Szkoła programowania to najlepsze miejsce, jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem, a nie wiesz jak zacząć. Pod okiem doświadczonej kadry zostaniesz wciągnięty w meandry programowania i poznasz przydatne techniki, które wykorzystasz w karierze zawodowej. Pozostaje pytanie: jak dostać się do szkoły programowania i jakie są zasady rekrutacji?
Jak dostać się do szkoły programowania? Jak przebiega proces rekrutacji? To dwa najczęstsze pytanie, które zadają sobie początkujący programiści. Aby dostać się do szkoły programowania nie potrzeba ani wiedzy programistycznej, ani doświadczenia zawodowego. Akademia programowania dostępna jest dla wszystkich chętnych, dlatego cały przebieg rekrutacji jest szybki i zamyka się w kilku prostych krokach. Cała procedura od wysłania zgłoszenia do rozpoczęcia kursu może zająć nawet kilka dni.
Szczegółowy przebieg procesu rekrutacji
Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest znalezienie dobrej akademii programowania. Następnie należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie internetowej i wysłać zgłoszenie. Proces rekrutacji jest krótki i opiera się na poznaniu kandydata oraz przedstawieniu oferty szkoły. Jeśli kandydatowi pasuje oferta, pozostaje dopełnić formalności. Korzystając z oferty akademii programowania warto na etapie rekrutacji dopytać o kwestie związane z dofinansowanie kursu bądź możliwością spłaty ratalnej. Dokumenty te należy wypełnić i złożyć przed rozpoczęciem szkolenia. W wypełnianiu dodatkowych formularzy można oczywiście liczyć na pomoc szkoły programowania.
Co potrzebujesz, by dostać się do szkoły programowania?
Już wiesz, jak dostać się do szkoły programowania i jak wygląda proces rekrutacji. Pozostaje kwestia predyspozycji zawodowych, które każdy programista powinien mieć. Jest to przede wszystkim ambicja w wymyślaniu kreatywnych sposobów na rozwiązanie problemu. Warto także ćwiczyć język angielski, który w branży IT wykorzystywany jest na całym świecie. Wiele poradników, wartościowych książek, a także for internetowych o tematyce programowania jest w języku angielskim. Ponadto dobry programista potrafi myśleć logicznie, chętnie i efektywnie współpracuje w grupie oraz jest gotowy poświęcić dużo czasu na ćwiczenia w początkowych etapach uczenia się. By zapisać się do szkoły programowania nie potrzeba żadnych dyplomów, wiedzy matematycznej czy znajomości podstaw koderskich. Wszystkie niezbędne zagadnienia poznawane i ćwiczone są w akademii programowania.