Co robić z dziećmi w domu

Dla wielu z nas przymusowa izolacja jest bardzo trudna. Szczególnie skomplikowane zadanie mają przed sobą rodzice dzieci w wieku szkolnym, którzy muszą w domowym zaciszu stworzyć im warunki do nauki, zabawy i odpoczynku. A sami przecież muszą wykonywać swoje codzienne obowiązki. Żeby ta trudna misja zakończyła się sukcesem, wymagać będzie od nas sporo zaangażowania. Izolacja w domu nie musi być nudna – na kwarantannie również można się doskonale bawić. Jak to zrobić? Jak zająć czas dzieciom? Podpowiadamy.

Mali odkrywcy

Chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy tyle wolnego czasu, ile mamy go teraz. To doskonały moment na pogłębienie więzi rodzinnych, które w zagonionej codzienności zwykle odrobinę się rozluźniają. Teraz możemy nadrobić zaległości i zacząć planować wspólne, kreatywne zabawy z dziećmi. Najlepszym pomysłem będzie wybranie zabaw, które równocześnie będą edukować nasze pociechy. Możemy wspólnie gotować, tańczyć, piec ciasteczka, uczyć się języków. To najlepsze połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jedną z lepszych zabaw dla młodych odkrywców jest wspólna zabawa w poszukiwanie skarbów. Rodzice chowają gdzieś w domu upominek dla dziecka – może to być ulubiona przekąska, mała zabawka lub inny niewielki prezent – i zaznaczają je krzyżykiem na wspólnie z maluchem stworzonej mapie mieszkania. Zadanie dla pociechy jest proste – kierując się planem, musi znaleźć skarb. To świetna zabawa na orientację.

Domowe rewolucje

Z dziećmi możemy się też bawić we wspólne zdobienie mieszkania. Jeśli nie chcemy zbytnio ryzykować, skupmy się na pokoju malucha. W drukarni internetowej możemy zamówić różnego rodzaju plakaty. Co ważne – możemy zaprojektować je razem z pociechami, które będą zachwycone, mogąc ozdobić pokój własnoręcznie stworzoną kreacją. Dobra drukarnia internetowa zagwarantuje doskonałą jakość i wierne oddanie każdego projektu.

Pokój możemy ustroić również różnego rodzaju naklejkami. Specjalne wzory warto przyklejać na ścianach lub, w budżetowej wersji, na meblach i dodatkach. Na ścianach świetnie będą wyglądać również obrazy wykonane przez naszych małych artystów. Niech widzą, że ich dzieła są cenione i uwielbiane przez domowników. Do tego kolorowe poduszki, własnoręcznie zdobione ramki na zdjęcia i gotowe – nowy pokój na trudne czasy!

Fitness i wycinanki

Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami. Dla większości z nich każda zabawa będzie wspaniała, o ile będą w niej uczestniczyć opiekunowie. Do wyboru mamy dziesiątki przeróżnych domowych aktywności, wśród których bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy grać w gry planszowe, malować obrazy, wyklejać artystyczne kolaże. Dla poprawy kondycji warto też wykonywać ćwiczenia fizyczne – także w czasie izolacji. Siłownię przenosimy teraz w domowe zacisze i, razem z dziećmi, uprawiamy fitness, tańczymy, rozciągamy się. Wspólnie spędzony czas na pewno zaowocuje w przyszłości głębszymi, pełniejszymi relacjami z najbliższymi. Do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here