Mobilne ERP

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z jej ciągłą kontrolą. Trzeba mieć cały czas oko na wszystkim, co dzieje się w firmie, więc przerzucenie wszystkich ważnych dokumentów i programów na telefon jest bardzo ważne. Jest to oczywiście związane z jak najlepszymi działaniami firmy, ponieważ aktualnie telefon nosi przy sobie praktycznie każda osoba.

Mobilne ERP- co to jest

Należy zacząć od tego, co to w ogóle jest ERP. Z angielskiego jest to  Enterprise Resource Planning, czyli w tłumaczeniu jest to planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Celem ERP jest zintegrowanie wszystkich procesów, które zachodzą w przedsiębiorstwie, w każdej sekundzie. Jest to bardzo interaktywne podejście, ponieważ wspiera ono firmę w analizie i zarządzaniu procesami.

Czym można sterować za pomocą ERP

  1. Finansami i księgowością
  2. Produktami i magazynem
  3. Zakupami i sprzedażą
  4. Projektami
  5. Marketingiem

Są to tylko przykłady, ponieważ wiele zależy od tego, jaki jest profil działalności danej firmy i czym konkretnie można w niej zarządzać.

Mobilne ERP to przyszłość

Strony internetowe, które nie są obsługiwane przez telefony umierają. Tym samym śladem idą oczywiście programy, które powstają. O ile standardowe osoby nie muszą mieć dostępu do najważniejszych rzeczy ze swojego komputera, o tyle założyciele firm muszą mieć cały czas pod kontrolą wszystko co dzieje w przedsiębiorstwie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom system ERP przeniósł się na telefony. Aktualnie z każdego miejsca i w każdym momencie można sprawdzić co dzieje się danymi procesami. Jest to bardzo duży rozwój dla firm, ponieważ można bardzo szybko i bez przeszkód dodać nowe informacje do systemu. Analitycy wyliczyli, że za kilka lat, aż 50% programów dla firm będzie dostępnych na telefon. Jest to oczywiście związane z bardzo szybkim rozwojem telefonów komórkowych, bez których wiele osób nie wyobraża sobie życia.

Podsumowując, prowadzenie firmy wiąże się z dużym obowiązkiem. Systemy ERP są wykorzystywane w przypadku planowania marketingu, zakupów, sprzedaży itd. Mobilność ERP, bo można spotkać ten program w telefonie, pokazał, że świat cały czas się rozwija i dzięki temu można łatwiej i z dowolnego miejsca na ziemi zarządzać swoją firmą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here