ITH poszerza dostępność usług internetowych dla przedsiębiorstw w Polsce

ITH z powodzeniem rozbudowało swoją infrastrukturę internetową w pierwszym kwartale 2023 roku, wprowadzając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te miejsca są połączone za pomocą innowacyjnej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Posiadając szeroką ofertę obiektów kolokacyjnych, umożliwiamy naszym Klientom wybór najbardziej dogodnego miejsca dla ich sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

Infrastruktura sieciowa ITH – szybka aktywacja usług

 

Niko Bałazy i Jakub Jedynak, twórcy ITH, z pasją wprowadzają nowoczesne rozwiązania na polski rynek telekomunikacyjny. Działając w branży ICT, firma dostarcza przedsiębiorstwom usługi, takie jak Internet, kolokacja oraz hosting. Przez lata zdobywali doświadczenie, prowadząc innego operatora z Małopolski, a po jego sprzedaży w 2017 roku, postanowili stworzyć nowe podejście do usług telekomunikacyjnych.

ITH, od swojego debiutu na rynku w 2020 roku, zdobywa zaufanie klientów poprzez oferowanie bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok. W 2021 roku firma rozszerzyła swoje portfolio o platformę hostingową Kru.pl i pozyskała pierwszych inwestorów. W 2022 roku zgodnie z planem ITH zakończyło kolejną rundę finansowania ze wsparciem krakowskiego funduszu B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy.

Dzięki inwestycjom w infrastrukturę sieciową ITH może świadczyć usługi w licznych miastach Polski, takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, cała aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Efektem tego wsparcia finansowego i merytorycznego jest ciągłe ulepszanie oferty oraz rozbudowa zasięgu działania firmy ITH.

Sieć ITH Net — gwarancja bezpieczeństwa dla Twojego biznesu

Sieć ITH Net

ITH, obsługując obecnie ponad 10 000 klientów, wyróżnia się na rynku IT dzięki szerokiemu zakresowi usług. Wśród współpracujących z ITH firm można wymienić CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann oraz Rage Quit Games, które korzystają z usług takich jak Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja i serwery dedykowane. Te usługi są również dostarczane dla obiektów takich jak hala Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku czy centra handlowe ATUT w całej Polsce.

ITH prowadzi innowacyjny projekt ITH Ready, mający na celu podłączanie biurowców w całej Polsce do sieci ITH Net. W ramach tego projektu, zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków korzystają z:

 • Zintegrowanej i uporządkowanej infrastruktury budynkowej.
 • Szybkiego wdrożenia usług ITH Net.
 • Bezpłatnego korzystania z podstawowego i rezerwowego łącza.

Niko Bałazy, CEO ITH, podkreśla, że: firma jest jednym z niewielu elastycznych dostawców usług IT na rynku biznesowym, którzy cechują się ciągłym dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem.

Niko Bałazy, CEO ITH
Niko Bałazy, CEO ITH

W ofercie ITH znajdziemy:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH zwraca uwagę na współpracę z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując wsparcie zamiast rywalizacji: elastyczność usług ITH pozwala na łatwe i szybkie modyfikowanie parametrów oraz czasu trwania umowy, z możliwością wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ITH działa na terenie całej Polski, a główne biura firmy znajdują się w Warszawie i Krakowie. Wśród długoterminowych planów ITH są otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here