Zalety faktoringu bez regresu

Faktoring to coraz popularniejsza usługa finansowa, dzięki której przedsiębiorcy mogą skorzystać z wygodnego finansowania faktur z odroczonym terminem płatności. Faktoring sprzyja poprawie płynności finansowej firmy i przyczynia się do długotrwałego rozwoju. Czytaj dalej i poznaj zalety faktoringu bez regresu.

Jak wynika z danych Polskiego Związku Faktorów, tylko w 2017 roku z usług firm zrzeszonych w tej instytucji skorzystało około 9 tysięcy polskich przedsiębiorców. Zainteresowanie usługami faktoringowymi nie słabnie, a zadowoleni klienci doceniają korzyści tej formy finansowania. Umiejętnie stosowany faktoring pozwala uniezależnić się od nieterminowych kontrahentów, a także uporać się z problemem zatorów płatniczych. Oferty faktoringu bez regresu można znaleźć na https://www.bibbyfinancialservices.pl/.

Faktoring bez regresu i z regresem – co wybrać?

Faktoring bez regresu oraz faktoring z regresem to dwa najpopularniejsze rodzaje faktoringu. Obie metody finansowania faktur z odroczonym terminem płatności są niemal identyczne. Podstawową różnicą jest to, co dzieje się w sytuacji braku płatności w terminie widniejącym na fakturze przez kontrahenta.

Faktoring bez regresu pozwala uzyskać nawet 90 procent wartości pojedynczej faktury z odroczonym terminem płatności już po 24 godzinach od przekazania jej firmie realizującej usługi faktoringowe, czyli faktorowi. Klient faktora nazywany jest faktorantem. Uzyskane w ten sposób środki finansowe może przeznaczyć na dowolny cel, co wpływa bezpośrednio na poprawę płynności finansowej w przedsiębiorstwie.

W normalnych warunkach, faktorant musiałby czekać na jakąkolwiek gotówkę z tytułu sprzedaży towarów lub usług z odroczonym terminem płatności kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dni po dokonaniu operacji konkretnej sprzedaży. Dzięki tzw. zaliczce może przeznaczyć środki finansowe na dowolny cel i potraktować je jak normalne środki obrotowe. Dzięki otrzymanej zaliczce w ramach faktoringu bez regresu, będzie mógł opłacić wynagrodzenia pracownikom, spłacić raty leasingu czy opłacić należności wobec Urzędu Skarbowego lub ZUS.

Gdy kontrahent nie płaci

Faktoring bez regresu to także doskonały sposób na uniezależnienie się od nieterminowych lub nierzetelnych kontrahentów. Dzięki faktoringowi bez regresu następuje przeniesienie ryzyka niewypłacalności z faktora na faktoranta. Oznacza to, że faktorant otrzyma 100 procent wartość sprzedaży widniejącej na fakturze także wtedy, gdy realnie kontrahent nie otrzyma nawet złotówki.

Przeniesienie ryzyka niewypłacalności to usługa zarezerwowana tylko i wyłącznie dla faktorantów, którzy korzystają z faktoringu bez regresu. Ten rodzaj faktoringu to świetny pomysł dla firm, które w swej działalności zajmują się sprzedażą towarów lub usług z odroczonym terminem płatności wielu klientom. Faktoring bez regresu to również świetne rozwiązanie dla firm, które chcą skupić się na stałym rozwoju i uniezależnić się od nieterminowych lub niewypłacalnych kontrahentów na swojej drodze biznesowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here