Właściciele średnich i małych firm korzystają z wielu różnych programów do fakturowania. Wśród nich, na uwagę zasługuje program Faktura Small Business (FSB) oraz jego wersja z magazynem – Faktura Small Business HANDEL (FSBH). Są to aplikacje przeznaczone do wystawiania różnych dokumentów. Cechuje je niska cena, niezwykła prostota obsługi, szybkość w działaniu oraz niezwykła funkcjonalność.

Możliwości programu FSB

Aplikacja odznacza się przejrzystością i łatwością obsługi. Można ją przystosować do własnych upodobań, a więc wybrać preferowaną czcionkę, wczytać pieczątkę i logo swojej firmy, dobrać widok prezentowania dokumentów (za pomocą edytora szablonów), dostosować jednostki miary i walut, a wreszcie ustalić marżę, formy płatności itp. Dodatkowo można oznaczać własne dane w dokumentach (za pomocą znaczników i kolorów). Program umożliwia pobieranie danych kontrahentów z GUS i dodawanie klientów do bazy danych przed zapisaniem faktury, co znacznie przyspiesza jej wystawianie (po wpisaniu numeru NIP klienta, program automatycznie sam uzupełnia pozostałe dane). Dzięki aplikacji można wystawiać różne faktury, paragony fiskalne, zamówienia, tworzyć oferty dla klientów oraz noty korygujące, odsetkowe i księgowe. FSB pozwala także na ustalanie indywidualnych rabatów dla wybranych klientów i współpracuje z drukarkami fiskalnymi oraz czytnikami kodów kreskowych (wystarczy podłączyć czytnik do komputera, a program automatycznie doda produkt do wystawianego paragonu lub faktury). Dokumenty można drukować i przesyłać mailem. Ponadto, FSB pozwala na generowanie różnego rodzaju zestawień, analiz i raportów, które znacznie ułatwiają zarządzanie firmą.

Program umożliwia również założenie kartotek dla klientów, towarów i usług, co znacznie ułatwia i przyspiesza wystawianie różnych dokumentów (np. faktur, ofert, paragonów, zamówień). Dane z kartotek można filtrować według różnych kryteriów, eksportować do arkusza kalkulacyjnego (np. Excel) i poddawać dalszej obróbce statystycznej.

Możliwości programu Faktura Small Business HANDEL

Aplikacja FSBH spełnia wszystkie funkcje programu FSB i nie tylko: poszerzono ją bowiem o kilka dodatkowych, bardzo przydatnych opcji, jak choćby integrację ze sklepem internetowym. O co jeszcze wzbogacono program?

  • Kompletacja: funkcja ta umożliwia utworzenie nowego towaru (tzw. kompletu) z kilku innych produktów. Opcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku firm produkcyjnych, ponieważ podczas sprzedaży kompletu na fakturze wykazana jest tylko jedna pozycja, a z magazynu zostają ściągnięte wszystkie jej składniki. Komplet można łatwo rozmontować – wszystkie jego produkty składowe wracają wówczas do magazynu.

  • Kartoteka zakupów: dzięki niej, do programu można wprowadzać dokumenty potwierdzające zakup towarów. Generuje się wtedy dokument PZ, który automatycznie dodaje towary do magazynu. Pozwala to na kontrolę stanów magazynowych i monitorowanie rozrachunków z dostawcami. Ewidencja zakupów według stawek VAT ułatwia również prowadzenie księgowości.

  • Dokumenty kasowe: podczas rozliczania faktur zakupu i sprzedaży, program Faktura Small Business HANDEL automatycznie generuje dokumenty kasowe, takie, jak KP, BP, KW i BW, które można wydrukować (jako dowody wpłaty). Dzięki temu na bieżąco kontroluje się dane dotyczące wpłat i wypłat.

  • Obsługa stanów magazynowych: dużą zaletą programu jest wprowadzenie do niego możliwości kontroli stanów dostępnych i brakujących produktów w magazynach. Pomiędzy magazynami towary mogą być przesuwane za pomocą dokumentu MM. Dzięki temu można również szybko i sprawnie wykonać inwentaryzację. Program pozwala na wydrukowanie arkuszy inwentaryzacyjnych, a w przypadku braku zgodności stanu ze spisu, ze stanem wynikającym z dokumentów zakupu i sprzedaży – wykazu brakujących produktów w magazynie.

Zakup programu FSB lub FSBH to dobry wybór. Obydwie opcje pozwalają na bezpieczną, równoczesną pracę na wielu stanowiskach, nawet za granicą. Producent zapewnia zdalną kopię bezpieczeństwa, na wypadek utraty danych, w wyniku zawirusowania, kradzieży lub awarii komputera. Kopia danych jest tworzona i wysyłana na serwer automatycznie, według ustalonych wcześniej parametrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here