Rozliczenie PIT za 2019 rok - poznaj program, który niemal zrobi to za Ciebie!

Nadszedł czas na PITy 2019, czyli rozliczenie podatkowe za miniony rok kalendarzowy. Wypełnianie deklaracji PIT sprawia trudności niejednemu Polakowi – w końcu nie wszyscy musimy znać się na podatkach, a jednak każdy, kto wykazuje dochód, musi wypełnić rozliczenie deklaracji PIT. Rozliczenie PIT 2020, a właściwie PIT 2019, ponieważ mimo że wypełniamy je w tym roku, dotyczy ono naturalnie roku poprzedniego, nie uległo znaczącym zmianom na przestrzeni ostatnich miesięcy. Mimo wszystko pewne drobne kwestie wyglądać będą tym razem inaczej. Jakie formularze PIT 2019 wybrać? Czy zmiany w PIT 2019 dotyczą właśnie Ciebie? Sprawdź, jak najrozsądniej się rozliczyć, aby nie musieć obawiać się błędnie wysłanych dokumentów!

Program, dzięki któremu PITy 2019 będą jedynie formalnością

Mimo że programy, które mogą pomóc nam w rozliczeniu podatku, istnieją już od kilku lat, wciąż wielu z nas nie jest do nich całkowicie przekonanym. Jeżeli nie znasz się zbyt dobrze na podatkach, to pewnie samodzielne wypełnianie deklaracji PIT wydaje się trudne, również z pomocą programu.

Rozliczenie PIT za 2019 rok z programem PITax.pl jest jednak całkowicie intuicyjne. Zostajemy przeprowadzeni krok po kroku przez całe rozliczenie deklaracji PIT, w dodatku mamy całkowitą pewność, że wszystkie pola wypełnione są prawidłowo. Wszystko dlatego, że program sam dobiera dla nas formularze PIT 2019 i weryfikuje, czy wszystkie podane przez nas dane tworzą poprawną całość. To nie musi być trudne. Nie musisz też prosić nikogo o pomoc. PITax pomoże Ci przejść przez PIT 2019 samodzielnie i to bez żadnych kosztów. Nie płać dłużej księgowej, aby robiła to za Ciebie. Skorzystaj z narzędzi, które są regularnie dostosowywane do wszystkich aktualności wdrażanych przez Ministerstwo Finansów. Dzięki temu wszystkie zmiany w PIT 2019 wprowadzone są również w programie. To dlatego możesz mieć pewność, że Twoja deklaracja jest całkowicie wolna od pomyłek.

Ważne terminy PIT 2019 – tego nie chcesz przegapić

Rozliczenie PIT za 2019 rok powinno zostać odesłane do Urzędu Skarbowego najpóźniej do 30 kwietnia 2020 roku. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy mowa o PIT-28, wtedy termin złożenia deklaracji to 31 stycznia.

Co ważne, im szybciej rozliczymy PITy 2019, tym szybciej doczekamy się zwrotu należnego nam podatku. Jeśli rozliczenie deklaracji PIT przekazane jest w formie papierowej, czekać będziemy dłużej. Jednak korzystając z programu internetowego, z którego pomocą również przekażemy do właściwego urzędu naszą deklarację, czas oczekiwania skraca się nawet o połowę.

PITax - Rozliczenie PIT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here