Pendrive

Wraz z rozwojem technologii, pojawiło się wiele urządzeń zewnętrznych, które pozwoliły na magazynowanie i przenoszenie danych. Kilkanaście lat temu kopiowanie plików nie było niczym niezwykłym, jednak z upływem czasu potrzeba było rozwiązań, które wyjdą naprzeciw coraz większemu zapotrzebowaniu klientów. Odnosiło się ono głównie do pojemności urządzeń i potrzeby przenoszenia katalogów o bardzo dużym rozmiarze. I – co być może brzmi jak paradoks – wraz z minimalizowaniem rozmiaru takiego urządzenia, zwiększano również jego pojemność. W ten sposób coraz większą popularność zaczęły cieszyć się pendrive’y. 

Czym jest pendrive?

Sama nazwa produktu pochodzi z języka angielskiego i jest zlepkiem dwóch słów: pen (długopis) oraz drive (napęd). W Polsce potocznie nazywana jest pamięcią USB lub pamięcią flash. Pendrive jest to małe, przenośne urządzenie, które służy do przechowywania plików, tworzenia ich kopii zapasowych oraz kopiowania dokumentów pomiędzy różnymi urządzeniami. Jego obsługa jest bardzo prosta i polega jedynie na podłączeniu go do odpowiedniego portu USB.

W przypadku korzystania z portu USB i pamięci flash, warto pamiętać o tym, że producenci cały czas pracują nad rozwojem tych technologii. Wpływa to przede wszystkim na standard interfejsu USB, jaki obsługuje urządzenie. Aktualnie, większość najlepszych pendrive’ów na rynku obsługuje interfejs 3.0, który charakteryzuje się dużą wydajnością podczas pracy. Transfer na poziomie 60 MB/s pozwoli na błyskawiczne kopiowanie danych. Dodatkowo, pendrive wyposażony w standard 3.0 posiada kompatybilność wsteczną i z USB 2.0 i 1.0.

Pojemności urządzeń są dobrane w taki sposób, aby zadowolić każdego z klientów. Na rynku znajdziemy zarówno te niewielkie, o pojemności 4 GB czy 8, oraz takie, którym nie straszne żadne kopie zapasowe – do takich zadań idealnie nadają się pamięci USB 64 GB czy 128 GB.

Przenośne pamięci flash vs chmura

Część z osób zadaje sobie pytanie jaki jest sens posiadania dzisiaj pamięci USB. Pomimo faktu, że rozwiązania chmurowe cieszą się coraz to większą popularnością, wiele osób nadal boi się przechowywania ważnych danych w wersji online. Być może wynika to z przyzwyczajenia do fizycznego nośnika, co do którego mamy pewność że tylko my jesteśmy w jego posiadaniu. Poza tym – dzisiejsze pamięci flash to urządzenia o wysokiej jakości, wykonane ze sprawdzonych komponentów, które poradzą sobie z każdym rodzajem danych.

Zaufaj doświadczeniu i marce GOODRAM

Zastanawiając się nad wyborem pamięci USB pamiętaj, że tylko najwyższej jakości komponenty zagwarantują Twoim urządzeniom odpowiednie parametry podczas intensywnej pracy. Przełoży się to na Twój komfort i satysfakcję. Tylko odpowiedzialni producenci są w stanie zagwarantować pełne zadowolenie z użytkowania produktu. Takim producentem jest właśnie GOODRAM.

GOODRAM to polska marka pamięci komputerowych, dedykowanych nie tylko klientom indywidualnym, ale mająca zastosowanie również w aplikacjach przemysłowych i serwerach. Firma posiada 30-letnie doświadczenie na rynku oraz w procesie produkcji, a jej asortyment dostępny jest na całym świecie.

Warto nadmienić, iż GOODRAM posiada własną fabrykę, która znajduje się w Polsce. Zespół składa się z 200 pracowników, którzy odpowiadają za dział produkcji, kontroli jakości czy rozwoju. Oferta firmy obejmuje:

  • pamięci USB
  • moduły pamięci
  • dyski SSD
  • akcesoria komputerowe

Producent może pochwalić się bardzo nowoczesną linią produkcyjną, wyposażoną w 400 platform testowych. Wartością nadrzędną marki GOODRAM jest dostarczanie swoim klientom urządzeń, z których będą w 100% zadowoleni.

Unikalność i dbałość o środowisko

Producent bardzo często sięga po niekonwencjonalne komponenty, tworząc ekologiczne, unikalne urządzenia. Jedną z takich propozycji jest pendrive, którego obudowa stworzona została z materiałów biodegradowalnych, które w warunkach kompostowych ulegają rozkładowi. Obudowa została zaprojektowana oraz wykonana w Polsce i posiada dożywotnią gwarancję.

Klienci, dla których priorytetem jest dbanie o higienę w przestrzeni biurowej, docenią z pewnością linię produktów pamięci USB, których obudowa zawiera aktywne jony srebra. Dzięki zastosowanej technologii, już po 24 godzinach urządzenie samoczynnie likwiduje drobnoustroje do 99%. Obudowa jest odporna na użytkowanie, a zastosowanych w niej jonów srebra nie da się wypłukać ani zetrzeć.

Bogata oferta marki GOODRAM to także urządzenia wyposażone w dwa złącza USB – standardowe, typu-A oraz typu-C, występujące w nowych telefonach czy tabletach. Dzięki temu urządzeniu kopiowanie danych ze smartphone’a na komputer nigdy nie było tak proste!

Dzięki zaawansowanemu procesowi technologicznemu i pracy świetnie wykwalifikowanych specjalistów, produkty GOODRAM zyskują uznanie na całym świecie. W rozwoju marki ogromny wkład mają sami klienci, którzy doceniają wysoką jakość i zastosowane komponenty. Innowacyjność, dbanie o środowisko i doświadczenie są wizytówkami marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here