Wybrać VPS czy serwer dedykowany?

Zapewne to pytanie krążyło po Twojej głowie podczas próby znalezienia rozwiązania idealnego. Obie opcje są rozwiązaniem raczej dostosowanym do średnich i dużych serwisów, które dziennie rejestrują tysiące odwiedzin. Wynajem serwera jest szczególnie korzystny również w przypadku, gdy na serwisie umieszczamy filmy i zdjęcia, które pochłaniają dużo miejsca.

Jeśli zatem dopiero zakładasz swoją firmę, zwróć uwagę na ofertę hostingową. Pozwoli Ci ona współdzielić serwer z innymi mniejszymi firmami, które dopiero zaczynają się rozwijać. Jest to optymalne rozwiązanie za niską cenę. Jednak szukając czegoś na wyższym poziomie i w lepszej jakości, zdecydowanie postaw na wynajem serwera VPS lub dedykowanego.

Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego serwera

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, ile pamięci RAM potrzebujesz. Oznacza ona pamięć tymczasową, czyli pamięć, którą wykorzystujemy w danej chwili. To dzięki niej możemy płynnie przechodzić z aplikacji do aplikacji lub ze strony do podstrony. Im więcej wymagających rzeczy robimy jednocześnie, tym większe wymagania dotyczące RAM-u. Jeśli chcemy lepszej wydajności, powinniśmy też zwrócić uwagę na liczbę rdzeni – im jest ich więcej, tym lepsza praca serwisu.

Zalety serwera VPS

Jedną z największych zalet wynajęcia od firmy zewnętrznej serwera VPS jest możliwość samodzielnego dostosowania niezbędnych parametrów. Nasze konkretne potrzeby mają więc wpływ na to, jaką ofertę wybierzemy. Dzięki różnorodnym propozycjom Sprint Data Center, Twój serwer wirtualny – tani VPS może korzystać z pamięci RAM od 1 do 16 GB. Możesz też wybrać liczbę rdzeni (1-4) – wszystko to w optymalnej cenie. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz, ale też dobierzesz parametry, które zapewnią twojej stronie odpowiednią wydajność.

Znajdź idealny serwer dedykowany

Serwery dedykowane, w przeciwieństwie do serwerów VPS, są maszynami całkowicie podporządkowanymi jednej firmie. Wybór jednego z 9 modeli Sprint Data Center zdecydowanie zagwarantuje Ci niezawodność. Nawet najtańsze serwery dedykowane sprostają wymaganiom najbardziej wymagających klientów.

Decydując się na serwer dedykowany od Sprint Data Center, otrzymujesz też 7 dni okresu próbnego, ochronę anty DDOS i całodobowe wsparcie techniczne. Sprawdź naszą stronę i dowiedz się więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here