Jak wysłać paczkę po Brexicie

Brexit spowodował u wielu osób obawy co do możliwości wysłania tam paczki. Powróciły bowiem kontrole paszportowe na granicach. Pytanie zatem, czy możliwe jest wciąż wygodne wysłanie paczki. Kiedy paczka do Wielkiej Brytanii trafi do adresata? Jak ją skutecznie wysłać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest Brexit?

O brytyjskim Brexicie w ostatnich latach było słychać bardzo wiele. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie tak naprawdę były tego konsekwencje. Brexit to proces opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej. Formalnie zerwanie tego wyspiarskiego państwa z UE nastąpiło 31 stycznia 2020 r. 31 grudnia 2020 r. zakończył się natomiast okres przejściowy, który utrzymywał pewne ustalone wcześniejszymi umowami i traktatami rozwiązania. W efekcie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej osoby posiadające zezwolenie na pobyt stały czy status rezydenta w UK muszą uzyskać status osoby osiedlonej poprzez rejestrację w specjalnym systemie. Podróżujący do UK i chcący znaleźć tam pracę muszą natomiast uzyskać specjalną, pracowniczą wizę. Nie wszystkie kwalifikacje zawodowe pracowników spoza UK są też uznawane w tym kraju. A studenci nie wyjadą do Wielkiej Brytanii na wymianę studencką ERASMUS. Częściowo utrudnione zostało też wysyłanie przesyłek. Jak powinna zostać nadana paczka do Wielkiej Brytanii?

Jak wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii?

Najlepiej wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii poprzez stronę pośrednika, skupiającego oferty firm przewozowych. Jednym z nich jest Globkurier.pl. Wystarczy wejść na jego stronę internetową i skorzystać z opcji „szybka wycena”. Tam konieczne jest podanie miejsca odbioru i nadania, wagi paczki, a także jej precyzyjnych wymiarów. Na tej podstawie dokonana zostanie wycena. Oczywiście można ustawić dodatkowe opcje, w tym preferowany czas wysyłki. Dostępne są przesyłki priorytetowe, ekspresowe, a także standardowe. Globkurier.pl współpracuje między innymi z takimi przewoźnikami, jak UPS, DHL, TNT, DPD, Meest, GLS, InPost, Paczka w Ruchu, FedEx, a także wieloma innymi.

Paczka do UK – o czym należy pamiętać?

Warto jednak pamiętać o tym, że paczka do Wielkiej Brytanii wymaga oclenia. O ile przed Brexitem paczki do UK traktowało się jak przesyłki krajowe, wraz z wyjściem tego kraju ze Wspólnoty powróciły kontrole. Odprawa celna nie jest szczególnie skomplikowanym procesem, ale należy przygotować odpowiednie dokumenty. Oczywiście Globkurier.pl realizując proces wysyłki poinformuje Cię o wszystkich istotnych wymaganiach. Co również istotne w kontekście paczek do Wielkiej Brytanii, Globkurier.pl oferuje możliwość śledzenia paczki online albo w postaci przesyłanych powiadomień SMS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here