Jaka powinna być dobra strona www?

Zaprojektowanie strony www to jedno, ale sprawienie by była ona ciekawa i przyciągała unikalnych użytkowników – to już zupełnie inna sprawa. Jaka powinna być dobra strona www?

Responsywność
Żyjemy w czasach, w których strony internetowe ogląda się częściej na ekranach smartphonów niż tradycyjnych komputerów. W związku z tym, dobra strona musi wiedzieć jak się zachować, gdy jest wyświetlana na danym typie urządzenia. Odpowiada za to technologia RWD (Responsive Web Design). Projektowanie stron internetowych opartych na tej technologi sprawia, że gotowe realizacje wyświetlają się poprawnie niezależnie od tego, gdzie są używane. To owoc nowoczesnego myślenia, które jest konieczne by utrzymać się na rynku. Więcej na temat responsywności strony można przeczytać na stronie firmy https://creativium.pl która zajmuje się tworzeniem estetycznych oraz funkcjonalnych i responsywnych witryn internetowych.

Wydajność
Bardzo ważny jest czas ładowania strony. Nie może on być zbyt długi, by nie zniechęcał użytkowników. Zniecierpliwiona osoba po prostu wyłączy okno i nawet nie zobaczy strony. Projektowanie stron www również musi uwzględniać ten aspekt. Zdjęcia powinny być dobrej jakości, ale równocześnie muszą mało ważyć. Szablon oraz umieszczane na stronie filmy powinny być optymalnej wielkości. Doświadczony projektant powinien wiedzieć jak wykonać stronę, która będzie bardzo wydajna – ale nie będzie wyglądała ubogo i zbyt skromnie. Ostatnio, popularne stały się strony w stylu minimalistycznym. Są one wykonane tak by zbyt wiele czynników nie rozpraszało uwagi użytkowników strony. Równocześnie – ich czas ładowania jest krótki.

Dopasowanie do potrzeb
Każda strona została zaprojektowana w określonym celu. Nie chodzi, przecież o to by po prostu była. Strona musi być przede wszystkim funkcjonalna. Jej projekt musi być zaakceptowany przez zleceniodawcę oraz skonsultowany ze specjalistami, którzy profesjonalnie doradzą jak powinna wyglądać strona by odnosiła sukcesy. Najważniejsze jest rozmieszczenie przycisków CTA (czyli po prostu Call To Action). Rozmieszczenie to jest bardzo ważne. Jeśli przyciski nie znajdują się we właściwym miejscu, to istnieje ryzyko, że nie będą zbyt często wybierane. W razie wątpliwości, najlepiej jest skontaktować się ze specjalistą od marketingu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here