacji. Tanie kable szybko mogą się przetrzeć oraz pęknąć przy samym łączeniu z gniazdem. Korzystanie z takowych kabli jest niebezpieczne i możemy je szczerze odradzić. Kable solidne mają usztywnienie specjalne w tym miejsce, które sprawia, że są one na pewno bardziej wytrzymałe na zginanie oraz mogą po prostu dłużej przetrwać. Materiał z jakiego jest wykonana osłonka kabla (często podwójna), nie wpływa absolutnie na jego parametry przesyłu danych oraz także natężenia prądu.

A gdzie możemy kupić kabel do telefonu? Tak naprawdę mamy tutaj szerokie pole do popisu. Znajdziemy je w sklepach z akcesoriami do telefonów, u operatorów, jak i także w sklepach z elektroniką i w supermarketach. Każdy z nas ma takie miejsca w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, a więc z zakupem kabli nie będziemy mieli problemu. Gdy wolimy zakupy internetowe, to możemy wszystkie formalności załatwić bez wychodzenia z domu. To nam się podoba. Co więcej w Internecie zwykle jest taniej. Jeszcze bardziej nam się to podoba z uwagi na to, że lubimy co nieco zaoszczędzić szczególnie, że ceny idą bardzo mocno w górę i to nas troszkę przeraża. Powiemy jeszcze raz, że przy tym zakupie liczy się najbardziej jakość, a nie cena, aby nie żałować zrobionego właśnie zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here