Jak dobry antywirus chroni małe i średnie firmy?

Dobry antywirus w małej i średniej firmie powinien zapewnić pełną ochronę. Mimo że mniejsze przedsiębiorstwa rzadziej bywają celem celowanych ataków hakerskich, również i one są narażone na włamania, kradzież danych, złośliwe oprogramowanie i oszustwa internetowe. Przed konsekwencjami tych wydarzeń może je uchronić dobry antywirus, bo kompleksowo zabezpiecza on na różnych płaszczyznach potencjalnego ataku. Takim programem, dedykowanym małym i średnim firmom, jest AVG Internet Security.

Gwarantowana skuteczna ochrona firmowych komputerów

AVG Internet Security kompleksowo chroni dostępu do firmowych komputerów, sieci Wi-Fi oraz dysków. Pierwszym etapem ochrony jest firewall (zapora ogniowa) która uniemożliwia przeglądanie danych na dysku przez osoby z zewnątrz. Podobnie jest chroniona sieć Wi-Fi. Każda luka w zabezpieczeniach jest od razu wykrywana i raportowana, by można było ją usunąć.

Hakerzy często wykorzystują pocztę i strony www do przeprowadzenia ataku. Najlepszy antywirus dla firm – AVG Internet Security – monitoruje wszystko co ma zostać pobrane do skrzynki odbiorczej. Wychwytuje maile z phishingiem i fałszywymi linkami, blokuje załączniki z wirusami oraz spam.

Podczas surfowania w Internecie sprawdza strony (czy nie są zawirusowane lub podstawione prze hakera). Dba o bezpieczeństwo transakcji online, kontroluje linki w social media i deinstaluje niepotrzebne (a często podejrzane) dodatki w przeglądarce.

Antywirus AVG Internet Security posiada dodatkowe zalety

Ochrona dobrego antywirusa na tym się nie kończy. AVG troszczy się również o prywatność i poufne dane, które każda firma ma na dysku. Pomaga je bezpiecznie przechowywać zamknięte w wirtualnym sejfie i usunąć, tak by nie wpadły w cudze ręce. Zapewnia też prywatność osobom korzystającym z komputera, blokując nieuprawnione próby korzystania z kamery internetowej.

Zaletą najlepszych antywirusów jest z pewnością błyskawiczna reakcja na zagrożenie. AVG Internet Security automatycznie aktualizuje bazę sygnatur (wielokrotnie w ciągu dnia), a także uczy się zachowania wirusów. To właśnie sztuczna inteligencja pomaga mu reagować od razu, nawet gdy zagrożenie nie jest jeszcze znane. Wspiera go w tym rzesza 200 milionów użytkowników, którzy na bieżąco podsyłają podejrzane próbki do analizy w laboratorium AVG.

Idealny antywirus dla małych firm

Przedsiębiorcy otrzymują w pakiecie łatwą nawigację i zarządzanie w panelu administracyjnym oraz lekkość działania i dobrą cenę. To wszystko sprawia, że AVG Internet Security jest jednym z najchętniej wybieranych programów i w pełni zasługuje na miano dobrego antywirusa. To sprawdzone i polecane rozwiązanie dla firm.

___

Zobacz jak antywirus AVG chroni firmę.

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

avg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here