Poszukiwanie klientów w internecie jest ciężką pracą. Konkurencja jest duża w wielu różnych dziedzinach. Jeżeli więc masz stronę internetową, lecz nie jest ona widoczna na górze wyników wyszukiwania, to może się okazać, że nie jest ona dobrze wypozycjonowana.

Tajemniczy skrót SEO

SEO to skrót od Search Engine Optimalization. Oznacza on wszystkie działania, które są podejmowane, aby strona pojawiła się wysoko w wynikach wyszukiwania. Działania te pomagają w pozyskaniu klientów za pośrednictwem internetu. Warto zauważyć, że coraz więcej osób szuka produktów lub usług w internecie. Aby więc zawalczyć o nowych klientów, należy zwrócić uwagę na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie dla małych firm można zlecić doświadczonej firmie, bądź też spróbować samodzielnie poprawić pozycję strony.

Jakie działania można podjąć?

Małym firmom radzimy skupić się na pozycjonowaniu lokalnym. Jeżeli prowadzisz oddział swojej firmy w danym mieście, wówczas skup się na tym, by promować frazy lokalne, określające rodzaj twojej działalności oraz nazwę miasta czy dzielnicy, na przykład fryzjer Kołobrzeg czy mechanik Kutno. Będziesz w ten sposób rywalizował z firmami z twojej okolicy, jednak jest to już mniejsza konkurencja niż w przypadku najpopularniejszych fraz globalnych. Zawężamy w ten sposób pozycjonowanie, jednak wzrasta szansa na pozyskanie klientów lokalnych.

Sprawdź swoją stronę internetową

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem działań związanych z pozycjonowaniem strony, powinno być dokładne sprawdzenie swojej strony internetowej. Zwróć uwagę na to, czy twoja strona jest łatwa w nawigacji, zaś treści, które się na niej znajdują, są unikatowe i rzetelne. Na pozycjonowanie korzystnie wpływa regularne publikowanie newsów. Warto w nich zawrzeć pogrubienia, śródtytuły, zaś sam tekst powinien być odpowiednio nasycony frazami kluczowymi.

Dobrze wypozycjonowana strona na pewno przyciągnie do nas kolejnych klientów. Warto także zastanowić się  nad zaistnieniem w mediach społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here