Praca w supermarkecie

Praca w miejscach typu supermarket, kojarzy się głównie z nudnym skanowaniem produktów na kasie oraz układaniem towaru. W rzeczywistości polega ona na wielu różnych czynnościach. Dodatkowo pracownicy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo asortymentu, pieniądze które znajdują się w kasie fiskalnej, oraz pomoc klientom.

Zalety pracy w supermarkecie

W dzisiejszych czasach braki kadrowe, dotykają wielu branż. Nawet tych bardziej wyspecjalizowanych. Znalezienie pracownika na stanowisko magazyniera, kierownika sklepu, czy sprzedawcy-kasjera to nie lada wyzwanie. Na jakie korzyści możemy liczyć, decydując się na podjęcie pracy w supermarkecie? Oto one:

  • umowa o pracę – forma etatu zależy głównie od naszej dyspozycyjności – to rzadkość w dzisiejszych czasach. Jest to element, który gwarantuje pracownikowi stabilność i bezpieczeństwo. Należy mu się płatny urlop wypoczynkowy oraz zwolnienie lekarskie.
  • pakiet socjalny oraz inne benefity – oprócz podstawy wynagrodzenia, wielu pracowników dyskontów dostaje również możliwość korzystania z klubów fitness, siłowni, basenu, prywatnej opieki medycznej oraz bony pieniężne. A oprócz tego w niektórych firmach wręczane jest dofinansowanie do wyprawki szkolnej dla dziecka, paczki z okazji świąt, czy nieoprocentowane pożyczki.
  • możliwość rozwoju zawodowego – w dużych dyskontach rekrutacja na dane stanowiska, w pierwszej kolejności odbywa się wewnętrznie. Dzięki temu starzy pracownicy mają możliwość awansowania.

Przeczytaj też: http://www.copymedia.pl/automotywacja-na-czym-polega/

Wady pracy w supermarkecie

Oprócz zalet pracy w supermarketach, istnieją również wady. Na szczęście jest ich mniej, są to:

  • praca w dużym sklepie – nie należy do najprostszych i najlżejszych, jest wielozadaniowa. Stanowi połączenie pracy umysłowej z fizyczną. Gdy chcemy podjąć pracę w takim miejscu, musimy przyswoić wiele informacji na temat sprzedawanych produktów i być za nie odpowiedzialni.
  • należy być odpornym na stres oraz otwartym do ludzi – pracownik dyskontu musi liczyć się z tym, że będzie miał na co dzień kontakt z ludźmi, którzy nie zawsze są mili. Pracownik takiego miejsca, musi posiadać umiejętności łagodzenia problematycznych sytuacji oraz być opanowany.
  • praca zmianowa – duże supermarkety zwykle są otwarte od świtu do nocy. Osoba, która chce się zatrudnić w takim miejscu, musi mieć świadomość że będzie pracowała w trybie zmianowym. Czasami od bardzo wczesnych godzin porannych.

Źródło: https://infratechsummit.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here