Email marketing i programy do masowego mailingu

Zadaniem ogólnie pojętego marketingu jest trafienie do odbiorcy z właściwym przekazem. Aby to osiągnąć, należy zacząć od zdefiniowania klienta, w tym jego potrzeb i zainteresowań. Aby uniknąć podstawowych błędów i nie wybierać masowego przekazu licząc, że dotrze on jednak do wybranej grupy docelowej, warto zainteresować się e-mail marketingiem.

Czym jest email marketing?

Mailing reklamowy to nic innego jak jedna z form marketingu bezpośredniego. Wykorzystuje ona do komunikacji pomiędzy nadawcą i odbiorcą pocztę elektroniczną. Głównym jej celem jest docelowa sprzedaż produktu i podtrzymanie stałej relacji z klientami. Najważniejszą cechą tej formy jest możliwość personalizacji przekazu. W emailingu można klientów podzielić na kilka grup i w takim schemacie wysłać do nich odpowiedni e-mail.

Zalety email marketing

Do zalet emailingu oprócz personalizaji można zaliczyć również:

  • niskie koszty,
  • duża skala korzystania (mogą z niego korzystać zarówno ogromne korporacje, jak i małe firmy),
  • szybki przekaz,
  • mierzalność-mailing reklamowy pozwala na zmierzenie skuteczności jego używania.

Cel stosowanie e-mail marketingu

Celem stosowania marketingu za pomocą poczty elektronicznej jest przede wszystkim informacja i promocja, za którą powinna iść zwiększona sprzedaż. Ponadto marketingowe e-maile bardzo często wykorzystuje się do badań marketingowych, umieszczając w ich treści link do ankiety.

E-mail marketing — programy

Jeśli już wiadomo, czym jest i jakie korzyści przynosi elektroniczny marketing, z pewnością wiele z was zadaje sobie pytanie: czy ja mam to wszystko robić ręcznie? Oczywiście, że nie! Chcąc wprowadzić do swojej firmy e-mail marketing, należy zainwestować w odpowiednie oprogramowanie.

Dzięki niemu użytkownicy mogą tworzyć i zarządzać bazami, w których są dane odbiorców oraz tworzyć odpowiednie segmenty na podstawie potrzeb klientów. Ponadto narzędzia te mogą być używane do dostosowywania i projektowania wiadomości e-mail. Pomagają w tym proste w obsłudze edytory wizualne, jak i istnieje możliwość skorzystania z gotowych szablonów tekstów. Dodatkowo niektóre programy mają możliwość integracji systemami e-commerce oraz narzędziami CRM. Dzięki takim połączeniom można zwiększyć zakres możliwości w dziedzinie segmentacji platformy mailingowej.

Wszystkie programy z kategorii mailowego marketingu muszą mieć wbudowaną możliwość tworzenie i wysyłania wiadomości, przechowywać oraz śledzić listy odbiorców, mieć własną biblioteczkę szablonów i zapewniać raportowanie.

Wśród najpopularniejszych programów można wymienić:

  • GetResponse,
  • FreshMail,
  • ActiveCampaign,
  • MailChimp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here