pielęgniarka

Na temat tego zawodu istnieje naprawdę dużo mitów. Dawna spotkać się ze stwierdzeniem, że osoby wykonujące taką pracę Nie robią nic oprócz picia kawy i plotkowania na dyżurze. Jest to naprawdę krzywdząca opinia, ponieważ bardzo mi jak się ona sprawdzą. Pielęgniarstwo jest to praca szlachetna oraz bardzo wymagająca i w wielu przypadkach nawet wyczerpująca. Personel medyczny na co dzień zmaga się z wieloma trudnościami i przeciwnościami losu. Wiele osób uważa, że pielęgniarki są to osoby, którym nie udało się zostać lekarzami. Pielęgniarki są jednak niezbędne w szpitalach i bez natychmiastowej reakcji i profesjonalnej pomocy wiele osób straciłoby życie jeszcze przed kontaktem z lekarzem gdyby nie właśnie pielęgniarki.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-pielegniarki-jak-wyglada-na-czym-polega/ 

Praca pielęgniarki – na czym polega?

Pracując jako pielęgniarka pracujemy przede wszystkim zapewniając podstawową opiekę medyczną dla pacjenta. Chodzi tu między innymi o podawanie leków, asystowanie przy porodach, pomaganie osobom sparaliżowanym, a także tym nieprzytomnym i mającym problemy z poruszaniem się podczas kąpieli, podawanie tlenu, zmienianie opatrunków czy asystowanie lekarzom. Pielęgniarki muszą również być na każde zawołanie lekarzy oraz pacjentów, co w połączeniu z pozostałymi obowiązkami jest czasami niewykonalne. Pielęgniarstwo jest to zawód z wieloma obowiązkami, które będą odpowiednie jedzenie Dla wytrwałych. Natłok zadań połączony z faktem, że w wielu szpitalach brakuje personelu, sprawia że jest to praca na wagę złota.

Jak wygląda praca pielęgniarki?

Tę pracę z pewnością należy zaliczyć do tych trudnych. Pielęgniarka musi być zawsze skupiona oraz gotowa do pracy. musi być ona też przyzwyczajona do szybkiej reakcji, ponieważ to ona w dużej mierze będzie zależeć od życia i zdrowia pacjenta. Zdarzają się dni, w których pielęgniarka nie może nawet usiąść i odetchnąć. Co dopiero mowa o napicie się kawy czy zjedzenia czegokolwiek. Przez niewystarczającą ilość personelu jedna pielęgniarka musi zajmować się czasami zielono pacjentami jednocześnie. Oznacza to, że na każdego pacjenta musi przeznaczyć swój czas. Wiele pacjentów z powodu swoich chorób nie może współpracować z Pielęgniarka. Jest to dodatkowe utrudnienie, które wlicza się do codzienności pielęgniarki. Pracując na takim stanowisku czeka na wiele pracy oraz ogromne poświęcenie.

Zobacz też: http://www.copymedia.pl/w-jaki-sposob-zostac-botanikiem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here