Każdy sklep ma swoje zaplecze, a towary zamawia z hurtowni. Zarówno w małych jak i dużych magazynach potrzebne są miejsca do gromadzenia i przechowywania różnych towarów. Począwszy od części samochodowych aż do artykułów biurowych, wszystkie muszą znać swoje miejsce. Projektując pomieszczenie przechowalnicze należy kierować się przede wszystkim dobrem magazynowanego materiału oraz funkcjonalnością sprzętu i mebli użytych w tym celu.

Pod lupę można wziąć tradycyjne meble drewniane lub te z płyty wiórowej lub tworzywa sztucznego. Nie jest to takie oczywiste, że te tworzywa sprawdzą się idealnie jako regały magazynowe. Być może i materiały takie jak drewno są mocne oraz trwałe, ale wbrew pozorom niefunkcjonalne. Naturalne tworzywo i jego pochodne z pewnością ciężej będzie utrzymać w czystości niż inne materiały np.: metal. Główną wadą drewnianych produktów jest ich masa. Ciężkie, trudne do przesunięcia kolosy znacznie utrudniają pracę i magazynowanie towarów. Przesunięcie takiej szafy bądź półki stanowiłoby problem dla kobiet pracujących w firmie, lub zajęło bardzo dużo czasu. Dbanie i konserwowanie takich surowców generuje zbędne koszty. Nowatorskim i niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest regał do magazynu skonstruowany z lekkiego metalu.

Regał magazynowy w tej odsłonie ma za zadanie pomieścić małe i wielkogabarytowe towary. Dzięki ruchomym półkom możliwe jest magazynowanie i wymiana towarów na przestrzeni lat, bez konieczności montowania nowych, użytkowych mebli. Przy niewielkim nakładzie pracy można szybko i sprawnie wprowadzić do swojej firmy harmonię i porządek. Także czyszczenie i zabezpieczenie metalowych konstrukcji jest dużo prostsze niż przy tradycyjnych rozwiązaniach. Powierzchnię wystarczy raz na czas przetrzeć wilgotną ściereczką nasączoną płynem lub wodą. Bardzo ważną cechą regałów jest bezpieczeństwo. Stabilne konstrukcje zapobiegają ewentualnemu wypadkowi. Przy odpowiednim użytkowaniu nie ma ryzyka, że towary zsuną się z półki. Kolejną zaletą innowacyjnych rozwiązań w magazynach i hurtowniach jest oszczędność miejsca. Dzięki uporządkowaniu artykułów zyskujemy dodatkową przestrzeń pracy. W związku z możliwością szybkiego montażu i demontażu możliwe jest zamówienie takiego regału przez internet.

Warto znaleźć rozwiązanie dla swojej działalności na stronie http://regalit.pl/. Każdy pracodawca powinien dbać o komfort i bezpieczeństwo pracy swoich pracowników. Magazyny, hurtownie, warsztaty samochodowe, sklepy i wszystkie przedsiębiorstwa posiadające zaplecze mają szansę skorzystać z nowoczesnych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here