Postanowienia noworoczne - jak się do nich przygotować?

Dla wielu z nas, Nowy Rok kojarzy się z czystą kartką w kalendarzu, którą pragniemy wypełnić nowymi postanowieniami. Dlatego już w okresie przedświątecznym rodzą się oryginalne plany na najbliższą przyszłość. Więcej sportu, mniej fast-foodów, regularne oszczędzanie czy trenowanie silnej woli – to jedne z najczęstszych deklaracji. Jak prawidłowo wprowadzić je w życie?

Nie ma co ukrywać – większość Polaków, która deklaruje wprowadzenie postanowień noworocznych, nigdy ich nie zrealizowała… To smutne zważywszy, że każdy z nas pragnie spojrzeć na świat z “nowej” perspektywy. Niestety, brakuje w tym systematyczności i konsekwencji. Wspólnie z https://pozyczkaplus.pl/ przedstawiamy proste triki, dzięki którym zrealizujemy noworoczne założenia!

Postanowienia noworoczne. Po pierwsze, nie udawaj!

Nie ma co żyć złudzeniami – każdy człowiek ma skłonność do drobnych przyjemności, nawet kosztem własnego budżetu. Dlatego podobnie, jak w przypadku oszczędzania, tak i przy tworzeniu noworocznych postanowień zróbmy je w formie ręcznie napisanej listy. Powieśmy ją w centralnym miejscu w domu i zerkajmy na nią za każdym razem, gdy pokusa “grzeszku” będzie brała nad nami górę.

Nie porywajmy się z motyką na słońce i stwórzmy listę kilku postanowień. Zbyt duża ilość może przytłoczyć nasze zamierzenia, które spełzną na niczym… Może to być na przykład “szczęśliwa” lista 7 noworocznych zmian w życiu! Kto wie, może akurat przyniosą nam szczęście?

Postanowienia noworoczne. Po drugie, wytrwałość to klucz do sukcesu

Pamiętajmy, że przy realizacji postanowień najważniejsza jest wytrwałość i szczerość z samym sobą. Łatwo jest zmieniać cotygodniowe założenia, ale trudniej przy nich pozostać. Jest to szczególnie istotne, gdy w planach mamy, np. rozsądne zarządzanie domowym budżetem. Wymaga to od nas niezłomnej woli – co nie oznacza, że jest niewykonalne! Pierwsze efekty powinny przyjść w niedługim czasie, gdy zobaczymy, jak nasze oszczędności pomnażają się na rachunku oszczędnościowym. A wtedy podróż na egzotyczną wyspę, w końcu stanie się marzeniem, które możemy spełnić!

Postanowienia noworoczne. Po trzecie, wspólne postanowienia = lepsze efekty

Dobrym sposobem noworoczną metamorfozę jest znalezienie kompana, który ma podobne postanowienia do naszych. Ta metoda działa jak żadna inna, bo posiada w sobie nutkę wzajemnej rywalizacji. W końcu z drugą osobą mamy większe szanse na pójście na siłownię czy trwanie w zdrowym żywieniu. Lepszej motywacji nie musimy szukać!

Postanowienia noworoczne. Po czwarte, niech się dowie cały świat!

Publiczne ogłaszanie postanowień posiada magiczną moc sprawczą. Może dlatego, że nie ma od nich odwrotu? Warto je powiedzieć szczególnie osobom, które dotychczas nie wierzyły w rodzącą się w nas, chęć do zmian. Dzięki takiej metodzie udowodnienia komuś swojej racji będziemy bliżej założonego celu!

W takim razie, my już jesteśmy gotowi na postanowienia, a Wy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here