Pożyczka przez internet – jak ją zaciągnąć

Firmy pożyczkowe chętnie udzielają zobowiązań przez internet, zarówno krótkoterminowych, jak i ratalnych. Taka forma obsługi jest nie tylko tańsza, ale również szybsza. Skraca więc czas potrzebny na weryfikację i akceptację wniosku. Sprawdź, jak zaciągnąć pożyczkę przez internet.

Polacy coraz częściej decydują się na zaciąganie pożyczek przez internet. Wynika to zarówno z wygody, gdyż potencjalny klient może złożyć wniosek w dowolnym miejscu i momencie, jak i bezpieczeństwa, ponieważ pożyczone środki trafiają bezpośrednio na konto kredytobiorcy.

Pożyczki online – czym są?

Pożyczka przez internet z przeznaczeniem konsumenckim może być zarówno zobowiązaniem krótkoterminowym, jak i ratalnym. Pożyczki z krótkim terminem spłaty nazywane są chwilówkami. Można zaciągnąć je na czas nie dłuższy niż 61 dni. Maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać, zwykle nie przekracza kilkunastu tysięcy złotych. Z kolei pozabankowe pożyczki ratalne oferują większą elastyczność. Okres spłaty może być znacznie dłuższy i wynosić nawet 10 lat. W tym wypadku potencjalny klient może wnioskować o sumę sięgającą nawet 200 tysięcy złotych.

Niezależnie od tego, czy pożyczka przez internet będzie miała charakter krótkoterminowy, czy też ratalny, warto wiedzieć, że uzyskanie jej jest znacznie prostsze w porównaniu do bankowych kredytów gotówkowych. Ze względu na to, że obsługa odbywa się całkowicie przez internet, wnioskowanie o nią jest wygodne i możliwe w każdym miejscu i momencie, a proces weryfikacji wniosku zwykle trwa nie dłużej niż 24 godziny.

Jak zaciągnąć pożyczkę przez internet?

Wnioskowanie o pożyczkę internetową – zarówno krótkoterminową, jak i ratalną – odbywa się za pośrednictwem odpowiedniego formularza na stronie internetowej pożyczkodawcy. Cały proces można podzielić na kilka prostych etapów:

  • wybór kredytobiorcy – wystarczy znaleźć odpowiednią firmę pożyczkową. W tym celu można skorzystać z darmowych porównywarek pożyczek online. Dzięki nim szybko zestawimy oferty najpopularniejszych firm pożyczkowych i wybierzemy tę, która będzie najlepiej odpowiadać naszym potrzebom;
  • ustalenie kwoty oraz terminu spłaty – w specjalnym kalkulatorze, dostępnym na stronie głównej firmy pożyczkowej, należy wpisać kwotę, jaką chcemy pożyczyć, i zaproponować okres spłaty. Kalkulator wstępnie wyliczy, ile będzie wynosić rata oraz jakie będą całkowite koszty kredytu. Dokładne informacje klient uzyska dopiero na późniejszym etapie;
  • wypełnienie formularza – internetowy formularz na stronie firmy pożyczkowej to odpowiednik wniosku kredytowego, jaki wypełnia się w banku. Dane w nim zawarte muszą być więc zgodne z prawdą, gdyż poświadczenie nieprawdy może w przyszłości skutkować odpowiedzialnością karną. Pożyczkodawca będzie wymagał nie tylko podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania. Zwykle do wniosku trzeba dołączyć dokument poświadczający stały, comiesięczny dochód;

oczekiwanie na decyzję – w trakcie rozpatrywania wniosku kredytodawca, oprócz podanych przez klienta informacji, sprawdzi także jego historię kredytową. Proces ten zwykle nie trwa dłużej niż 24 godziny. Jeśli decyzja o przyznaniu pożyczki będzie pozytywna, środki trafią bezpośrednio na wskazane konto bankowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here