Nowa odsłona IKOL Tracker – aplikacji do monitorowania lokalizatorów GPS

Chcesz na bieżąco monitorować lokalizację Twojego pojazdu, bagażu, zwierzęcia lub bliskiej osoby. Od teraz najnowsza wersja aplikacji mobilnej IKOL Tracker jest dostępna dla posiadaczy urządzeń działających w oparciu o systemy operacyjne Android i iOS.

IKOL Tracker to niezwykle przydatne narzędzie, służące do monitorowania położenia lokalizatorów GPS IKOL (do których zaliczyć można zarówno moduły GPS, jak i mobilną aplikację IKOL X). Umożliwia ona szybkie sprawdzenie, gdzie znajduje się obserwowany przez nas przedmiot, osoba, zwierzę lub pojazd.

W czerwcu tego roku powstała nowa odsłona aplikacji do lokalizacji telefonu IKOL Tracker, przeznaczona dla urządzeń mobilnych mających dostęp do sklepu Google Play. Została zoptymalizowana tak, by ułatwić użytkownikom jej codzienną obsługę.

Od lipca z najnowszej wersji tej aplikacji mogą korzystać również osoby korzystające z iPhone’a.

Chcesz wiedzieć, jak zlokalizować telefon za pomocą IKOL Tracker oraz jakie zmiany wprowadzono? Przeczytaj ten tekst, a dowiesz się więcej.

Twoje lokalizatory zawsze pod ręką

Każdy, kto posiada dowolny moduł GPS IKOL może zdalnie obserwować aktualne położenie swoich narzędzi do monitoringu, swoją odległość od nich, trasy historyczne, a także stan akumulatora lub baterii.

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, masz do wyboru 2 metody:

  • skorzystanie ze strony system.ikol.pl przez przeglądarkę
  • lub wybór bezpłatnej, mobilnej aplikacji IKOL Tracker.

Posiadanie IKOL Tracker na telefonie gwarantuje Ci wygodę. W każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie znajduje się Twój lokalizator.

Wystarczy, że:

  • ściągniesz IKOL Tracker,
  • zalogujesz się w aplikacji,
  • dodasz nowy lokalizator.

To wszystko, co musisz zrobić – prawda, że to proste?

Zadbaj o bliską osobę dzięki IKOL Tracker i IKOL X

IKOL Tracker to aplikacja, z której warto korzystać – nie tylko wtedy, gdy korzystasz z modułu IKOL.

Dzięki niej możesz też zadbać o bezpieczeństwo bliskiej osoby. Wystarczy, że ma ona ściągniętą na swój telefon darmową, mobilną aplikację IKOL X (zmieniającą  smartfon w lokalizator), włączone dane lokalizacyjne oraz transmisję danych komórkowych. Jest to szczególnie przydatna funkcja, jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o tym, jak dodać czyjegoś smartfona jako lokalizator. Procedura ta przebiega mniej więcej tak, jak ma to miejsce w przypadku modułów GPS.

Jakie zmiany wprowadzono w IKOL Tracker na Android?

Jedną ze zmian, które wprowadzono w IKOL Tracker na Android jest umieszczenie w menu głównym nowej zakładki Mapa. To szczególnie wygodne rozwiązanie, jeśli zarządzasz kilkoma lokalizatorami – urządzenia, które w danej chwili chcesz śledzić, możesz wybierać z listy i obserwować na mapie, w trybie szybkiego podglądu.

Warto przy tym wspomnieć, że wchodząc w szczegóły każdego z lokalizatorów, widzisz od razu na mapie kierunek, w którym się on porusza. Masz tam też podgląd jego statusu. Umożliwia to o wiele łatwiejsze  i szybsze sprawdzenie wszelkich potrzebnych informacji. Sposób dostania się do trybu edycji danych lokalizatora także został uproszczony.

Inne udogodnienia dotyczą:

  • konfiguracji alertów,
  • sposobu dodawania lokalizatorów,
  • zmiany hasła,
  • edycji profilu.

Od teraz możesz robić to wszystko również z poziomu aplikacji (wcześniej było to możliwe jedynie przez stronę www).

IKOL Tracker na iOS

Optymalizacja IKOL Tracker na iOS miała miejsca niedawno – dlatego nie wszystkie funkcje, o których mowa w przypadku systemu Android,  zostały już wprowadzone.

Trzeba jednak zauważyć, że ułatwienia te są dodawane stopniowo, by zapewnić użytkownikom maksymalny komfort korzystania z aplikacji.

Jedna aplikacja, wiele możliwości

Jak widzisz, IKOL Tracker oferuje Ci naprawdę wiele możliwości.

Jeśli jednak ciągle nie jesteś pewien, czy to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie – po prostu ściągnij tę praktyczną aplikację i przekonaj się sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here