W jaki sposób zarządzać produkcją

Manufacturing Execution System to cieszące się coraz większą popularnością systemy zarządzania produkcją, które pozwalają na ciągłe monitorowanie procesów produkcyjnych, a tym samym pozyskiwanie niezbędnych informacji o ich sanie i jakości. W ten sposób każdy zakład, który zdecyduje się na wdrożenie tego typu narzędzi, ma możliwość optymalizacji wielu procesów/operacji produkcyjnych, co z pewnością będzie miało przełożenie na usprawnienie prowadzonej działalności.

Rozwiązania klasy MES, dzięki temu, że łączą w sobie system informatyczny z elementami automatyki, gwarantują wiarygodność pozyskiwanych danych, tym bardziej że zbierane dane są dostarczane użytkownikowi w czasie rzeczywistym. To z kolei pozwala na jego natychmiastową reakcję w przypadku wystąpienia wszelkich niepożądanych zjawisk w postaci m.in. awarii, nieplanowanego przestoju, czy też spadku wydajności. W ten sposób możliwe jest podniesienie efektywności nie tylko istniejących zasobów, ale także zwiększenia zdolności produkcyjnych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości w zakresie wytwarzanych produktów.

Systemy zarządzania produkcją typu MES – jakie je stosować i jakie możliwości dają?

Systemy MES to narzędzia, dzięki którym możliwe jest łatwe i szybkie zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w tego typu rozwiązania, tym bardziej że oferują szereg korzyści, mających znaczne przełożenie na optymalizację i rozwój prowadzonej działalności. Wspomniana kwestia wynika z tego, że oferują dostęp do informacji zarówno o rzeczywistej wydajności, jak i wykorzystaniu maszyn. To wszystko pozwala na zwiększenie zdolności produkcyjnych każdego zakładu korzystającego z narzędzia, jakim jest Manufacturing Execution System, tym bardziej że mamy możliwość lepszego wykorzystania potencjału parku maszynowego. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów produkcji oraz podniesienie wartości wskaźnika OEE.

Plant Applications – narzędzie klasy MES, w które warto zainwestować

Kompletnym oprogramowaniem, dzięki któremu mamy możliwość kompleksowego monitorowania oraz optymalizowania produkcji, co pozwala każdej firmie na prawidłowe mierzenie OEE. Wzór do wyliczania wspomnianego wskaźnika wykorzystuje iloczyn trzech składowych/parametrów takich jak: efektywność, dostępność i jakość.

Zdobywane w ten sposób cenne dane, pozwalają na doskonalenie prowadzonego przedsiębiorstwa. To unikalne rozwiązanie, jakim jest Plant Applications, daje możliwość sprawnego zbierania informacji produkcyjnych, a następnie zapisywanie ich w modelu tzw. „wirtualnej fabryki”. Uzyskiwane w ten sposób dane, można w dowolnym czasie pobrać w celu ich dalszej analizy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here