Tablety kojarzą się przede wszystkim z urządzeniami obsługiwanymi za pomocą palców. Mało kto już pamięta, że pierwsze sprzęty mobilne były wyposażone w rysiki. Idea rysika jednak nie upadła i wciąż jest podtrzymywana przez najważniejsze marki z branży. Ale po co rysik do tabletu? Czy warto kupić urządzenie z takim dodatkowym gadżetem?

Odręczne notatki na tablecie

Jedną z podstawowych zalet rysików jest możliwość wykonywania odręcznych notatek, co może znakomicie sprawdzić się na studiach lub podczas rozmowy z klientem. Wiele oczywiście zależy od kierunku studiów lub branży, ale jeżeli Twoje notatki wymagają łączenia pisania z rysowaniem, to tablet wyposażony w rysik będzie jak znalazł.

Nowoczesne rysiki pojemnościowe to zaawansowane akcesoria, które pozwalają na kontrolowanie siły nacisku. Łatwo możesz naszkicować rysunek delikatną kreską, jak i „wylać” nieco więcej koloru. Dzięki temu korzystanie z rysika jest bardzo zbliżone do użytkowania analogowych narzędzi.

Wobec tego możesz spytać, po co rysik do tabletu i sam tablet, skoro można sięgnąć po kartkę i ołówek lub długopis? To pytanie z pewnością jest jak najbardziej uzasadnione. Rysiki wciąż nie dają tak precyzyjnej kontroli jak klasyczne narzędzia. Zaletą sprzętu elektronicznego jest jednak możliwość gromadzenia bardzo dużej ilości notatek w jednym urządzeniu. Takie notki możesz też łatwo edytować, wrzucić na chmurę czy wysłać znajomym.

Rysik do zadań profesjonalnych

Wspomnieliśmy w poprzednim akapicie o rozmowie z klientem. Przedstawiciel handlowy lub przedsiębiorca wyposażony w nowoczesny tablet to skuteczny sposób, by zrobić dobre wrażenie na kliencie. Do tableta warto jednak dołożyć rysik.

Dlaczego? Po co rysik do tabletu w zastosowaniach profesjonalnych? Po pierwsze, taki gadżet sprawia, że prezentujesz się bardziej profesjonalnie. Obsługa za pomocą rysika w dłoni wygląda elegancko w przeciwieństwie do jeżdżenia paluchami po ekranie.

Druga ważna sprawa, to ślady, które pozostawiają palce. Niestety większość wyświetlaczy ma tendencję do zbierania tłustych odcisków – czasem są one mniej widoczne, czasem bardziej, ale na pewno nie są wizerunkowym plusem. Sprawa może ulec pogorszeniu, gdy rozmowa jest stresująca i ręce zaczynają Ci się pocić, więc na ekranie zostawiasz wyraźne smugi. Rysik rozwiązuje ten problem. Ekran pozostaje idealnie gładki, a klient nie musi patrzeć na Twoje tłuste odciski palców.

Ponadto rysik przyda się podczas prezentowania pomysłów – za jego pomocą szybko rozrysujesz schemat, tabelę czy zanotujesz kluczowe kwestie. Notatki można od razu wysłać do klienta na maila, po zakończeniu spotkania.

Wygodniejsza obsługa systemu?

Po co rysik do tabletu? Odpowiedzią może być również wygodniejsza obsługa systemu, aczkolwiek trzeba przyznać, że tutaj wkraczamy na obszar indywidualnych preferencji. Po prostu jedni wolą rysik, inni obsługę dotykiem. Często jednak zdarza się, że osoby, które spróbują obsługi za pomocą rysika, nie chcą już wrócić do bezpośredniego dotyku. Rysiki są po prostu bardzo wygodne. Łatwo można trafić nawet w niewielki przycisk, a poza tym na co dzień i tak w większości używa się jednego palca.

Co więcej, niektóre tablety sprzedawane w zestawie z rysikami mają system zoptymalizowany pod obsługę za pomocą tego gadżetu, co sprawia, że użytkowanie jest jeszcze prostsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here