Dlaczego warto składać komputery

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może sobie pozwolić na posiadanie komputera. Stał się on w wielu przypadkach głównym źródłem rozrywki w domu. Wyparł on radio jak i telewizję, a internet jest najtańszy w historii.

Nic dziwnego, że coraz to więcej młodych ludzi decyduje się na karierę w branży informatycznej. Rynek ten dynamicznie się rozwija, oraz można w nim zarobić wielkie kwoty. Jednak zazwyczaj mówi się o informatyce w kontekście programowania. Mało kto rozpoczyna swoją pracę od czynności takiej, jak składanie komputerów. W rzeczywistości jest to praca godna rozpatrzenia już przy wyborze szkoły ponadpodstawowej. Rozpoczynanie swojej kariery, jako młodszy informatyk zajmujący się składaniem komputerów stacjonarnych na zamówienie może okazać się trafnym wyborem. Wielu ludzi powie, że jest to błędne, ponieważ postępująca automatyzacja już za kilka lat zmiecie z powierzchni ziemi budowane na zamówienie pc-ty, jednak nie jest to prawda.

Po pierwsze większość ludzi woli kupować komputery dostosowane do własnych potrzeb. Poprzez rozmowę z klientem można dostosować wszystkie parametry idealnie do jego potrzeb. Jeśli chce on grać w najnowsze gry, damy mu kilka kart graficznych i najnowszy procesor. Jeżeli jest on bardziej „casualowym” użytkownikiem i jego jedyną wolą jest przeglądanie internetu, będzie można mu zaoferować parametry z niższej półki, ale w lepszej cenie. Jeżeli mamy do czynienia z programistą, to zaoferujemy mu procesor z większą ilością rdzeni. Dzięki takiej możliwości dostosowania parametrów pod siebie żaden użytkownik nie kupi komputera, którego nie wykorzystywałby w pełni ani takiego, który jest za drogi.

Po drugie praca jako młody informatyk przy składaniu komputerów może pomóc nam w lepszym zrozumieniu, tego jak ogólnie działają maszyny którymi posługujemy się codziennie. Nawet jeśli nie planujemy iść w tym kierunku w przyszłości, warto rozważyć opcję wykonywania takich zleceń, choćby jako pracę wakacyjną, która może nam pomóc w dalszym rozwoju naszej ścieżki kariery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here