Jak robić dobre zdjęcia na Instagramie

Jak odnieść sukces na Instagramie

Instagram to bardzo ciekawe i różnorodne miejsce w Internecie. Coraz więcej osób zakłada tam konto i dzieli się swoją pasją, wiedzą, codziennością z innymi. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą dzielić się swoją pasją, inspirować innych albo po prostu przekazać światu, co ciekawego dzieje się w ich życiu.

Możliwości jest wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Konto jest darmowe, więc spróbować może każdy. Publikowanie postów na Instagramie polega głównie na wstawianiu zdjęć. Aby twoje konto było popularne, zdjęcia powinny być jak najlepszej jakości i zaciekawić twoich odbiorców.

Dobre zdjęcie na Instagramie

Idealne zdjęcie na Instagramie to takie, które jest wyraźne, piękne i przedstawia coś, co jest ciekawe albo inspirujące dla obserwatorów. Do wykonania takiego zdjęcia – poza obiektem, który chcesz sfotografować – potrzebny jest ci sprzęt, którym wykonasz dobre zdjęcie. Nie musisz posiadać profesjonalnego aparatu, wystarczy zwykły smartphone. Aparaty w telefonach są już tak dobre, że można nimi wykonać naprawdę dobre zdjęcie. Są takie zdjęcia, które ludzie oglądają najchętniej.

Jeśli prowadzisz już konto od pewnego czasu i masz na nim kilkanaście zdjęć, na pewno zauważasz pewną przewagę konkretnej tematyki zdjęć nad resztą. Warto więc tę tematykę, od czasu do czasu, powtarzać i obserwować reakcję obserwujących osób. Pomysł jest najważniejszy. Ludzie lubią zdjęcia inspirujące, nieoczywiste. Zastanów się, jaki typ zdjęć najchętniej oglądasz i pomyśl dlaczego tak jest, a później wykonuj zdjęcia takie, aby ludzie chętnie je oglądali. Jeśli wstawiasz dużo swoich zdjęć poćwicz pozowanie. Pamiętaj o ciekawej i różnorodnej stylizacji, makijażu i dobrze wyglądającej fryzurze.

Zdjęcie na Instagramie musi być interesujące

Na zdjęciu musi się coś dziać. Zdjęcie nie może być nudne, ale tak naprawdę wszystko może być na tym zdjęciu. Poranna kawa może być ciekawa, jeśli obok fotografowanej filiżanki będzie ciekawy artykuł z gazety.Ciekawe zdjęcia pomogą Ci zwiększyć obserwacje na Instagramie w 100% organicznie. Zdjęcie zawsze będzie wyglądało lepiej, jeśli pojawi się na nim człowiek. Zdjęcie książki może być ciekawe, ale zdjęcie człowieka, który skupia się nad lekturą ma w sobie „to coś”.

Nie wstydź się robić zdjęć poza domem. Jesteś w nietypowej kawiarni? Nie bój się zapozować w jej wnętrzu. Ludzie patrzą, jak fotografujesz piękne niebo po burzy? To nic, zawsze ktoś patrzy, a ty nie musisz się krępować. Często poza domem znajdujemy ciekawe obrazy rzeczywistości, które są piękne, inspirujące i warto je zatrzymać. Nie patrz na to, że akurat ktoś cię patrzy. Później możesz żałować, że nie wykorzystałeś szansy na ciekawe, dobre zdjęcie.

Sesja na Instagrama to próbowanie

Jeśli masz ochotę na domową sesję, pamiętaj o ciekawych gadżetach i różnorodnych tłach. Tłem może być kawałek kartonu, kolorowa ściana albo twoje ulubione prześcieradło w ciekawe wzorki. Baw się zdjęciami, a jeśli wpadniesz na pomysł, który wydaje się być nie do końca dobry, po prostu go wypróbuj. Być może będzie to strzał w dziesiątkę. Pamiętaj, że ludzie doceniają kreatywność i dobry pomysł. Szukaj więc inspiracji i nie bój się ich wcielać w życie.

Podsumowanie

Swoich sił na Instagramie może spróbować każdy i warto to robić. Dobre zdjęcie nie wymaga drogiego, profesjonalnego aparatu, ale wymaga ciekawego pomysłu. Pamiętaj, że możesz fotografować także w miejscach publicznych i uchwycić piękną historię, która zainspiruje i zaciekawi obserwatorów twojego konta, nie wstydź się więc wzroku innych i rób swoje. Bardzo ważną kwestią przed wykonaniem zdjęcia jest czysty sprzęt. Jeśli robisz zdjęcia telefonem, wyczyść obiektyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here