Lajki na Instagramie

Bez względu na to, czy prowadzisz na Instagramie konto osobiste czy firmowe, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy trudno jest zdobyć polubienia. Jak to się dzieje, że niektórzy pod jednym zdjęciem gromadzą tysiące lajków, a z kolei inni zaledwie kilka? Jak szybko zdobyć obserwatorów, którzy będą aktywnie lajkować wrzucane przez nas treści?

Zakup lajków na Instagramie – czy to się opłaca?

Początki na Instagramie nie należą do najłatwiejszych. Gromadzenie społeczności zainteresowanej naszym contentem może być czasochłonne. Ilość lajków pod zdjęciami świadczy o zaangażowaniu obserwatorów oraz ich gotowości, by odpowiadać aktywnie na wrzucane przez nas treści. Duża liczba polubień wskazuje na jakość profilu. Jeżeli pomimo sporej liczby followersów zdjęcia nie zyskują zbyt wielkiej ilości polubień, to można przypuszczać, że zainteresowanie postami jest niskie. Im więcej lajków tym większe zasięgi, a to przekłada się na docieranie do nowych osób.

Zdobycie satysfakcjonującej liczby polubień nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga zaangażowania i cierpliwości oraz wielu starań, by stworzyć oryginalny profil. Można sobie ułatwić to zadanie wykupując lajki na stronie polskielajki.pl. Takie działanie pozwala na szybkie “rozpędzenie” konta, bez wysiłku ze strony osoby prowadzącej profil. Do tego należy przestrzegać pewnych wskazówek, aby nadal rozszerzać społeczność osób, do których docierają nasze posty.

Jak zdobyć lajki na Instagramie?

  1. Jakość zdjęć – Instagram to portal, który opiera się głównie na treściach wizualnych, dlatego też należy poświęcić dużą uwagę temu, co chcemy opublikować. Warto zadbać o odpowiednie światło, kolorystykę oraz ostrość zdjęcia. Ważne, by były one spójne na całym profilu.
  2. Hasztagi – dużym ułatwieniem może być dodawanie hasztagów, które cieszą się największą popularnością. Nie należy ich jednak nadużywać, powinny być zawsze dopasowane do zdjęcia.
  3. Regularność – wrzucanie jednego posta tygodniowo to zdecydowanie za mało. Jeżeli zależy ci na wyższej ilości polubień, publikuj co najmniej 3 razy w tygodniu. Im więcej wrzucasz, tym więcej lajków, a im więcej lajków, tym większe zasięgi, które pozwalają na zdobycie kolejnych polubień.
  4. Aktywność – obserwuj konta podobne do swojego. Lajkuj posty innych, komentuj, reaguj, wysyłaj wiadomości. To wszystko pomoże ci nawiązać relacje z innymi użytkownikami, którzy mogą wesprzeć cię w udostępnianiu tworzonych przez ciebie treści.
  5. Content – zadbaj o ciekawe opisy do swoich zdjęć. Dziel się swoimi przemyśleniami, zachęcaj do dyskusji. Poruszaj istotne dla ciebie tematy. Nie wystarczy wrzucić ładny obrazek – jego opis musi być na tyle interesujący, aby inni chcieli zostać u ciebie na dłużej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zwróć uwagę na pory dnia w których publikujesz. Badania pokazują, że najwięcej zasięgów zdobyć można wrzucając o godzinach 10.00, 12.00 i 20.00. Zainteresuj się podobnymi badaniami. Czasem niewielkie zmiany mogą przynieść wielkie rezultaty. Zastanów się również, jakie posty ty sam lajkujesz i najchętniej czytasz. Zainspiruj się kontami, które podziwiasz – co je wyróżnia? Następnie zastosuj takie same zasady u siebie. Zadbaj przy tym o oryginalność, nie kopiuj, ale twórz własne pomysły.

Wysoka ilość lajków pod zdjęciami daje szereg możliwości. Jeżeli prowadzisz konto firmowe, masz szansę dotrzeć do wielu nowych potencjalnych klientów. Jeżeli prowadzisz konto osobiste – zyskujesz dużą przewagę nad innymi i perspektywę zostania influencerem, co z pewnością przełoży się na korzyści finansowe. Warto zatem zainwestować w swój profil i poświęcić mu trochę uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here