Software house

Planujesz wydanie własnej aplikacji webowej lub mobilnej? Masz zaplanowane wszystkie funkcjonalności? Może nawet wiesz już, z jakich rozwiązań technologicznych będziesz korzystać. Nawet jeśli znasz się na programowaniu, Twoja apka może być spektakularną porażką, o ile nie przygotujesz się solidnie do jej tworzenia.

Zamiast błądzić po omacku, skorzystaj z doświadczenia software house. Przekonaj się, na co zwracać uwagę, tworząc oprogramowanie.

Sprawdź swoją konkurencję. Jakie oprogramowanie już istnieje?

Wyróżnij się albo zgiń. Ta zasada obowiązuje nie tylko w środowiskach typowo biznesowych. Swoją drogą, tworząc własną aplikację, stajesz się przedsiębiorcą. Zwłaszcza wtedy, gdy chcesz zarabiać na programie, który tworzysz. A skoro tak, myśl jak ludzie biznesu. Na początek zorientuj się, od czego się odróżniasz.

Jak to zrobić? Przyjrzyj się programom podobnym do Twojej apki. Zapisz ich zalety i wady. Tylko wówczas znajdziesz wyróżnik swojego produktu. I wybijesz się ponad konkurencję.

Poznaj przyzwyczajenia użytkowników aplikacji, którą planujesz.

Gdy tworzysz oprogramowanie na własne potrzeby, nie masz z tym większego problemu. Potrafisz dość sprawnie rozplanować konkretne funkcje i ułożyć je w wygodny dla siebie sposób. Nieco trudniej jest, gdy planujesz aplikację dla swoich pracowników. Nie siedzisz przy nich przecież 24 godziny na dobę. Trudno jest więc określić, czego potrzeba, by przyspieszyć ich pracę.

Najtrudniej jest wówczas, gdy chcesz sprzedawać swoją apkę. Wówczas badania rynku wydają się nieodzowne. W software house pracują specjaliści od UI, czyli interfejsu użytkownika. Ich praca polega właśnie na zadbaniu o wygodę obsługi oprogramowania.

Zadbaj o grafikę dostosowaną do Twojej grupy docelowej.

Czy wiesz, że źle dobrane kolory i styl aplikacji mogą całkowicie położyć Twój projekt? Nawet jeśli Twoja apka opiera się w dużej mierze na tekstach, od sposobu ich rozmieszczenia zależy zrozumiałość treści. O preferencjach Twoich odbiorców decyduje nie tylko branża, w jakiej działasz. Wpływ na to ma również wiek i płeć użytkowników. Twoje oprogramowanie musi się przy tym wyróżniać pod względem graficznym.

Właśnie nad tym pracują w software house fachowcy od wrażeń użytkownika.

Firmy typu software house znajdują błędy przed wypuszczeniem programu.

Tworząc dedykowane oprogramowanie, warto również pomyśleć o jego stabilności. A także o bezpieczeństwie danych zapisywanych w nim przez użytkowników. Jeśli o to nie zadbasz, upadek projektu będzie Twoim najmniejszym problemem. W najgorszym wypadku czekają Cię poważne konsekwencje prawne. Testerzy z software house nie dopuszczają do takich sytuacji. Zgłaszają programistom wszelkie błędy, a są ekspertami od znajdywania dziur w całym.

Skoro o programistach mowa, to oni zadbają o wszelkie widzialne i niewidzialne części aplikacji. A potem połączą je w spójną całość. Każdy z nich specjalizuje się przy tym w konkretnym języku programowania. Wybierz go dobrze i zadbaj o wszystko, co widzisz powyżej. Wówczas stworzysz program, który przy przemyślanym marketingu odniesie rynkowy sukces.

Uważasz, że to za dużo zadań jak na jedną osobę? Tak jest. Dlatego w software house nad każdą aplikacją pracuje cały zespół specjalistów. Jeśli chcesz uzyskać ich wsparcie, zajrzyj na stronę software house Applover i opowiedz nam o swoim projekcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here